Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Moniczko zdjęcia swoim kwiatom i ptakom robisz piękne. ;:138 Oglądanie mojego ogrodu, to wyjątkowe wyzwanie, ciągłe rewolucje. ;:306
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

LIPIEC

"Lipiec zachłysnął się upałem
rozpalił niebo do białości,
rumiankom oczy wypłowiały,
sośniak się młodą szyszką pokrył.

Miedze błękitne od bławatków,
w polu się puszą koniczyny.
Muzykę, radość niosąc światu
ostatni przybysz lata przybył.

Lipy rozlały zapach miodu,
szaleje łąka, kwitnie, śpiewa.
Zapachem lipca dziś mnie otul
wśród kłosów żyta pełnych chleba."
[autor - Stella-Jagoda]

Chyba muszę nadgonić moje zaległości, wiosna się zbliża wielkimi krokami a u mnie dopiero letnie miesiące :-). W tym roku rabaty zdominowały kwiaty jednoroczne, są fajnymi wypełniaczami tym bardziej gdy ogród dopiero powstaje.
Na zdjęciach: cynie, dalie, motylki, lilie, tawułki, kwiat hosty...

Obrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

... lwie paszcze, floksy, przypołudnik, werbena, hortensja (Pinky Winky), róża Papageno na pniu - niestety nie przycięta i w całości wygląda fatalnie, róża Nina i Fresia.

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Doniczkowe pięknotki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Witaj Moniko :wit
Bardzo śpiewająco tu, poetycko i kolorowo. ;:215
Ciekawi goście zaglądają do Twojego ogrodu - wspaniale to fotografujesz ;:215
Dwa lata temu kosy mnie ubiegły z winogronami - w mgnieniu oka powybierały wszystko. Też myślałam o jakimś odstarszaczu ;:oj
Ale minionej jesieni jakoś sobie odpuściły. Więc nie wiem od czego to zależy, że raz pozbierają wszystko a raz niekoniecznie....
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Bardzo ładne pelargonie. ;:108 Lwia paszcza co roku mnie kusi ale nie wiem gdzie ją wsiać, jakoś nigdzie nie pasuje, na ale w tym roku to muszę ją gdzieś wsiać. ;:223 A Ty swoją siejesz wprost do gruntu?
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

:wit Beaby - u mnie na razie kolorowy zawrót głowy, bardzo lubię jednoroczne kwiatuszki, a co najważniejsze rabatki co roku zmieniają się. :D

rafik5678 wszystkie kwiatki jednoroczne siałam sama, pikowałam i dopiero do gruntu sadziłam. Oj dużo było z tym zachodu ale warto, wszelkie pustki pozakrywane. :wink:


Owocowo - warzywne smakołyki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek




Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Piękne rozmaitości!
Takich łaciatych lwichpaszczy to jeszcze nie widziałam. Będę Cię podglądać i odrobinkę zazdrościć warzywnika jeżeli pozwolisz.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
rafik5678
500p
500p
Posty: 680
Od: 15 wrz 2012, o 21:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

A jagody masz u siebie w ogrodzie czy zdjęcie z lasu? Ja w tamtym roku przyniosłem kilka sadzonek, wsadziłem do doniczek z kwaśnym torfem na jesienie jak je dołowałem z doniczkami to miały zielone gałązki. Ostatnio nawet je oglądałem jak zimują i nadal mają zielone gałązki. ;:138 Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jutro wstawię zdjęcie w moim wątku jak teraz wyglądają. ;:108
A jeszcze jedno pytanie jak uprawiasz kapustę pekińską, jaką odmianę, kiedy wysiewasz i jak? Może się skuszę. ;:173
Moja przygoda z roślinami Zapraszam.
  • "Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!"-
    Helen Mirren
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Moniczko przychodzę i ja do Ciebie ;:7
Widzę, że Ty podobnie jak i ja lubisz być praktyczna- tzn., że nie tylko kwiaty ale i sporo krzewów owocowych na domowy użytek. Ja kocham swojskie przetwory i nie wyobrażam sobie ogrodu typowo kwiatowego. Właśnie planuję nasadzenia i muszę mieć zarezerwowane miejsce dla drzew i krzewów owocowych ;:108
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Ta pekińska to też Twoja własna, osobista? ;:oj
A jak się miewa Papageno - właśnie przybędzie do mnie z kilkoma innymi różami.
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

