Elizabetka po śląsku nr 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

:wit
Dziś słoneczko grzeje bardzo mocno ;:3 więc witam Was bardzo słonecznie. ;:167
Obrazek

Ewko diobliczek chętnie wskakuje na parapet ale teraz by się nie zmieścił między kofliczkami bo jest za gruby. :D

Gabryśko dzięki za dobre słowo. ;:168 Przed teatrem stali z bylinami ale nie było nic co by mnie zainteresowało a chętnie bym kupiła floks triclolor. A w środku przy wejściu na salę sprzedawali cebulki do nasadzeń jesiennych. Ja sobie kupiłam Allium siculum i Fritillaria elwesii po jednej cebulce bo nic innego mnie nie interesowało. Myślę, że w sobotę było więcej ciekawostek. W Wielopolu nie byłam. A czy Bogusia dała znać?

A teraz dzisiejsze fotki. Diobliczek oczywiście poszedł zaraz za mną coby mieć na mnie oko. :wink:
Obrazek


Obrazek



Obrazek


James Galway
Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Prysznic działa. :heja
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Dziękuję za miłe odwiedzinki wszystkich i tych niepiszących również. ;:4
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Moja Agatka nie chce siedzieć w domu nawet woli w te upały spać poza domem .No cóż pilnuje mi ogródka,ale przecież nikt mi tam nie wlezie :) Fajne słoneczka moje siewki słonecznika padły, wiec nie mam takich słoneczek .Obfite zbiory pomidorów lecz roboty przy tym co niemiara.Dark Galaxy wygląda smakowicie, a żółte będę kosztować u siebie niech tylko wreszcie dojrzeją.Gladiole cudne jak jedna to samo z daliami jest tyle cudnych odmian tylko ta robota z ich przechowywaniem ;:222
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

To tak jak moje kociambry, rano jak wychodzą to przepadają gdzieś w ogrodzie do wieczora i dopiero głód je przywołuje.
Dzisiaj śpią na wycieraczce pod drzwiami bo pogoda mroczna, ale znowu bez deszczu, a tak jest już sucho.
Diobliś pilnuje widać wszystkiego i bacznie patrzy czy aby pańci jakaś mysz coś nie podgryza.
Słoneczniki cudne, zaraz lżej mi na duchu. :D
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka na początek i na koniec słonecznie od słoneczników, a w środku jeszcze tyle pięknych kwiatów ;:333 Ten czarny futrzany kwiatuszek przygotowany do głaskania ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu, ja się zachwycę ketmią, bo nie mam, bardzo efektowny krzew!
Kicią też, bo kocham i świadomie nie kupuję, bo nie chcę w bloku męczyć zwierzaka.
Śliczne słoneczniki Ci wyrosły.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elu, bardzo ładną sesję zrobiłaś w swoim ogrodzie swoim roślinkom.
Pięknie, kwitnąco i kolorowo ;:215
A przede wszystkim zdrowo, bo widać świetną kondycję u Twoich roślin.
Słoneczniki cudeńka ;:167
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Cześć Elu :wit
Zaglądam do Ciebie od pewnego czasu, ale jakoś nie miałem okazji wpisać się.
Piękny mas ogród, te białe floksy już widzę w moim ogrodzie :)
A po za tym wszystko fajnie rośnie, hibiskusy rewelacyjne ;:173
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Eluś dzięki za pokazowo konsumpcja tomatów- terazki dopiero wiym co chca posadzić w przyszłym roku :D ... tak sobie myśla, że te czorne były nasmaczniejsze ... kurde balans momy imigranckie tomaty ;:219
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Witaj Eluś było smacznie i wesoło dzięki za spotkanie Ewka ma racje wszystkie smaczne ale te czarne takie słodkie mniam, ;:196
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Jak zwykle na końcu dziękuję ja.
Wszystkim się podobał pomidor Aurija -prawda :heja
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

:wit ...jestem :D
Krokodylki, ketchup i pomidorki już w słoiczkach....to teraz pędzę do Was kochani. ;:65

Jadźko nasze kotki są naprawdę nam oddane i to się czuje na każdym kroku. Nasiona słonecznika kupowałach na torgu na jesieni a siałam wprost do gruntu tylko zbyt gęsto , tej jesieni tż kupia bo się sprawdziły. Masz rację roboty z pomidorami dużo a ile przy okazji sie nafacosz to już nasze :wink: Te zielone Izumrodnoe Jabłoko to były faktycznie ode mnie. Gladioli sadzić nie byda ale pomału widza już dalie i nawet wiem w którym miejscu by pasowały ;:306 ....w przyszłym roku pokusza się o wysiew nasion i wtedy mogą być jednoroczne....nie wiem czy dobrze myśla.

