Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu słonko wszystko pobudziło do życia, orliki niesamowite. ;:oj Kostrzewy zawsze tnę na jeża, mam za dużo na wyczesywanie. Dziś biegałam po ogrodzie i też dwie kępy tulipanów, koło karmnika, podeptane. :evil:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Soniu mam nadzieję, że tulipanki nie ucierpiały zbytnio? :oops:

Ewo ja to myślałam, że ta budleja to będzie raczej takim jednorocznym krzaczkiem. Tyle naczytałam się o jej ciężkim zimowaniu, że tak przemarza a tu proszę, rośnie krzaczor na potęgę. Dlatego tak blisko siatki rośnie, bo nie sądziłam że przeżyje tyle czasu i co za tym idzie, że tak się rozrośnie. Na szczęście sąsiadka nie narzeka, pewnie też lubi motyle. :wink:

Moniś moja budleja też mam mnóstwo zielonych odrostów. Boję się już ją ciąć, bo ponoć przycięta może zmarznąć jak przyjdną mocniejsze nocne mrozy. A takie własnie zapowiadają u mnie na obecny tydzień. :oops:

Marysiu mnie też liście przypominały mikołajka. Co więcej rośnie on u mnie na działce. Jednak te siewki (bo jest ich kilka, obok siebie) są kilka metrów od rośliny matecznej. A przy niej samej siewek brak. Hmmmm... dziwne by to chyba było nie?

Andziu z wazonu na skalniaczku wylewa się bakopa. Wsadziłam dwie: białą i fioletową. Jest to roślinka jednoroczna. Bałam się zimowania w takim wazonie, dlatego nie posadziłam byliny. ;:131

Dorfi u mnie już nie ma Saturna. Może to i lepiej? Dopiero bym się rozchorowała gdybym tyle ślicznotek zobaczyła. ;:131

Aniu jedziesz róże przycinać? Przecie jeszcze nie kwitną forsycje. Nie boisz się, ze za wcześnie? U mnie jeszcze mają być mrozy w nocy ok -5. Wstrzymuję się jeszcze z cięciem traw, hortensji i mojej New Dawn co to jej najdłuższy pęd ;:145 ;:145 ;:145 ma jakiegoś "parcha", tzn pęknięcie kory, dość długie i to jak na złość w dolnej części pędu. ;:145 Czemu nie w górnej? ;:145
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Moje róże przycięte , budleja też ,trawkę którą pokazałaś co roku przycinam i pięknie rośnie
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu, dopiero teraz zobaczyłam że jest kolejna część. Zaklepuję sobie miejsce wśród powojników i nie tylko, bo ten sezon będzie należał do róż prawda?
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Gosiu róże rożami ale jednak powojniki to powojniki. ;:167 Choć od dość dawna cały czas buszuję w wątkach różanych. ;:131 Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa, co też te moje nowe róże pokażą. Jednak jeszcze bardziej jestem ciekawa zeszłorocznych powojników i tych sprzed dwóch lat. Powinno być już całkiem ładnie. :wink:
I naprawdę już NIC nie kupuję!!!
...do następnego razu... ;:306

Dziewczyny pamiętajcie od jutra wióry w Lidlu!!!
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu, jak zaczniesz z różami ....to już po Tobie ;:196
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu jestem bardzo ciekawa,czy po tym sezonie na 1 miejscu będą dalej powojniki,czy może róże zawładną Twoim serduszkiem?
Dobrze,że przypominasz o wiórach ;:108 Jutro jadę kupić i do tego nawóz do róż ;:333
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu mój Em jedzie dokładnie po taki sam zestaw. ;:215 Poprosiłabym by wyszperał mi jeszcze gipsówkę...ale chyba popukałby mnie w czoło. Ech... najwyżej sama w południe polecę. :wink: Może jeszcze będzie?

Gosiu oby Twoje słowa nie okazały się prorocze... :oops:

Jakoś nie chce mi się wierzyć, by róże zagarnęły więcej miejsca w mym serduchu niż powojniki. :oops: Oby, OBY, tak zostało. ;:131
Naprawdę nie mam miejsca na kolejne nasadzenia. Już mnie te wiosenne przyprawiają o ból głowy... 17 róż i 13 powojników, kilka traw, kolejna hortensja, bo lilie to się zawsze gdzieś wciśnie i jeszcze troszkę drobnicy przyjdzie. :oops: Domownicy się na mnie drą, że na głowę dostałam, że całe miejsce na działce zabieram. :oops: I mąż i dzieci i nawet mamcia mnie zdradziła... :oops: Ciężki jest los ogrodnika, którego nie rozumieją najbliżsi. Ba! Nawet nie próbują zrozumieć. :oops: ;:145
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Dziękuję za zdjęcia skalniaka.Będą dla mnie inspiracją.Dzbanek wymiata. ;:196
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Ania, nie martw się. Zobacz ilu to masz pocieszycieli. My przyklepiemy i pochwalimy każdy Twój zakup. A domownicy po prostu się nie znają. Przecież ładniejsza róża niż jakiś trawnik.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Mam! Nawóz do róż i mączkę rogową. Tym razem u mnie w Lidlu nie było wiórów tylko mączka rogowa.
A czy Wy już macie?
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aneczka, znam ja ten ciężki los ogrodnika, tyle że moi najbliżsi już się przyzwyczaili. Gorzej z dalszą rodziną :lol: ale wiem że tam przemawia zazdrość więc nawet nie komentuje tylko spływa po mnie ;:108 Pamiętaj, że zawsze masz nas, taka internetowa grupa wsparcia AAR (Anonimowi Amatorzy Roślin :;230 )
Fajnie, że piszecie o tych wiórach, spróbuję wysłać mojego eMa :roll: najbardziej się jednak boję o to, że mi pies sąsiadów rozszarpie rabatę jak poczuje przysmak ;:223 . Chyba powiem, że to naturalna trutka na nornice i psy też zwabia :;230
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

aneczka1979 pisze:Mam! Nawóz do róż i mączkę rogową. Tym razem u mnie w Lidlu nie było wiórów tylko mączka rogowa.
A czy Wy już macie?
I ja, ja też już mam ;:138
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”