A w planach był tylko trawnik...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, warto było czekać na tulipany, pięknie.
Na Angelique nie mogę się napatrzeć - u mnie ta odmiana strzeliła focha - 2 kwiatki na 8 cebul. Queeny miałam również zestawione z białymi, ale obydwie odmiany poległy z powodu fuzariozy. Bardzo ładne te pełne, strzępiaste.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Jolu, tulipanki u mnie mają miejsce zaraz po różach, a tuż przed hortensjami.
Aniu u mnie też niektóre odmiany słabo się spisały, ale Angelique podbiła moje serce- zarówno urodą jak i wigorem- zakwitło 7 na 7 posadzonych.
rododendron za chwileczkę startuje :heja
Obrazek
Clematis Albina Plena kwiatów ma sporo, ale podziwiać trzeba padając na kolana, na razie jest niewielki.
Obrazek
Zapączkowana i niezawodna Regensberg
Obrazek
I piękna nawet przed kwitnieniem Parole
Obrazek

Kupiłam białą ostróżkę-chyba. Stał sobie na targu pan i miał taką dużą, i ładną, i po 6 zł, i chyba białą, no grzech było nie kupić, prawda?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Witaj Kasiu. Boskie tulipany masz a Albina Plena to marzy mi się od jakiegoś czasu tylko nie mogę znaleźć jej miejscówki ;:223 . Jak tylko znajdę na pewno kupię bo jest urocza. Pączków na różach zazdroszczę bo moje to młodziki i pewnie szału nie będzie no ale trzeba być cierpliwym ;:224 . Biała ostróżka ;:333 , świetny zakup. Mam nadzieję, że faktycznie będzie biała ;:108 . Szkoda, że u mnie nie mają takich ciekawych roślinek ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Śliczny powojnik, Kasiu! ;:63 ;:63
Rododendron ma takie wypasione pąki! ;:215
Miałam kiedyś cztery rododendrony, ostał mi się jeno jeden , który też już dogorywa. ;:222 ;:222
Cuś ony mnie nie lubią. ;:224 A może to nie ich wina, jeno moja ..... aha! ;:306 ;:306 ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Rybak1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 maja 2016, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Wysiewałem na wiosnę nową trawę na części ogródka i jestem bardzo niezadowolony bo ma jakiś bardzo żółty odcień. Albo to taka odmiana, albo brakuje azotu, chociaż to też dziwne bo stosowałem nawóz podczas siania w proporcjach azot, potas oraz fosfor 6:4:2 tak jak radzą też w tym poradniku http://poradnikogrodniczy.pl/sposob-na- ... rawnik.php a mimo to ciągle jest żółty. Nie chcę przesadzić, bo przenawożenie może popalić całkowicie.
Co jeszcze może być przyczyną żółtej trawy?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu przybiegłam podziwiać tulipany, ;:oj u mnie już prawie przekwitły. Albina Plena ma przepiękne kwiatki, przyjdzie pora, że da się sfotografować z normalnej pozycji. :) Ostróżki zazdroszczę, :wink: moje z kapersów nie odżyły. ;:223
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Ewelinko moje różane młodziaki też nie mają jeszcze pączków, wiele z nich ma dopiero pierwsze listki. Za to zasadzony w ubiegłym roku Louise Odier ma pączków co niemiara. Już się nie mogę doczekać kwitnienia.
Lucynko ja też nie mam warunków odpowiednich dla różaneczników, bo u mnie glina o obojętnym pH. Mam dwa zastane po poprzednich właścicielach. Przesadziłam do kwaśnego torfu i na razie dają radę.
Rybak- (nie wiem jak masz na imię) w temacie trawników nie jestem ekspertem może spróbuj na wątkach dotyczących trawników.
Soniu Albina plena jest urocza, polecam gorąco. Moje ubiegłoroczne ostróżki też nie przeżyły zimy- oskarżam o to nornice, które robiły pod nimi korytarze non stop. Po dzisiejszej burzy moje tulipany już nie wyglądają ciekawie. ;:145
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Różanecznik zaczął swój popis, niestety zaczynają mu żółknąć liście. Podnawoziłam go dzisiaj, mam nadzieję, że to wystarczy.

Obrazek

W ubiegłym roku kupiłam zdechłe maleństwo, a w tym toku to piękny królewicz Orlik:

Obrazek

Czy ktoś może wie, kiedy przestanie padać? Muszę opryskać róże przed bruzdownicą a jak to zrobić kiedy wciąż pada, leje lub siąpi?
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu orlik odwdzięczył się za troskę, pięknie kwitnie. ;:oj Mam podobnego już piąty rok, a podobno to krótkowieczne rośliny. ;:131 Może rododendron ma za wysokie pH, jak masz kwasomierz, to zmierz.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, to chyba tylko u Ciebie ciągle pada. U mnie dzisiaj od rana równiutko spadają kropelki z nieba, ale to pierwszy raz od.......sama nie wiem kiedy ;:224 Susza była już niemożebna, ciągle tylko latałam z wężem i lałam wodę. Orlik pięknie Ci się odwdzięczył za opiekę. Zauważyłam, że często rośliny zabiedzone, które ratujemy przed śmiercią na śmietnikach, lub kupione na tzw. przecenach( zazwyczaj są w opłakanym stanie) odwdzięczają się nam bujnym wzrostem. Clematis Albina Plena- piękny :heja A skoro taki jest, to wcale nie dziwi, że padasz przed nim na kolana ;:306 Każdy musi znać swoje miejsce w szeregu ;:224
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, byłam dzisiaj w Lublinie i w końcu przed wieczorem i do mnie dotarł deszczyk od Ciebie. Aż się z Lublina nie chciało wyjeżdżać, bo tak pięknie deszczem pachniało ;:108
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

U Ciebie ciągle pada, a u mnie wciąż sucho :( Niby wczoraj coś tam spadło z nieba, ale tyle co kot napłakał. Dmuchnij trochę tych chmur do mnie. Może dolecą i poprawią wilgotność, bo jak nie, to będę zmuszona znów podlewać :roll:
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Soniu u mnie glina o obojętnym odczynie, ale rodka posadziłam w kwaśnym torfie i jeszcze mu kory nasypałam na wierzch, więc pH ma na pewno ok. Czytałam, że brak żelaza daje takie efekty na liściach. Wysłała męża po nawóz- pisząc- nawóz dolistny z żelazem, doczytał ze nawóz i pamiętał, że dla różanecznika i kupił- wieloskładnikowy w granulacie. Mam nadzieję, że też pomoże, w składzie było tez żelazo.
Iwonko to racja, rośliny potrafią się odwdzięczyć. Albina plena zaczęła piąć się w górę, ale ja swoje miejsce w ogrodzie znam i często na kolana padam.
Aniu ja wiem, że woda potrzebna, ale martwię się o róże, czy mi ich znowu bruzdownica nie zaatakuje.
Dorotko już dmucham. Chociaż dziś nie pada, za to wieje i ziębi jakby zimna Zośka wciąż miała nas we władaniu.
Zmarzłam dziś tak, że jutro chyba założę majtki z golfem i góralskie skarpety.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”