Leśne ranczo nad wodą.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu różyczkowy zawrót głowy, :) Mushimara już ma piękny kwiat. ;:oj Jak kosisz trawę wokół roślin. :?:
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Moja lilia jeszcze mniejsza :D Antike wspaniała - nie chciałaś spróbować jej trochę nagiąć? Jestem strasznie ciekawa tegorocznych kwiatów Pashminy - nie Pashminy. A tę nową masz w donicy? Ten biały kwiat w tle Mushimary to tulipan?
Jednym słowem bajkowo masz, teraz tylko czekać na ciepło i słońce, aż wszystko buchnie kwiatami :wit
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Zaczynasz tworzyć już kolekcje - róż, powojników ;:215 . A co lilii św. Józefa (czy Antoniego) czyli candidum - to że tak wyglądają po zimie, to normalne (u mnie też tak wyglądają). Ale teraz powinny już zacząć wypuszczać pęd kwiatowy. Kilka razy już do nich podchodziłam, teraz mam wsadzone 4 sztuki w 2 miejscach i nie wiem co im nie pasuje ;:oj . Wyczytałam, że lubią łapać choroby grzybowe, więc może przy okazji jakiś oprysków też je spryskać.
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Zapomniałam jeszcze o królowej moich róż.
Eden Rose. Ma sporo takich pączków :).
Obrazek
Pokazywałam Wam ostatnio jedną z moich różanych rabat. Teraz pokażę drugą.
Obrazek
Z tyłu posadzone są lilie. Pomiędzy gdzieś tam leży sobie powojnik Arabella.
Rosną od skalniaka : J.W Goethe, Red Leonardo, Queen of Sweden , Pastella,Wedding Piano, Geoff Hamilton , Winchester Cathedral, Nostalgie, Kaiserin Farah, Abraham Darby, Chippendale, Emilien Gullot.
Tutaj miałam pomysł na półokrągłą rabatę. Postanowiłam, że przodem zajmę się za rok. Nie robiłam więc rabaty tylko posadziłam je w lekkim półokręgu. Chciałabym z przodu niskie jasne kolory. Już widzę, że rabata będzie konieczna bo trawa szybko zarasta. Uciążliwe to jest jak róże są małe. Może potem będzie to mniej szpecić i jakoś ten pierwszy rok przetrwamy. Rosną tu Cardinal de Richelieu, Charles de Gaulle, Hippolyte, Ombree Parfaite.
Obrazek
No to na tyle w kwestii róż.
Kilka orlików. Czy wymagają one jakiejś specjalnej opieki po kwitnieniu?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie pamiętam co tu wsadziłam.. ma jakieś malutkie pączki. Ma ktoś jakiś pomysł?
Obrazek

Czekam na iryski.
Obrazek
Obrazek



Azalia Schneeperle.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rhododendron Humbold
Obrazek
Rhododendron Purple Splendour
Obrazek
Rhododendron Libretto. W googlach jakiś ciemniejszy..
Obrazek
Azalia Persil. Uwielbiam ją. Mimo że jest jeszcze mała, fajnie prezentuje się na tle wody. Jakoś nie umiem tego uchwycić tak jak wygląda to w rzeczywistości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wreszcie widać moje hosty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Susan jest niezawodna, ciągle kwitnie.
Obrazek
nn też dalej w pąkach
Obrazek
Obrazek
G.H. Kern ostatnio Wam pokazywałam jaka jest malutka. Takie już ma pączki.
Obrazek

Goździk czerwony .
Obrazek

Lilia Breezer.
Obrazek


Krzewuszka Variegata
Obrazek
Krzewuszka Nana Purpurea
Obrazek
Obrazek



Białobok
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Maigold
Obrazek
Bicolor
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Glauca Globosa
Obrazek


Tawuła Golden Princess
Obrazek


Coś na ząb.
Obrazek
Brzoskwinka Inka. Zeszłoroczna. Ma 6 owoców. Dobrze że parzyście, równo się z Emem podzielimy. :lol:
Obrazek
Regina ;:152
Obrazek
Boróweczki
Obrazek

Podglądacz
Obrazek
Obrazek
Tata rzuca chleb rybom i cieszy się z daleka że jedzą bo cały chleb się rusza... ;:306 .
Obrazek

Hortensja ukorzeniona z patyczka. Ciągle zrywam jej kwiaty a ona ciągle robi swoje. Nie wiem, czy dobrze robię ale chyba zakończę tą walkę.
Obrazek

