Gdy czasem musisz się zatrzymać

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

:wit fajne zakupy, wiosna tuż tuz - mam nadzieję to wszystko pięknie zakwitnie. Pomysł z butelkowych szklarenek super :D
U mnie tez w lutym zryli pól działki pod kanalizację , ale ja się cieszę bo mam przekopany były trawnik i mogę zrobić rabatki kwiatowe, tylko gorzej bo wydarli na wierzch samą glinę , u nas ciągle pada i błoto jest dosłownie po uszy. ;:3 ;:3 pilnie potrzebne do osuszenia tego bagienka
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

W butelce już zasiane.Stoi na oknie.Chcę się jeszcze pochwalić,że kupiłam piwonię drzewiastą /tanio/. Mam nadzieję,że to drzewiasta.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Wybaczcie że dopiero teraz się odzywam.Kłopoty zdrowotne zmusiły mnie do emigracji z domu.

adamanna wiem co czujesz mi także glinę koparka wyciągneła,ale przynajmniej mój M z litości przywiózł mi trochę próchnicznej,świeżutkiej ziemi i jeszcze rozsypał.Ale to w zamia za posadzenie korony cesarskiej.Która mu się spodobała.

danuta z piwonie drzewiaste są piękne mam białą i różową. W tamtym roku rozsadzałam różową i o dziwo wszystkie kępki się przyjeły a nie łatwo było ją rozdzielić po 30 latach rośnięcia w jednym miejscu.A białą ratowałam przed koparką jakoś luty-marzec o dziwo w tym samym roku miała jeden kwiat.(fakt że było ciepło jak na zimę).
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Ja niestety nie mogę się pochwalić,miałam kiedyś jedną i wymarzła.Jakie stanowisko mają Twoje piwonie?Moja siedzi w donicy.
Niestety mieszkam w północno-wschodniej Polsce.
Dziś kupiłam różę w Biedronce /czerwoną/.
Życzę dużo zdrowia. Wiosna idzie.Dziś był fajny dzionek.Trochę popracowałam na działce.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Moje piwonie rosną w słonecznym miejscu,dzięki temu zakwitają na dzień matki.
Tylko biała była w półcieniu do 2013 roku i kwitła póżniej teraz po przesadzeniu ma słońca pełno.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

A teraz pora na sesję zdjęciową.

Siły wyższe zadecydowały iż na weekend czyli od piątku-poniedziałku.Naszczęście tylko tyle. Musiałam wyprowadzić się z domu.
Po powrocie zastałam taką oto lobelię Obrazek


I mnóstwo roślinek do pikowania :shock:

Więc jako iż dopiero dzisiaj mogłam się za to zabrać to zaczełam od CYNI sporo tego wyszło

Obrazek Obrazek


NIECIERPKI BALSAMICZNE wymagały doniczek właściwych

Obrazek


O AKSAMITKACH też muszę wspomnieć


Obrazek Obrazek Obrazek


A właśnie zapomniałam wspomnieć iż kiełkują mi BEGONIE BULWIASTE ZWISAJĄCA I STRZĘPIASTA

Obrazek Obrazek

Zaczełam również pikować lobelkę ale tylko troszkę zwisającej pendulki jutro na pewno dokończę

Obrazek

Zaczełam także hartować ale iż zdrowie i rozsądek nakazują mi sporo leżeć to wykorzystując parterowe mieszkanie i starą suszarkę na bieliznę wypycham na zewnątrz tacki z roślinkami jutro jak będzie pogoda na hartowanie to strzelę fotkę jak to wygląda w praktyce.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Roślinki pięknie Ci powychodziły i rosną, bo one wiedzą, że trzeba schorowaną panią jakoś na duchu podnieść.
Wracaj do zdrowia, kochana, wracaj, bo maluczko, a będziesz musiała na ogród wyjść. ;:65 ;:65
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Dzięki plocczanka za słowa otuchy.Tu muszę ci wyjaśnić iż moja choroba to ciąża zagrożona.Syna trzeba było wypychać na siłę bo wyjść to się nie śpieszył,natomiast z córą to odwrotnie tą trzeba wpychać na siłę. Cóż charakterki są różne.
Ale dość użalania się teraz konkrety.
Chwilowo mam wolny pokój z oknem południowym i tam postanowiłam przetrzymywać siewki i kwiaty(tylko w tym pokoju kwiaty doniczkowe lubią rosną) a i M. sporadycznie tam zagląda. Jednak w niedzielę postanowił zajrzeć teraz cytat "no chyba żartujesz" "kiedy ta wilgoć stąd wyjedzie(ma namyśli pikowane rośliny)"
A oto co zobaczył:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak widać jeszcze mam co pikować ale muszę poczekać, bo na Wielkanoc prognozują dłuższe opady u mnie a chciała bym już zostawiać je na noc na dworze oczywiście przykrywając flizeliną.
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Gratuluję Ci powiększenia się rodzinki, dbaj o siebie w takiej sytuacji i dużo odpoczywaj. ;:333
Wysiewy, rzeczywiście imponujące. ;:108 Dobrze, że masz miejsce do trzymania tylu maluszków. ;:108
Dobrego samopoczucia i więcej słonka Ci życzę. ;:3
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Nienia - walcz, kochana, walcz z przeciwnościami i zawsze bądź dobrej myśli, a wszystko będzie dobrze, czego życzę Ci najserdeczniej. ;:167 ;:167 ;:167
Południowy parapet (czy aby na pewno tylko parapet ?) zastawiony idealnie. Wydaje się, że igła tam już nie wejdzie... ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
nienia_
100p
100p
Posty: 134
Od: 13 lut 2015, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zagłębie różane woj.lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Dziękuję bardzo.
Jakiś czas temu miałam pokazać jak wykorzystuję starą suszarkę na bieliznę.
Bo niby mam domek parterowy ale nawet trzy schodki pokonane naście razy to zbyt wiele,więc o parapet oparłam starego klamota(suszarkę) i wysuwam przez okno. Dzięki temu ograniczam się do paru dreptań (na szczęście wolno mi umiarkowanie spacerować)
a oto wygląda wyprowadzka i dzisiaj chyba tylko przykryję je na noc podwójną flizeliną.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

Podoba mi się pomysł z suszarką. ;:138
W ogóle to przydałby nam się jakiś 'pomysłowy Dobromir', może podpowiedziałby coś, na co nikt z nas jeszcze nie wpadł... :;230
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdy czasem musisz się zatrzymać

Post »

O i ja mam starą suszarkę, która stoi sobie nadaremnie na dworze :) Super pomysł, też wykorzystam, tylko niech nas ten deszcz ze śniegiem jak najszybciej opuści.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”