:wit klarag - Kasiu
Pstrokate lwie paszcze też wpadły mi w oko jak zobaczyłam na opakowaniu, a wiadomo że człowiek oczami kupuje to sobie zafundowałam paczuszkę. :)

Rafale na jagody chodzę do lasu, uwielbiam je. Nigdy nie pomyślałam aby sadzonki wykopać ale też i u mnie nie ma warunków do ich uprawy. Chętnie obejrzę Twoje jak przezimowały no i najważniejsze czy obrodzą jagodami.

Natomiast kapustę pekińską kupiłam od Leg. Optiko F1 i też byłam ciekawa czy uda się ją w ogóle wyhodować. Jest to odmiana wczesna. Swoją wysiałam dokładnie 18 kwietnia a 29 kwietnia pojawiły się pierwsze wschody. Posiałam ją do butelki plastikowej po wodzie (przeciętej wzdłuż) i od razu zostawiłam w tunelu foliowym (w którym sadzę pomidory). A po 15 maja sadziłam do gruntu:

Obrazek

Dla mnie jest ona bezproblemowa. Na zbiór jesienny należy ja wysiewać w czerwcu lub lipcu. Musiałam ją szybko spożytkować bo ślimaczory poczuły chęć na obiadek. :lol:

andzia masz rację, u mnie wszystkie nasadzenia są z myślą, aby oko nacieszyć i brzuszek zapełnić. :;230 Domowe przetwory to nic innego jak lato zamknięte w słoiku. ;:3

Beaby kupiłam tą różę pod nazwą Papageno, jednak bardzo podobna jest do niej róża Ferdinand Pichard. Najlepiej różnicę rozpoznać po liściach, gdzie Ferdinand ma matowe.

Moja Papgeno w pierwszym roku wszystkie kwiaty miała osadzone pojedyczno: (liście podziurawione przez grad)

Obrazek Obrazek

Natomiast w kolejnym kwiaty były wiązane w bukiety a także i pojedynczo:

Obrazek

Z racji tego że jest to róża na pniu posadziłam ją w zacisznym miejscu a tam właśnie panuje półcień. Kwiaty ma duże jak na wielkokwiatową różę przystało i w barwach narodowych. Liście ma lekko błyszczące a pędy kolczaste.U mnie nie chorowała.Tylko nie wiem jak to jest z jej pokrojem, bo wyobrażałam sobie że będzie to pokrój bardziej wyprostowany (strzelisty) , a zakończyła ze zwieszającymi się pędami.
W sumie na wiosnę jej nie przycinałam, bo wyglądała właśnie tak:

Obrazek

A tutaj już ze zwieszającymi się pędami ( szkoda że nie mam zdjęć z jesieni bo te pędy były o wiele dłuższe):

Obrazek

Może ktoś mi podpowie jak mam ją teraz przyciąć? Zostawić tylko 1/3 krzaczka?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

No to gratulacje za pekińską! ;:303
Znaczy się, że papageno nie sprawia kłopotów, cieszę się.
Jako pienna prezentuje się bardzo atrakcyjnie. ;:215
Ja krzaczorka zamówiłam, ale myslę, że też będę zadowolona.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Ja też czekam na swoją Papageno, a u Ciebie bardzo ładna!
Cieszę się, że mało wymagająca.
Lwiepaszcze cudowne! Nigdy jeszcze takich nie widziałam ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”