Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy podziwiam cię za determinację i ciężką pracę. ;:180 Powoli uporządkujesz rabaty, mnie to zajmuje już pięć lat, ;:306 a mam do cięższych prac trzech mężczyzn. Już o ziemi do wysiewów myślicie. :shock: Ja nie kupuję, żeby nie siać za wcześnie. ;:224
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Soniu, ja się dałam porwać fali i poszłam za przykładem Lucynki, termin mamy na 9 stycznia :D
będę siała heliotrop ( o ile mi doślą pocztą ;:306 ) ponoć go się tak wcześnie sieje, żeby dobrze wyrósł :D

Dziękuję, zacięcie mam rodzinne, po linii żeńskiej idzie jak po desce, a w kopaniu i zdzieraniu darni znajduję czasem nawet pewną dziką przyjemność podobną do tej udzielającej się podczas rzucania zastawą stołową, tylko szkód jest trochę mniej :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, mam własne nasiona heliotropu, więc mogę Ci podesłać, tylko podaj adres na PW.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Dziękuję, Lucynko, ale na szczęście dziś doszły nasionka :D więc mogę spokojnie siać, tylko było na nich napisane, żeby przez kilka dni podtrzymać w lodówce, tak trzeba?
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

No i doczekałam się - mróz i śnieg, co prawda śnieg sypał tylko z rana i w końcu nie przykrył nawet dobrze trawnika, ale został (może później jeszcze dosypie?)
Później wyszło piękne ;:3 i zostało aż do wieczora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy, wpadłam z rewizytą :wit Znalazłyśmy się w podobnym czasie, bo ja już kilka dni temu do Ciebie zajrzałam. Ponieważ jednak nie przeczytałam jeszcze całego wątku, to się nie odzywałam. Teraz jednak nie wypada mi milczeć ;:196
Jestem pełna podziwu, że dwie kobiety wzięły się za budowę domu ;:180 I to nie tylko przygladacie się jak robią to inni, ale bierzecie czynny udział w budowie. Z ciekawością będę się przyglądać jak tworzycie swoje miejsce na ziemi. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj u mnie Iwonko ;:168
Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawiła oglądając i czytając o naszych szaleństwach :D

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, ja nigdy nie wkładałam nasion heliotropu do lodówki. Nigdy nie widziałam też takiej wskazówki, ale skoro tak napisali, to i ja swoje do lodówki włożę. Jedyne, o czym wiem od dawna, to to że nasion się nie przykrywa, bo do kiełkowania potrzebują światła. Po wysianiu należy delikatnie docisnąć nasionka do podłoża i spryskać wodą. Do kiełkowania potrzebują nie tylko światła, ale też ciepełka i wilgoci. Wystarczy nakryć pojemnik czymś przeźroczystym.
Powodzenia w siewie i uprawie heliotropu! ;:63
Dobrego jutra. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ja się na sianiu heliotropu znam się mniej więcej tak jak jałówka na kiszeniu kapusty :D , ale na opakowaniu napisali, że na tydzień do lodówki na 1-5 stopni, niestety chcąc siać w terminie nie zdążę przetrzymać go tyle, ale mam nadzieję że nasionka nie umieją liczyć dni ;:306 A skoro Tobie wschodziły nie zamarznięte, to wszystko w porządku :wink:
Dziękuję i też życzę Tobie udanej hodowli ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy krzew wyżej to głóg dwuszyjkowy? ślicznie wygląda. Kupiłam sobie szczepiony na patyku, ale jeszcze malutki i nie wiem czy ma dobra miejscówkę :wink: Zrób sobie skalniak na agrotkaninie tak żeby odciąć od ziemi i chwastów. ja nawet zrobiłam to na folii grubej i na niej zbudowałam płaskie kamienisko. Parę lat nie było problemów z chwastami, teraz niestety muszę plewić :wink: No to pomyślności w sianiu!...nie zapomnij potem podlewać :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko twój głóg jest zjawiskowy. ;:oj Żałuję, że u mnie padł, teraz już jestem zrażona do niego. ;:174 Żurawka w żwirku ślicznie wygląda. ;:108 Mnie heliotropy nie lubią, niech twoje ładnie wschodzą.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Marysiu, tak to głóg dwuszyjkowy Paul's Scarlet, mój chyba nie ma dobrej miejscówki, bo od dwóch lat niewiele przyrósł (rośnie na otwartej, słonecznej przestrzeni a pod nim rośnie bluszcz), jego szczęście, że chociaż kwitnie przepięknie :D
Głównym problemem jest trawa, żeby okiełznać chwasty posiałyśmy trawnik dosłownie wszędzie, no to teraz wszędzie mam trawę, nawet tam gdzie nie chcę :evil: w tym roku zamierzam odgrodzić skalniak ekoborderami od trawnika i liczę, że mi na niego trawnik przestanie wchodzić, resztę chwastów mogę pielić, coraz mniej ich wychodzi na szczęście
Będę się starała pamiętać o podlewaniu :wink:

Soniu i mój głóg jakoś słabo rośnie ale liczę, że mu przejdzie jak się dobrze zakorzeni.
Zobaczymy czy mnie heliotrop polubi, to będzie nasz debiut :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, zapomniałam włożyć nasion heliotropu do lodówki. ;:24
A tak chciałam sprawdzić ten sposób siewu... Nic to, część wysieję, część włożę do lodówki i wysieję w późniejszym terminie. ;:108 Najwyżej później zakwitną. ;:224
Dobrego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”