Elizabetka po śląsku nr 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elżuś jak tam po szalonych wiatrach ?
Zegrodka w całości czy są jakieś straty ?
Mam nadzieję, że spokojnie przygotowujesz ją do zimy. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Rośliny, jak rośliny ;:138
ale placek ;:oj
Mirka też kupiła śliwek i ... zjadła - placka nie było :(
Za to napiekła ciastek z bakaliami i babeczek z malinami :D
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Eluś, a jak zimuje ta barbula o pstrokatych liściach? Czy jest jeszcze delikatniejsza o tej czysto zielonej?
Dynię hokkaido masz swoją?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

;:3 witam. ;:168

...i od razu humor lepszy. ;:138

Grażko jak tylko słonko się pojawiło to od razu raźniej i mniej szpyrki się kumuluje....bez zima toż to będzie dopiero kumulacja. :lol: Twoje wrześniowe przepowiednie o ładnym październiku się potwierdziły. Jeżeli chodzi o szalone wiatry to u nas tego się nie odczuło na szczęście i obyło się bez strat. Po mału kończa jesienne przesadzania. Zawsze się coś znojdzie co trzeba przesadzić...a już myślałach, że mam wszystko poukładane.... o ja naiwna. ;:124


Obrazek

Jadzinko ta barbula variegata jest bezproblemowa i spróbuja zrobić sadzonki ale musza wyszukać gałązki kiere nie mają kwiatków. Podejrzałam u Soni jak ona ukorzenia hortensje i spróbuja tak samo...przetna doniczka plastiowo i przyłoża do gałązki przy ziemi, nasypia ziemi kompostowej i zwiąża coby się nie rozwaliło. Jutro cykna fotka jak to zrobiłach. Dzisiej poprzesadzałach róże z przodku no i posadziłach bez czarny. Jutro z rana umyja dwa okna i powiesza firanki a potem hura ;:138 na zegrodka. :lol: sadzić cebulki. Zostały mi do sadzenia Allium Ostrowskianum i Allium Sphaerocephalon. No i jeszcze musza zrobic porządek kole altanki bo tam mi się nie podoba nic a nic. Pójdą wek liliowce i chryzantemki. Na to miejsce posadza róża Sally Holmes, która rośnie hen na końcu przy płocie i ani z kryki nie chce rosnać. Męczy się biedaczka i prosi coby ją stamtąd zabrać. To jest to miejsce ..po lewej hortensja drzewiasta.

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Ewko mam dwie odmiany barbulii kladońskiej w tym jedna variegata o ładnych cytrynowych paseczkach. Sadziłam parę dobrych lat temu i na zimę kopczykuję tak jak róże. Nie jest wymagająca ale lubi słoneczne stanowisko i trzeba podlać jak jest sucho. Tu znajdziesz dodatkowe informacje o tej pięknej roślince. https://zojalitwin.wordpress.com/2011/0 ... landonska/
Barbule już przekwitły ale co nieco jeszcze kwitnie.

Obrazek

Moniś barbula kladońska to roślinka, która w katalogu roślin ma zaznaczoną strefę 7a więc różnie może być. Może masz jakieś zaciszne i słoneczne miejsce gdzie mogłabyś się pokusić ponownie o sadzenie tej cudnie kwitnącej roślinki. A z dyni grochówki zaliczone. :wink:
Obrazek

Gosiu pomidorki już się skończyły niestety. W przyszłym roku wcześniej zaczynamy degustację...jak tylko się pojawią. Mam nadzieję, że do przyszłego roku będziesz już miała wymarzone skrzynie i wspólnie będziemy się cieszyć jak rosną i wspólnie degustować. Czytałam, że wybierasz się na kurs projektowania...no bo mam takie miejsce przy altance....pisałam wyżej. Co sądzisz o moim pomyśle :?:

Obrazek

Andrzejku po placku śliwkowym zostało tylko wspomnienie ale za to jeszcze jest trochę marchewkowego (bo sezon na marchewkę).
Melduję, że nalewka pestkowa i pigwowcówka się robią. Dzięki za podpowiedzi ;:180...teraz pozostało czekanie...
Obrazek

Beatko u mnie zimują bez problemu i ta zwykła i variegatki. Weź tylko zrób kopczyki na zimę i nie sadź na wydmuchowisku....ja daję kompost a na wiosnę rozgarniam i wszystko. :!: Dynie mam swoją i mam nasionka...chcesz? to już masz. :D


Obrazek

No to jeszcze parę świeżutkich fotek. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ŻYCZĘ SŁONECZNYCH PORANKÓW I CIEPŁYCH DZIONKÓW. ;:167
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Mała rewolta się szykuje Elusia u Ciebie.
Jasne.....zawsze coś trzeba zmienić, poprawić, wyrzucić, to normalne.
U mnie też rabata w przedogródku się zmieniła co nieco. :D
Skosiłam trawnik i zabieram się za ścinanie, bo mam tego mnóstwo.
Czekam na podsumowanie sezonu pomidorowego.....obiecałaś. :wink:
No to ;:3 i udanej pracy w ogródku. ;:196 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu, Marcinki sa urocze! Bardzo je lubię! W ogóle astrowate są pięknymi kwiatami :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Fajnie wygląda Rhapsody z marcinkiem, bo to chyba ONA.Rewolucja się szykuje ja już żadnych rewolucji jak na razie nie planuję .Wiosną tylko parę chryzantem zmieni miejsce bo teraz szkoda przesadzać. Elusia ;:196 końcówka sezonu bardzo pracowita dobrze ,ze chociaż pogoda nam dopisała widzę ,ze masz jeszcze kwitnące ostróżki .Moje dawno poszły spać po mimo ,że je ścięłam po kwitnieniu.Oby tylko zechciały w przyszłym sezonie zakwitnąć
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

