A w planach był tylko trawnik...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

klarag pisze: moja koleżanka ma na takie zjawisko fajne określenie- "zazdroszczę, ale nie zawiszczę".
Kasiu, chyba ta koleżanka to Ślązaczka ;:224 tak tutaj mówią - zawiścić, zamiast zazdrościć.
A niedaleko mnie są miejscowości ... Zawiść, Zazdrość i Zawada (dzielnice Orzesza) :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
x-ja-a

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Wow, ale juka!!! ;:oj Co roku sobie obiecuję, że posadzę i co roku nie wiszę odpowiedniego miejsca. One najpiękniej wyglądają wyeksponowane jak u Ciebie ;:167 Kibicuję mojej Louise Odier, żeby się ogarnęła po przesadzaniu i od dawna chcę zrobić z niej konfiturę, bo marzą mi się rogaliki z konfiturą różaną, jakie robiła moja Mama... ;:65
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu Anabelka cudna, ;:oj u mnie stale nisko wiszą kwiaty. ;:222 Czy znasz odmianę tej zjawiskowej juki, co robisz, że jest tylko jedna rozeta? Dziękuję za Ascot, prześliczna. Uwielbiam takie kuliste róże. ;:215 Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Andrzeju koleżanka lubelaczka z dziada pradziada, najwyraźniej powiedzonko tak trafne, że ponadregionalne używane. :D
Jagna nie byłam przekonana do końca do juki, ale po jej pierwszym kwitnieniu podbiła moje serce i dosadzilam jeszcze jedną na drugim końcu tej rabaty. Moja LO gigantyczny rozmiar osiągnęła bardzo szybko. Właśnie głowimy się z mężem jak ją okiełznać. Ma zacienione miejsce pod płotem, jest wciśnięta między wisnię japońską, choinę, ognika i rośnie jak głupia. Nowe pędy mają ponad 2metry! Z nawozu dostała tylko obornik granulowany.
Soniu moja Anabelka po ostatnich deszczach też zawiesiła główki. Żałuję, że nie kupiłam odmiany strong. Co do juki to dostałam sadzonkę od sąsiadki więc nie mam pojęcia jaka to odmiana, ale przyznam, że kwiat ma cudny. Jedna rozeta bo młodziutka, ma dopiero 2 lata, a sadziłam jako ok 15 centymetrowe maleństwo.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu dzięki, ;:oj taka młoda juka, a już taki kwiatostan. ;:oj Moje juki tworzą tyle rozet, że nie mogąc sobie z nimi poradzić, wykopałam większość. ;:223
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Soniu też jestem zdziwina, pamiętam juke z działki rodziców na której kwiat czekaliśmy kilka lat. A ta uwinęła się piorunem.
jeszcze wczorajsze zdjęcie chwilowego króla rabaty- hibiskus bylinowy:
Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu ale u Ciebie kolorowo ;:138
Ta jukka jest przepiękna :D I żadnej mszycy na niej nie widać.
U mnie zawsze, ale to zawsze są przez te dziadostwo oblegane :evil:
Piękna Anabelka :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, hibiskus bylinowy to cudo prawdziwe z uwagi na ogromne kwiaty. ;:138
Mój też już zaczął pokaz i cieszy oko. ;:303

Zazdrość i zawiść to synonimy, lecz z nieco innym natężeniem emocji. Zazdrościmy komuś czegoś, więc staramy się dorównać, natomiast gdy zawiścimy, to zazdrościmy złośliwie. Zatem słowo to ma pejoratywne zabarwienie. ;:108

Dochowałaś się fantastycznej jukki. ;:63 ;:63
Moje odeszły tej mroźnej wiosny, ale widzę maleństwa, które od korzeni garną się do życia. :tan Nie należą jednak do rodziny tych wysokich, jednak i tak je lubię i cieszę się, że są. ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu, Twoja juka wzbudziła mój zachwyt ;:oj Cudna, gigantyczna i widać ją z daleka ;:215
Pokaż jak wygląda w tej chwili Abraham Darby. Bardzo jestem ciekawa jak się u Ciebie sprawuje ;:65 Mój Abraham nr 2 był tak ślicznie ukwiecony...Ale przyszły deszcze i po kilku dniach intensywnych opadów, większość kwiatów szlag trafił ;:145
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Seba dzięki za miłe słowa :D niestety moja juka też była oblepiona mszycami. W dodatku osy też ją pokochały i strach było do niej podejść ;:202
Lucynko hibiskus skradł moje serce już w ogrodniczym. I uczucie to rośnie z każdym kwitnieniem. ;:108 doskonale pełni zastępstwo na rabacie za odpoczywające w tym czasie róże. A juką chętnie się podzielę jak wypuści dzieciaki. Daj tylko znać czy będziesz chciała. Muszę Ci się jeszcze przyznać do porażki z wysiewem. Nie miałam czasu na więcej więc posiałam tylko kosmosu i maki a wykiełkował ....tylko kosmos. Jedna sztuka ;:223
Dorotko dziękuję ;:180. Zrobię jutro zdjęcie Abrahamowi, chociaż po tych deszczach nie wygląda zjawiskowo. Ale bardzo ładnie buduje krzaczek i kwitnie prawie bez przerwy. Po prostu go kocham!
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Witaj Kasiu :wit . Kwiat juki imponujących rozmiarów ;:oj . Poza tym muszę zwrócić uwagę na białą lawendę bo jest prześliczna ;:215 . Mam od Ali kilka siewek i czekam na przyszłe kwitnienie ;:108 . Co tam w nóżkach ma ta różyczka na pniu ?? Ładne ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu - konfitury z LO też robiłam i jedno mogę potwierdzić: są wyśmienite, nie tylko do pączków czy ciasteczek, ale też do herbatki lub wyjadania ich paluszkiem ze słoiczka :;230 Zastanawiam się, czy skoro wszystkie róze sa jadalne, nie zrobić konfitur z innych ( nie myslę o r. rugosa, ale o wielkokwiatowych, rabatowych, angielskich itp) roz. Próbowałaś z innych?
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Ewelinko ta lawenda właściwie jest bladorożowa, ale na zdjęciu wyszła biała. Różyczka nn lidlowa w nogach miała po prostu bratki.
Ewciu też się na tym zastanawiałam i wydaje mi się, że o ile róża silnie pachnąca to można ją wykorzystać. Nie próbowałam tego u siebie bo moje krzaczki jeszcze młodziutkie - mają na ogół po 2lata i są nie za duże. Jedynie LO wybujała jak szalona. Zaraz wrzucę obiecanego Dorotce Abreahama i wielkie zaskoczenie - odmienioną Spirit of Freedom. Nastraszyłam ją z sektorem w garści i zaczęła w końcu budować krzaczek. Może wreszcie nie trzeba będzie pełzać by podziwiać jej cudne kwiaty.
Obrazek

Obrazek
Vanilka nabiera rumieńców
Obrazek
Powtarza kwitnienie niby pnąca Bienvenue. Niby bo u mnie jest wielkości większej rabatowki, na miano pnacej nie zasługuje. Za to pachnie obłędnie.
Obrazek
Nieśmiało powtarza Old Port.
Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”