Leśne ranczo nad wodą.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Jak by tu ... - no nie znajduję odpowiednich słów ... ;:215 ;:215 ;:215
Po prostu przepięknie! ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Co by tu...
N ic nie napiszę bo już wszystko powiedziane ;:167
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu :wit
Już takie czereśnie są ;:215
Piękne rodki, azalki.
Rhododendron Humbold bardzo mi się spodobał.Sporo tez krzewuszek masz :D
I orliki,,umm miodzio ;:108
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu - i ja dołączam do gratulacji Ogrodu miesiąca. Należało się! Spaceruję nie tylko po Twoim ogrodzie, ale i po lesie. Spaceruję i odpoczywam. Fantastyczne miejsce!
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu, śliczną masz kamienną rzekę, a jak wszystko obsypie się kwieciem będzie wręcz boska ;:224
Zakochałam się w Twoim Białoboku. Muszę poczytać o nim - jest śliczny i coś i się zdaje, że bardzo by mi pasował :wink:
Co do trawy, to ja swoją koszą co tydzień. Właśnie rozglądam się za nożycami do obrzeży, bo "ręcznie" nie daję już rady - za dużo tego jest.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Kamienna rzeczka z liliami wygląda super. ;:215
Oczy mi wyszły na wierzch jak zobaczyłam tak duże czereśnie i truskawki.
U mnie też resztki chleba zjadają kijanki, ciekawe czy wszystkie dożyją wyjścia z oczka, bo jakiś szkodnik "żółtobrzegi" w nim grasuje.
Czy u Ciebie też tak leje ?
Grażyna.
kogro-linki
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Sonia hosty akurat się bardzo ociągały. U wszystkich już dawno były rulonikowe liście a u mnie nawet kłów nie wystawiały. Dopiero teraz poszły w górę. Jakoś tak późno u mnie się budzą.
Madziu to prawda, jest chłodno. U mnie w nocy temperatura gdzieś koło 8 stopni. Na szczęście ogrodnicy mnie ominęli. Deszcze ciągle padają, aż się martwię czy to wszystko nie zacznie zaraz gnić.
Ania-aneczka moja Pomponella sadzona była w zeszłym sezonie. I wciąż jest mini . Jak się nie rozbuja to będę musiała ją przesadzić. Nie narzekam na nią bo ładnie kwitła w zeszłym roku i nawet obficie. Nie było jej zza pąków widać, ale to jest miejsce dla większej róży.
Ania-Annes wszystko wskazuje na to, że praktycznie wszystkie róże z tej rabaty zakwitną. Tam chyba dwie jeszcze nie mają pąków. Efekt będzie pewnie za rok, jak osiągną docelową wysokość. Może Persil się tak wysiliła że teraz zbiera siły na kolejny sezon?
Zuza Eden Rose u mnie niewielka. Ma może z 60 cm. Tak jak w zeszłym roku. Zbudowała za to gęsty i kulisty krzaczek. Na razie zawiązała dużo pąków i do góry nie idzie. Podporę mam od zeszłego roku dla niej taką 120 cm. Bo nie wiem czy rozbuja się wyżej. Na razie wykorzystywałam ją do podwiązywania kwiatów bo zawieszała w zeszłym roku główki.
Chleb podjadają kijanki :).
Anitka tak też myślę, ładniej to będzie wyglądać. Póki co, pogoda taka że nawet myśleć mi się nie chce o robieniu w ogrodzie. O tej porze rok temu usychałam że chcę piątunio.
Aniu-Anna55 azalie jak i wszystkie rododendrony kupuję u jednego sprzedającego na allegro. Za większe sadzonki płaciłam 20-25 zł za mniejsze 10-15. Odmianowo zgadzają się w stu procentach te co już zakwitły. A kwitło sporo małych i dwie duże rośliny. Trochę się boję tych azali. Mam ochotę na więcej ale podobno są kapryśne.
Lucynka, Ewa :oops: :oops:
Ania-Anabyko najbardziej właśnie czekam na te warzywka i owoce. Wiadomo, swoje smakuje 10 razy lepiej :lol: .
Ewka-ewka36jj witam nowego gościa, rozgość się i zaglądaj często :).
Marlenko zastanów się nad tymi nożycami. Ja trafiałam na same kiepskie. A mało nie kosztowały. No chyba że nie masz silnej trawy. Masz już coś na oku?
Białoboka polecam, jest przecudny.
Grażynko właśnie zaczęło lać. Do tej pory tylko padało co jakiś czas. Teraz pada intensywniej. Pogoda taka jest od samego rana. Nie zasłużyłyśmy na lepszą ;:222 . Jest niby ciepło, zaraz zimno i nie wiadomo nawet jak się ubierać. Chyba zacznę stroje na zmianę do pracy wozić. Bo już naprawdę nie wiem jak się ubrać żebym ani nie zmarzła ani się nie zgrzała. Martwię się o roślinki, takie deszcze pewno grzyb będzie szalał jak mszyce.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu, trawę mam silną, bo regularnie ją dokarmiam - koszenie obowiązkowo co tydzień, po jak nie skoszę, to po dwóch tygodniach kosiarka ma problemy. Nożyce oglądałam w LM i w necie i przymierzam się do tych: http://www.ceneo.pl/10571860#tab=reviews_scroll Mają całkiem dobre opinie.
Pogoda i u mnie jest koszmarna. Pada, kropi, jest szaro-buro. Do tego jest bardzo parno, grzyby niestety rosną - ja mam jakieś dziwactwa pod tujami :|
Na szczęście ma być cieplej i słoneczniej, więc może będzie dobrze ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Właśnie takie miałam jako pierwsze. Zadowolona z nich byłam przez chwilę. Jest to toootalnie wielkie G. Szkoda kasy .
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Oj, to dobrze, że jeszcze ich nie zamówilam ;:oj Szkoda, że takie słabe, cenę mają fajną.
W takim razie szukam dalej :?
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Świetna ta rabatka z różami i liliami, wygląda jak suchy strumyk. Fajne ujęcie. A jak zakwitną róże, będą miały zielone tło.
Ale się u ciebie dzieje, normalnie trudno nadążyć.

Persil za mną chodzi od jakiegoś czasu, a teraz nabrałam na nią jeszcze większych chęci ;:333
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Ja mam nożyce Nac'a - na moje poprawianie w kątach po mężu są wystarczające i jak na razie jestem zadowolona. Brakuje mi natomiast dobrego sekatora :(
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu, pięknie jest u Ciebie ;:108 - to wiadomo i nie chcę się powtarzać. Podoba mi się pomysł z suchym strumykiem ;:215 Chciałam się tylko nieśmiało przypomnieć o pokaz hamaka :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”