Monika wejdź na pierwszą stronę mojego wątku. Tam masz kilka fotek Chopina w rozkwicie. Dodatkowo cudnie pachnie ;:173 .
Anitka ja nie chciałam nigdy białych róż. Zawsze sobie wyobrażałam je jako popalone, zamszycone, przebarwione. A one potrafią być takie cudne..
Soniu trawę koszę co dwa tygodnie. Teraz był tydzień bez koszenia. Do robienia porządku przy różach i rabatach mam nożyce takie duże firmy na F. Kiedyś miałam elektryczne nożyce do trawy. Wielkie g z nich. Jak trawa jest taka słaba, gdzie nie była sadzona to sobie świetnie radziły. Ale mojej trawie nie dały rady. Musiałam się szarpać i wolałam rwać ręcznie. Te są zwykłe tylko mają długie rączki i obracaną główkę. Pod każdym kątem można obciąć. Szczególnie przy obrzeżach z kamieni się to sprawdza. Kręgosłup nie boli, trawie dają radę bez wysiłku. Jestem zadowolona.
Milenka jak Twoim zdaniem mogłabym nagiąć Antike? Do przodu czy na bok? Ja bym chciała żeby doszła do góry na kratę i tam ją poprowadzę w bok trochę. Chyba że taka duża nie będzie. A na docelowe wysokości patrzę już przez palce. Obok niej rośnie FL.
Ja też jestem ciekawa Pashminy-nie Pashminy. Liczę że w tym roku będzie ładniejsza. Nową mam na rabacie. Rośnie z przodu przed pnącymi. W towarzystwie Biedermeiera i S.B zu Guttenberg.
Tak, w tle Mushimary rosną ostatnie tulipany.
Przy tych kratach rosną Mushimara, New Dawn i Flammenka. Zobacz jak ND się zachowuje.
Obrazek
Jako jedyna tak pędy wyciąga.
Jola dziękuję za info odnośnie lilii. Spryskam ją w takim razie przy okazji. Ciekawe dlaczego wszędzie tak kaprysi. U mojej sąsiadki też kiepsko rusza w tym roku.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Orliki jak zetniesz to mogą zakwitnąć powtórnie.Jak nie to jest szansa na młode z nasionek.
Jak już gotowe nasionka to zbieram i ścinam.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Na ten widoczek po prostu padłam: http://images69.fotosik.pl/915/35f2e3d47721ad33med.jpg ;:180 Ta różano-liliowo-kamienna rzeczka udała Ci się idealnie! ;:138 Co tam, że róże jeszcze małe, a lilie nie kwitną - już teraz prezentuje się rewelacyjnie. ND zakulkowałam, zresztą inaczej w tym miejscu u mnie ona nie może rosnąć - tak samo wypuszcza nowe pędy jak u Ciebie. Może faktycznie poczekaj i puść dopiero kilka młodych pędów Antike w bok. Ja bym nagięła na poręcz, tak chyba najprościej. Chociaż przyjrzałam się jeszcze raz i widzę, że ma już 2 takie wysokie pędy - osobiście spróbowałabym jeden delikatnie nagiąć, chociaż na 45 stopni.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Mateusz dzięki. Te w donicy będę przycinać po kwitnieniu, a te na rabatach jak strzelą nasionami. Niech się same rozmnażają.
Milenko w sumie masz rację, na poręczy też by fajnie wyglądała. Ona ma bardzo sztywne pędy więc nie wiem czy się uda ale spróbuję. Rabatka też mi się podoba, zobaczymy jaki będzie efekt jak zakwitną rośliny.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu dzięki za info o nożycach. ;:196 Weszłam do ogrodu i nie chce mi się wychodzić. :) Różanka świetna, jak zakwitnie taka liczba róż. ;:oj Rododendrony i azalie, są wyjątkowo kolorowe. ;:31 Hosty szybko ruszyły i już pięknie prezentują liście, a jeszcze kwiaty pokażą. Świerki cudne, z młodymi przyrostami. ;:oj
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Magda,
lilie i wiele innych roślin wciąż rośnie mizernie, bo najzwyczajniej w świecie jest zimno - nie wiem, jak u Ciebie, ale w moich stronach noce są bardzo zimne, nieraz jest blisko przygruntowego przymrozku. w dzień też jest chłodno. Do tego dochodzi deficyt opadów. Jak cokolwiek ma dobrze rosnąć?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Artemis zbudował krzaczek idealny. ;:224 Cudo. Widzę, że mój też idzie w dobrą stronę i też już zapączkowany.
A Pomponella..? Może taki sort po prostu... :;230 Bo moja też w wersji mini mini. :oops:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu rabatka różana z liliami będzie boska jak wszystko zakwitnie ;:108
Azalia Persil w tym roku mi nie zakwitła,ale w zeszłym dała solidny popis.
Królowa róż ...hmm i ja na nią czekam jak co roku,a hosty mają teraz najlepszą fazę trąbek ;:333

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu, eden rose jaka duża u Ciebie? Ja kupiłam w tym roku i zastanawiam się czy już powinam rozglądać się za podporą?
Iglaki z młodymi przyrostami ślicznie wyglądają ;:167 ;:333
A ten chleb w wodzie to co tam podjada, bo nie bardzo się domyślam ;:131
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą.

Post »

Madziu pięknie jest, dla mnie białe róże są takie szlachetne i dostojne :D
Azalie masz naprawdę śliczne.
Też sądzę że musisz koniecznie zrobić rabatę pół okrągło, ale jak wiadomo na tak dużej działce nie da się wszystkiego od razu zdziałać
z twojego taty się uśmiałam ładnie karmi rybki :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”