:wit
Grażko rewolty tak znacznej jednak nie będzie. Znalazłam jeszcze lepsze miejsce dla róży Sally Holmes....i od razu wczoraj ją tam posadziłam żeby mi się nie odmieniło :lol: Wychodząc z domu będę miała ją na oku. A spod altanki ale to już na wiosnę wysadza chryzantemki i pójdą na bardziej słoneczne miejsce...liliowce zostają :!:
Staram się na bieżąco wycinać porażone pędy czy to z róż czy z całej reszty. Koniecznie pokaż rabatkę w przedogródku. ;:138

Basiu masz rację astry są przeurocze i na wiosnę mam zamiar je trochę rozsadzić i rozluźnić i podsypać kompostem żeby miały siły do kwitnienia. Nadają się świetnie do wazonów. Astrów nigdy za wiele.

Jadźko tak to Rhapsody ...tak się zamaskowała, że prawie jej nie zauważyłam :wink: Rewolucja odwołana :lol: w praniu wyszło inakszy. :wink: No ja też planuja na wiosna astry i chryzantemy poprzesadzać bo to im dobrze służy...zostawię małe kępki w starych miejscach a reszta posadza na słonecznym stanowisku bo one to jednak bardzo lubią. I tym sposobem będą wszędzie. ;:138 Ostróżki uwielbiam i chyba się odwdzięczają kwitnieniem. Bez te susze okropnie miały suche doły więc wszystko obrałach i przycięłam przekwitki no i od razu odżyły. Jadziu nie martw się w przyszłym roku zakwitną aż miło. ;:196


Zapowiada się kolejny słoneczny dzionek więc już po mału zbierom sie na zegrodka.
Wielko kawa prawdziwo szykuja i mam zamiar milo spędzić czas na sadzeniu cebulek. ;:173
Potem grabienie liści spod jabłonek- te pójdą do brązowych worków a z pozostałych drzew liście zbieram i będzie z nich ziemia liściowa.

Zostawiam Wam trochę moich widoczków. ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Liście morwy bardzo zmienne są oto przykład:
Obrazek

Cudna Eglantyne. ;:167
Obrazek

Obrazek


Dynie już pozbierane...trochę marny plon ale co nieco będzie.
Obrazek

Obrazek

Reszta pigwowców.
Obrazek


Owoce ognika zostawię dla ptaków.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Miłego i owocnego dnia dla Wszystkich odwiedzających moja skromno zegrodka. ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elusia jaka tam skromna, cud malinka ;:215 .....najważniejsze że to twój kawałek raju. :D
Zawsze jest na czym oko zawiesić i gdzie spalić nadmierne kalorie po zimie. :wink:
To super że liliowce zostają, im akurat półcień nie przeszkadza.
Widzę że twoje Aspirynki też wyrywne stale do kwitnienia.
Oby tylko jak najdłużej chciało słonko świecić, u mnie już dzisiaj bez słonka i dużo chłodniej.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu jeszcze wiele kwitnie i jest pięknie. Ale pigwowców to zazdroszczę! ;:oj Uwielbiam do herbaty :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Dynie, koraliki na drzewach,piękne astry i różyczki jeszcze sporo Ci kwitnie a mnie w tym roku nie kwitnie Pięknotka .Musiałam ją wiosną nisko ściąć i teraz sie zbuntowała.Brakuje mi jej cudnych lila koralików ;:174
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Grażko ;:196 Ty wiesz jak całego człowieka pocieszyć :wink:
Miałam dziś znowu pocykać ale baterie padły w najlepszym momencie jak słonko wyszło. ;:124 Jutro nadrobię bo ma być ostatni dzień słoneczny.


Moniś dziękuję deszczom wrześniowym bo dzięki nim tak pięknie teraz wszystko kwitnie. Wniosek taki, że głównie woda jest potrzebna naszym roślinkom. Te moje pigwowce to duże krzaczory ale może na wiosnę pojawią się jakieś siewki to dam znać. Pozaprawiałam je też no i nalewka z owoców jak i z pestek się robi. ;:224 Pigwowce są bardzo aromatyczne a te moje są wyjątkowo smaczne....dobrze, że w tym roku średnio obrodziły bo w piwnicy jeszcze mam zeszłoroczne słoiki :;230

Jadzinko pięknotki bardzo ucierpiały w zimie. Miałam dwie jedna żyje i ma się w miarę dobrze choć nie kwitła i nie będzie fioletowych kuleczek a druga padła ale niedawno zauważyłam, że parę młodziutkich pędów wypuszcza ...więc jest nadzieja na przyszły rok. ...oby.
Mi też brakuje tego kolorku ale krzaczki mam nadzieję odrobią straty i w przyszłym roku dla nas zaowocują. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”