Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

To coś to dziwaczek może...
Ale piękne tulipany...Ja zaraz będę pogrzeb robić...Nie ma to jak wirus...Z cholernego sklepu....Dobrze,że wszystkich nie wsadziłem...Ale źle,że w ogóle jakieś...Teraz tylko białe wsadzam.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu jakie Ty masz ładne,różowe hiacynty,maja wiele kolorów,co rusz innego odkrywam.
Żagwin i u mnie już powinien kwitnąć,jutro jak mi się uda pojadę na obchód.Za żagwinem zauważyłam jak równo masz przyciętą lawendę,nie to co ja jak się dorwałam to do samej ziemi obcięłam ;:222
Suzan ma dwa kwiaty i z roku na rok będzie miała więcej,w następnym obsypie się kwiatami :uszy
Ciekawe,czy w sprzedaży są małe czereśnie? Uwielbiam te owoce,ale nie zmieszczę u siebie takiego wielkoluda ;:224

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

No Sabinko i jak Cię tu nie kochać..? ;:31 Najpierw ziemióry, teraz dobre wieści o naparstnicy. ;:215 ;:215 ;:215

Tulapku to na pewno nie dziwaczek. A chorych tulipanów bardzo Ci współczuję. ;:222

Aniu ja tam chętnie obcięłabym swoją lawendę prawie do samej ziemi, jeśli tylko miałabym pewność, że odbije.
Mam kilka krzaczków z różnych źródeł. Pięć krzaczków kupiłam na ryneczku od pana. Rety jak ona pachnie! ;:oj Żadna inna nie może nawet próbować się z nią równać. Zaniedbałam przycinanie jej w zeszłym sezonie i teraz każdy krzaczek ma tylko kilka długich drapaków. A zielone na samych koniuszkach. Dziś widziałam, że jedna z nich pięknie wybija młode przyrosty od dołu, to nie myśląc wiele ciachnęłam wszystkie prawie do samej ziemi (ale tylko te drapakowate). Mam nadzieję, że nic im nie będzie. :oops:
Aniu ponoć są "kolumnowe" drzewka owocowe do małych ogrodów. Ty myślisz o czereśni. Ja nie pogardziłabym takową gruszą.
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Naparstnica na pewno zakwitnie one szybko rosną.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu mam gęsiówkę, która już kwitnie, ale dlaczego nie mam żagwinu, jest cudny. ;:31 Hiacynty bardzo zdobią rabatkę. Bukszpany mają taki kształt, że najlepiej ciąć na stożek, jeśli Ci taki kształt pasuje do koncepcji. ;:204 Ja takie puste dołem podsadzam malutkimi ukorzenionymi i szybko uzyskuję pożądany kształt. Czereśnie jednak szpaki kochają, moje borówki też. Zasłaniam siatką, bo niewiele bym zjadła.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

No wiesz Soniu..? Dziękuję. Tak sobie myślałam, jak długo one od dołu będą rosnąć do stożkowatego kształtu? Hah! Trzeba dosadzić maleństwa. Dziękuję raz jeszcze. ;:196

A mnie patrzenie na tę rabatke z hiacyntami zaczyna denerwować. No gdzie ja miałam jesienią głowę, że je tak na łapu capu posadziłam, tak nierówno. ;:219 Trzeba będzie latem skorygować. ;:224

Filemonku oby się stało tak jak mówisz. Muszę jeszcze tylko poprzesadzać te sadzonki w miejsca docelowe. ;:215
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu pięknie kwitnie Ci już żagwin mój dopiero zaczyna , a ten kwiatek o którego pytasz to chyba lak jak się nie mylę ;:131
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Żółte pomponiki to złotlin a nie żylistek :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Dorciu i tu mnie masz! Poplątało mi się ;:131

Marysiu bardzo lubię żagwin. Mógłby kwitnąć do samej zimy. ;:215
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Jaka piękna czereśnia, moim 2 daleko do kwitnienia, ale one raczej w tym roku nie zaowocują, a szkoda :?

I te hiacynty, marzenie....
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Oby tylko tych naszych czereśni szpaki nie wypatrzyły. ;:215 Pocieszam się, że sąsiad niedaleko mnie ma tak ogromne drzewo, tak oblepione owocami, że szpaki tamten punkt widzą z daleka i nie rozdrabniają się na takie maleństwa jak u mnie. Korona jego drzewa cieniuje mu pół działki. ;:oj
Oj, Aniu ładnie to tak życzyć, aby szpaki zajęły się czereśnią sąsiada? :lol: Ale masz rację, jego drzewo większe, więc na pewno zajmą się tym gdzie mają więcej do obżarcia :)

I u mnie większość domowych siewek padło :( Tylko nic nie ruszyło naparstnicy, co bardzo mnie cieszy. Szkoda, że tak późno dowiedziałam się, że to pewnie ziemiórki się do tego przyczyniły. Teraz martwię się, czy nic nie siedzi w ziemi razem z przepikowanymi pomidorkami ;:218

Przepiękna sesja hiacyntów ;:215
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Witaj Aniu :wit
Pół niedzieli spędziłam u Ciebie podziwiając Twoje wspaniałości - pięknie tu, widać, że pracy dużo i jeszcze więcej serca włożyłaś w działeczkę. I pomyśleć, że zaczęłyśmy działkowanie jednocześnie ;:180

I rety, ale mi narobiłaś smaka na powojniki !!! Właśnie zastanawiam się, jakby te cudeńka prezentowały się na pergoli, do postawienia której zbiera się mój ślubny. Mam nieodparte wrażenie, że będą idealnie pasowały ;:183
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 4

Post »

Aniu hej :wit o hiacyntach już pisałam ale jak je pominąć jak one takie piękne ;:167 ja mam tylko trzy i już wiem, że na jesieni muszę to zmienić. Naparstnica zakwitnie a kwiatek o który pytasz to lak dwuletni, powąchaj pachnie obłędnie ;:108
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”