Elizabetka po śląsku nr 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Pyszna sałatka palce lizać lubię takie cosiki .Ogórki pałaszuje w ogródku oczywiście te wielkoludy ,których nie zauważyłam, czy smakowite chińskie wężowe.Niestety pomidorki jeszcze nie dojrzewają ;:174 Elusia ciekawe czy nasz Florian też wystawiał tam swoje dalie ????? .Oczywiście szałwia wraz z kawałkiem zielonego liliowca pojedzie do Ciebie ;:196 Ostatnio jakoś nie wyrabiam z odpisywaniem brak veny
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Grażko z mojej listy na przyszły rok wylatują te, które mają zbyt duże wymagania. Niestety muszę zrobić naturalną selekcję. ;:306
Wiesz wspaniale się tak wymieniać i nasionkami i spostrzeżeniami.

Jadzinko na takie cosik czekamy całą zimę....uwielbiam. ;:167 A co do ogórków to na przyszły rok szykuja im inne miejsce i będą prowadzone na sznurku. W nowym miejscu będzie mi je łatwiej pielęgnować.
Byłam na wystawie i widziałam dalie wystawione przez Florka było ich całkiem sporo a wszystkie bardzo ładne.
Jesteś kochana. ;:168


A teraz migawki z wystawy.

Już od wejścia witały zwiedzających kompozycje kwiatowe:


Obrazek



Obrazek



Obrazek





Obrazek



Obrazek

A potem już dalie. Te na fotkach podobały mi się najbardziej. Wśród nich są dalie Florka.

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elusia ciekawe czy któraś z Florianowch zajęła jakieś miejsce może nam się pochwali .Cudne są te igiełkowe. Moje ogórki zawładnęły porzeczkami mają wspaniałe miejsce do wspinaczki. a przy okazji zagarniają co popadnie :;230 .No cóż muszę też im wyszukać inne miejsce, bo tam mają go za mało, a najlepiej przydałaby mi się takie wysokie skrzynie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

No własnie Jadźko mam tako skrzynia i już kompostuja wszelkie resztki coby do przyszłego roku było gotowe. W dodatku nie jest aż takie gorące to stanowisko.

Zapraszam na mieczyki z wystawy.

Miłych wrażeń. ;:4
Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elżuś ale zapodałaś fotki, aż oczy się śmieją.
Wiesz, że Florian zdobył nagrodę i nic dziwnego, to jego pasja w końcu.
Pewnie ze fajnie się wymieniać spostrzeżeniami i doświadczeniami, to w dużej mierze wpływa na to, że nie musimy powielać cudzych błędów oszczędzając na kasie i marnowaniu czasu, którego mamy coraz mniej. :wink:
U mnie też wylecą te o największych wymaganiach, szkoda czasu na zabawy z ciągłymi opryskami i strachem przed zz.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka ;:oj fajna taka wystawa ... piękne fotki niezwykłych mieczyków ;:215 ... Dzięki ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Hmmmm, ale soczysty ten żółty pomidor...
Ciekawa wystawa, niby zwykła dalia, a tyleż odmian. Cieszę się, że z takim impetem wróciły do łask i takie spore wzbudzają zainteresowanie. ;:167
Mieczyki też zaprezentowałaś ślicznie na tych zdjęciach ;:303
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Wspaniała wystawa! Raj dla oczu... a patrząc na mieczyki, to... może się z nimi przeproszę? ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Mieczyków nie mam żadnych, dalie w liczbie 3.
I to chyba się nie zmieni, bo nie mam gdzie sadzić, a i z przechowywaniem kłopot
Ale w razie, gdyby zimy nie przetrwały będę kupowała co roku jak jednoroczne
Pomidory imponujące
Ja mam mizerne zbiory
W tym roku sie nie przyłożyłam. Za późno przesadziłam do doniczek, bo myslałam, że będe już miała skrzynie. Skrzynie do tej pory nie zrobione w dodatku mam ich za mało
Ciągle czasu i kasy brak na następnie
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Ze swoimi pomidorami, też mogłabyś wybrać się na wystawę, jeżeli takowa jest organizowana. Piękne zbiory ;:63 Takie prosto z krzaka rzeczywiście można jeść garściami, są pyszne. Najbardziej spodobały mi się te czarne i paskowane. Bardzo urodziwe ;:108
Ładnie masz poprowadzone fuksje, u mnie zawsze łapały mączniaka i w końcu dałam sobie z nimi spokój.
Borówki chyba bardzo wcześnie musiały zacząć u Ciebie owocować, skoro masz już ich końcówkę?
Wystawowe mieczyki niezwykłe nie tylko z kolorów ale i z nazw ;:oj Mieczyki bardzo lubię, nie wyobrażam sobie, że mogłabym ich nie mieć. Jednak w tym roku zupełnie mi się nie udały. Zaprawiłam je p/grzybowo a one i tak chorują. Nie wiem, może to zimna i mokra wiosna tak na nie wpłynęła?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

