... Irysqowy ogródek ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu pocukrowane kwiaty pięknie wyglądają. ;:oj Jeżówka się nie poddaje, ;:215 a pierwiosnkom pomyliły się pory roku. :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Pierwiosnki często kwitną o tej porze,oczywiście nie wszystkie odmiany
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Pierwiosnki są ciekawym uzupełnieniem ogrodu :) szkoda, ze nie kwitną dłużej. U mnie jeszcze pąki mają goździki :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Oj,znam ogrody gdzie pierwiosnki są nie tylko uzupełnieniem ogrodu,ale wiodą prym ,takie kolekcje widziałam na forum,że oczy na wierzch wychodziły
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu rośliny się nie poddają, długo było ciepło, to miały nadzieję na kwitnienie. :) Jak taki kolorowy pąk cieszy w wszechobecnej szarości. ;:215
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

No ba .. jak dla mnie goździk niezniszczalny i na pewno zakupie kilka sztuk na wiosnę ;D.
Trochę liliowców :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
I trawka już czeka na wiosnę :) Ciekawe, czy jej się u mnie spodoba ...
Obrazek
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, takich traw jak na ostatnim zdjęciu nie tniemy jesienią, tylko wiosna jak dostają młode pędy. Wtedy lepiej rosną. W obcięte pędy dostaje się woda i gnije. :roll:
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Igus ja dostałam miesiąć temu ściętą od kuzynki i wsadziłam. teraz juz jest szczelnie związana i zabezpieczona agrowłókniną białą. Zobaczymy czy przetrwa :)
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jolu, coś dla Ciebie.

Gleba gliniasta jest zwarta, słabo przepuszczalna, zimna. Jest jednak wiele roślin, które na takich stanowiskach czują się bardzo dobrze. Są to: dereń biały, irga pomarszczona, jaśminowiec wonny, leszczyna pospolita, migdałek trójklapowy, ostrokrzew, złotokap Waterera i pospolity, jesion wyniosły, klon jesionolistny, wierzby, choina kanadyjska, cis pospolity, cyprysik groszkowy, bergenia sercowata, hotujnia sercowata, pełnik europejski, pierwiosnek różowy i wyniosły, zimowit jesienny, złocień wielki. Na stanowiska wilgotne lub okresowo zalewane można polecić: cypryśnik błotny, metasekwoję chińską, kalinę koralową, języczkę pomarańczową, kaczeniec błotny, kosaciec żółty, krwawnicę pospolitą, tatarak zwyczajny.

Twój żywopłot widziałabym z krzewów a nie z grabów. Przez kilka lat tniemy by się rozkrzewiły a potem hulaj dusza. Po 8 latach możesz zaprzestać cięcia.
Możesz niedrogo kupić sadzonki z gołym korzeniem, tak po 1,5 zł. Z tej listy proponowałabym derenia, a od czasu do czasu jaśminowiec, dla zapachu. Z samego jaśminowca nie, bo lubią go mszyce. Sadzić w dwóch rzędach co 1,5 metra odległość między roślinami, a między rzędami 1 metr, Na początku wygląda to głupio, ale się nie przejmuj, zarośnie a gęstwina pędów nawet zimą da osłonę.
Możesz sadzić w dołki wycięte we włókninie.

Ja mam z Tawuły, ale u mnie piaseczek, to inna bajka, wygląd będzie bardzo podobny. Wysokość docelowa to około 2- 3 metry.
Sadziliśmy co 70 cm, ale w jednym rzędzie, brak miejsca.Po 7 latach skończyliśmy ciąć.

Jakby co usunę zdjęcie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Wow. Nie widziałam takiego żywopłotu. Bajka... naprawdę dobrze wygląda :). Tylko u mnie jest za ogrodzeniem metr płaskiego a zaraz już skarpa. Iga a gdzie Ty tak tanio derenia masz? Kochana a mogłabyś mi napisać jaki gatunek derenia i jaśminowca byś poleciła. Z chęcią poczytam i zastanowie się nad tą propozycją ... jestem na nie szeroko otwarta. Dawniej byłam za thujami, ale mój mąż nie lubi ich . I tak posadziłam kilka od strony sąsiada, ale zastanawiam się, czy też nie dać czegoś innego a je przesadzić na tył działki.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Kochani. Proszę o Waszą pomoc. Planuje w przyszłym roku cos tutaj posadzić. Z bylin to hosty i żurawki. Nie wiem co posadzić z drzew. Myślałam nad bzem, jaśminem ale w cieniu troche nie bardzo. Co można posadzić w rogu obok garażu - interesuje mnie drzewo, krzak.
Obrazek


Obrazek
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Jesienią i wiosną na alleg..... musisz poszukać, albo na olx, sprzedają bez doniczek, kopane rośliny z gruntu. Ka w zeszłym roku kupowałam tawułki, krzewuszki i forsycję, mam posadzone nowe nasadzenia przed posesją. Płaciłam po 1-1,2 zł za krzaczek.
Też na dużych targach można kupić. ;:224
Skarpa nie przeszkadza, po prostu drugi szpaler będzie trochę niżej.
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: ... Irysqowy ogródek ...

Post »

Dobrze, poszukam wiosną i będę działać :D.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”