Grażko koty to takie cwane bestie nawet by człowiek nie pomyślał. Pan inspektor wszędzie musi być i wszystko widzi a szczególnie jak coś nowego dojdzie. Na szczęście nornic nie ma ale za kretami to drąży norki. Od tego czasu jak pisałaś to już deszcze popadał a i ochłodziło się znacznie...oj brakuje mi tego upału i prysznica na dworze.


Ewko diobliczek bardzo łasy na drapanie zwłaszcza za uszkiem...motorek automatycznie się włączo...słodziak jeden. Jak będzie ciepło i przeleci deszcz to tak może być nawet do samego grudnia do świąt...to i kwitnąco będzie w zegrodkach.

Moniś ketmie są cudne i w zasadzie niewymagające jedynie co to na wiosnę przycinam, trochę nawozu i woda. Nie chorują ...tfu tfu odpukać i są widowiskowe. Moje mam z patyczków od sąsiadki. Jesteś rozsądna co do kociaczków...one dużo nie potrzebują ale w mieszkaniu by się rzeczywiście męczyły....one lubią swobodę jak to koty. :wink: Warto siać na wiosnę słoneczniki jedyny problem to to, że trzeba je palikować bo się pokładają.
Beatko dziękuję ;:167 to dobry czas żeby się nacieszyć ogrodem na zaś...choć jesień też piękna.
Jest jaki jest ale jest mój i mi się podoba choć już planuję zmiany :;230 Słoneczniki to takie nasze słonka i trudno ich nie kochać. :lol:

Seba witaj u mnie i fajnie, że się wpisałeś. ;:138 Chce się odwiedzić każdo zegrodka ale nie sposób.
Białe floksy są zjawiskowe i będziesz je miał a jak się rozrosną to w całym ogrodzie po kępce. Mnie zaś oczarowały te bicolor...coś cudownego. Hibiscusy mam trzy rodzaje a patyczków też będzie na wiosnę trochę. :wink: Nie mam tak różowo jak piszesz bo fotki można ustawić ale jak na moje piaski to jestem zadowolona. :D


Zapraszam na spacerek przy lekkim wietrzyku i słoneczku. ;:4

Rotkapchen róża Geschwind'a śliczna maleńka u mnie mniejsza niż dzwonek karpacki. :lol:
Obrazek

The Dark Lady

Obrazek


Hortensje, których mam o wiele za mało.
Obrazek


Obrazek

Niezawodna Rosarium Uetersen i floksy ;:167
Obrazek



Obrazek


Diamant
Obrazek

Ostatnio miałam bardzo miłych gości na zegrodce. Podczas takiego spotkania czas się zatrzymuje i jesteśmy jakby w innym świecie.
Ewko, Halinko Beatko dziękuję za te miłe chwile spędzone za rozmowy o byle czym, dowcipy ...było cudownie i bardzo słodko. ;:138
Dziękuję Wam bardzo.
Szkoda, że Izka, Renia i Andrzej z żoną nie mogli przyjechać....następnym razem obiecali być. :!:

Ewiczko, Halinko... Beatko czy czasem te nie rozbawiały Nas do łez ....
Obrazek
albo te prosto z krzaka...lekcje anatomii za darmo.

Obrazek

Gdyby Andrzej był na pewno poznałby śliczne zeberki, które na wiosnę z Mirką przywieźli.....ostał się jeden krzak bo drugiego podarowałam koleżance.

Obrazek



Obrazek

;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elusia a jak smakują Ci te jabłkowe tomaty??? fiucika :wink: też już skosztowałam ,a jakie są te zebrowate od Andrzeja????? Kurcze same pytania a nie ma to jak w doborowym towarzystw poklachać o wszystkim i niczym .Elusia chcesz może ukorzenioną Anabellkę ukorzeniam też Pinky Winky jakby co to zgłaszaj chęć przysposobienia tychże ;:196 No tela tomatow to u mnie nie ma, jednak pooglondać moga gorzej z pichceniem :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elusia - no to koncertu życzeń ciąg dalszy ;:306 - już mogę dzielić tę driakiew, pamiętam też o krokosmi. Wysyłać?
Cieszę się, że się spotkanko udało ;:3
Spróbuję więc z tymi słonecznikami w przyszłym roku, nasiona już mam od wiosny, więc tylko się zdecydować gdzie.... ;:172
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”