:wit
Pozrywałam wczoraj pomidory a dzisiej od rana je onacza ...w przerwie hop na kompa. :;230
A te zostały do pojedzenia na potem bo mogą poleżeć.
Obrazek



Obrazek

Grażko cieszę się, że przydała się moja relacja. W przyszłym roku zrobia więcej fotek a może uda się też zaliczyć wystawa lilii w lipcu.
Na wystawie w niedzielę Florka nie było ale rozmawiałam z nim. To prawdziwy pasjonat daliowy i tak planuje w tej dziedzinie się specjalizować. Dla mnie liczy się ogród jako całość i staram się dobierać rośliny do warunków jakie u mnie panują. Interesuje mnie ogród ozdobny ale i użytkowy no i rekreacyjny. Prysznic ogrodowy to odkrycie tego sezonu...nie ma to jak wziąć prysznic w ogrodzie w przerwie w plewieniu chwastów a potem poleżeć na leżaku w słonku. :heja

Ewko miłych wrażeń życzę. Postaram się w przyszłym roku jeszcze lepiej to pokazać.

Beatko uwielbiam pomidory. Tak samo jak dalie....może się skuszę choć boję się, że z wodą nie nadąża. Florek obiecał, że mi jakieś z tych niższych wybierze. Mieczyki też lubię i nawet posadziłam w donicy ale późno i dopiero mają liście. Koniec kwietnia początek maja to bardzo napięty czas bo przede wszystkim pomidorami się zajmuję...no chyba, że coś w przyszłym roku wymyśla. ;:124

Basiu dzięki i cieszę się, że moje fotki sprawiły radość. ;:168 Może masz rację...chyba przyszła pora żeby się przeprosić i z daliami i mieczykami. ;:306

Gosiu czyli u mnie podobnie jak u Ciebie z daliami i mieczykami...ja mam parę mieczyków. :wink:
Najgorsze jest to przechowywanie i brak czasu o innych materialnych nie wspomna.
Nie martw się pomidorami, jak już będziesz miała te skrzynie to się bardziej przyłożysz bo i chęci będą większe. Tym bardziej, że trawniczek masz cudny i będziesz mogła się skupić na pomidorach.
Iwonka ;:306 o pomidorowej wystawie jeszcze nie słyszałam, no chyba że zorganizuję jakieś dożynki pomidorowe. Dzięki za pomysł. ;:138
Fuksje po pierwsze lubią cień, dużo wody (obowiązkowo muszą mieć stale mokrą ziemię) i są okropnie żarłoczne. Koniecznie musisz spróbować ponownie. Teraz jest dobry czas na ukorzenianie. A co do borówek i w ogóle to w tym roku wszystko jakoś się bardzo spieszy żeby zakwitnąć i wydać owoce/nasiona. Bardzo dziwny rok. Późne pomidory/ borówki już praktycznie są do zbierania a dopiero po połowie sierpnia a gdzie koniec września.

Dziękuję za wasze odwiedzinki i miłe ;:167 wpisy. Warto się starać. ;:196

W mojej kuchni stale coś się dzieje...moja siostra mówi, że tu jest jak w laboratorium...coś bulkocze na piecu, nasionkami parapety zastawione....
Obrazek


Obrazek



Obrazek


...a diobliczek nic sobie z tego nie robi tylko śpi cały Boży dzień a najbardziej lubi spać w mojej pościeli malutki ;:167
Jak jestem w domu to on też a jak sie tylko rusza na dwór to on za mną.
Obrazek

Nic sobie też nie robią kwiatki, które kwitną nieprzerwanie ...

Obrazek



Obrazek

A mięta ma całkiem ciekawe kwiatki bo listki poszły do dzbanka jako zimny napój.

Obrazek

Miłego i owocnego dnia życzę. ;:4
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka faktycznie jak w laboratorium... Dobrze że Dioblika nie interesują parapety ;:173 Moje kocury tez śpią całymi dniami jak taki upał :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Zdjęcia z wystawy super ... A powiedz mi czy byli też tam z bylinami ?.... I czy było coś fajnego ?... Jakoś ostatnio nie mam chęci aby tam pojechać... A w Wielopolu jest coś ciekawego ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”