Kawałeczek słońca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuza to jeszcze się do klubu nie łapię, ;:145 mam dopiero siedemdziesiąt nowych. Mus to naprawić. ;:108
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Sonia to marsz do skelpu po kolejne cebule! Sama przed chwilą u siebie napisałaś, że masz nieodparte ciągoty na sadzenie! ;:183
;:65
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuziu, jejku ale się będzie u Ciebie działo w przyszłym sezonie, tyle nowych i ciekawych cebul, troszkę Ci zazdroszczę, gdyż ja z braku miejsca niestety nie mogę już poszaleć, ale będę cieszyć oczy u Ciebie, a i tak przywlokłam dzisiaj ;:306 paczkę hiacyntów 8 sztuk za 7,99zł
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Ładnie to tak nabijać się z koleżanki w biedzieObrazek I co tam w tym kosmosie wyczytałaś? :;230
Odbiłaś sobie za straszenie tulipanami ;:306
No dobra, a ja też zamówiłam 50+50+28+.....no chyba ze dwieścieObrazek
I po co ja to liczyłam, trzeba będzie zwołać ekipę ratunkowąObrazek
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Marlena, haha, jednak dziś znów zakupki... ;:224 to kiedy przywitam Cię w klubie dwusetkowych cebularek Obrazek :?: ;:306
Lucynko, straszne to co piszesz ;:202 Moje cebule posadzone w koszyczkach będą teraz trzeci sezon i wsio z nimi ok. A miałaś w tych koszyczkach spore dziurki żeby woda porządnie odchodziła? A może cebule były coś trefne i przez to?
Soniu, wszystko przed Tobą ;:108 wszak jeszcze wcześnie, a cebul w sklepach obfitość... ;:224
Aneczko, zgadzam się z Tobą w 100%
Ilonko, dobra cena za hiacynty ;:108 A cebule to zawsze się gdzieś wciśnie... Obrazek
Jolu, w żadnej biedzie Cię nie widziałam a tym bardziej w żadnej się z Ciebie nie nabijałam Obrazek ;:306
Tulipanową klątwę sobie zapamiętam, jak sie nie otworzą to Cię znajdę... Obrazek Obrazek
No i witaj w klubie dwusetkowych cebularekObrazek
---------------------------
Oglądałam sobie ostatnio pogodę długoterminową i podobno to ostatni tak ciepły weekend u mnie. Po połowie przyszłego tygodnia już tylko do 20 stopni.
Jak było gorąco to było a teraz trrrach i przynajmniej o 10 stopni mniej. Pokręcona ta pogoda ;:219
Dziewczyny, przedłóżcie mi proszę arkana wiedzy różanych dotyczące oprysków. Kiedy, czym, na co... Moje różyce coś słabe i prawie wszystkie już z plamistością choć deszczu jak na lekarstwo.
Muszę się porządnie przygotować w temacie do przyszłego sezonu ;:131
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuziu, wszystko z moimi koszyczkami do tulipanów było o.k., ale glebę mam gliniastą, a jesień była bardzo mokra. Ot i cała tajemnica.
Pozdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuza poszalałaś z cebulami, ale nie ty jedna :lol: Ja średnio co dwa dni biegnę do B i za każdym razem coś tam wygrzebię ;:224 Nie mam czasu, ale do A też muszę dotrzeć, bo widzę, że tam same śliczności czekają....I tak się będziemy wzajemnie nakręcać aż do późnej jesieni, fajowo, nie? ;:183
Jakich informacji na temat oprysków róż potrzebujesz? Jak będę mogła pomóc, to chętnie podpowiem. A plamistość nie zawsze jest od deszczu, no chyba, że lejesz wodę po liściach. Podlewanie przy takiej suszy jest bardzo ważne. Dobrze nawodniona róża, jest zawsze zdrowsza. Przekonałam się o tym już wielokrotnie ;:108
Jak chcesz to przygotuję Ci ściągę na przyszły sezon, ale to na pw.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuza, do 200 clubu jest mi chyba blisko :D Tylko w tym sezonie kupiłam już 100 szt, razem z tymi, które wykopałam wiosną będzie .... rany, będzie dużo- wykopałam trzy skrzyneczki cebulek :;230 A szafirki i krokusy zostały w ziemi ;:173 Obiecuję przy sadzeniu policzyć cebulki ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Jeju, cebule liczycie, ja nie liczyłam nigdy, nawet nie pamiętam gdzie rosną cebulowe, a potem się złoszczę, że cebulka przecięta jak chcę coś sadzić i przetnę kopiąc dołek ;:219
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Lucynko, tak ziemia gliniasta i sporo wody faktycznie mogło spowodować wygnicie cebul. U mnie ziemia przepuszczalna, więc w tych koszyczkach cebule mają się ok.
Dorotko, obok stoiska z cebulami nie da się przejść obojętnie, nawet jak już spory zapas w domu :D Ja wczoraj dokupiłam szachownicę perską i jakieś tam irysy. Informacji na temat oprysków róż potrzebuje wszelakich. Od początku wiosny po późną jesień (bo zimą chyba się nie pryska? ;:306 ) Gdzieś obił mi sie o uszy jakiś miedzian, ale nie wiem kiedy jak i co. Nawet nie wiem czy to pod taką nazwą się kupuje. Za ściągę na przyszły sezon będę dozgonnie wdzięczna Obrazek
Marlena, ja myślę, że nie ma co liczyć, z tego co widzę jak ktoś pozytywnie zielono zakręcony to taka dwusetka to norma. Na pewno i u Ciebie sporo więcej się nazbierało ;:172
Iwonko, jak ogród już ma parę latek to zazwyczaj tak jest że w ziemi sporo tych cebul już siedzi. I mnie się zdarza ciachnąć jakąś cebulę jak coś nowego sadzę. Jak jakieś fajniejsze to staram się w to miejsce znacznik jakiś włożyć, aby nie uszkodzić.
------------------------------
Dziś piękny dzień, mam zamiar większość spędzić w ogrodzie. W piątek z ogrodniczego przytachałam parę roślinek
jeżówkę Supreme Elegance i ostróżki ogrodowe białą i niebieską Guardian Blue - czy te ostróżki są wieloletnie czy jednoroczne?

Obrazek

pierwiosnek Red Hot Poker i hakonehloe smukłą Naomi

ObrazekObrazek

Kupiłam też ogrodówkę białą do donicy, ciekawe czy przetrwa zimę w garażu bez okna :roll:

ObrazekObrazek

Zakwitła mi galtonia, ale jakoś kwiaty inne niż te w necie, wie ktoś czy to jakaś odmiana, czy całkiem coś innego?

ObrazekObrazek

Kochani, miłej rodzinnej niedzieli na łonie natury Obrazek w waszych ogrodach Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Zuza wyjątkowo udane zakupy. ;:215 Ostróżki chyba bylinowe, moje takie kwitną aktualnie po raz trzeci, ale mam je dopiero od wiosny. Też białą ogrodową będę przechowywać w zimnym garażu. Światła nie potrzebuje, bo zrzuca liście. Hakone jak się zaaklimatyzuje będzie piękna, duża kępa wygląda zjawiskowo. Mam siedem, ale nie w każdym miejscu ładnie przyrastają.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

Ja mam tak, jak Iwonka. Też nie zawsze pamiętam, gdzie cebulowe mieszkają i często gęsto jakieś uszkodzę. Mam nadzieję, że gdy zamieszkają w doniczkach, to nie uda mi się żadnej cebuli tulipana zniszczyć. :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kawałeczek słońca na ziemi

Post »

No proszę , piękne kwiatki w doniczkach , galtonia super ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”