Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Czas rozpocząć nowy wątek. Chociaż za oknem śnieży na całego, zima w końcu zawitała już planuję jakie zmiany w nowym sezonie wprowadzę, wiem że coś trzeba będzie przesadzić, a w to miejsce posadzę piękną różę- Mozart. Jak co roku o tej porze, nie obeszło się bez zakupów, przybędzie: 4 róże, trochę lilii i 1 liliowiec, i bylinki.

Zapraszam wszystkich forumowiczów do dyskusji i oglądania moich skromnych rabatek.

Na początek wspomnienia z 2014 roku

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Jak ja tęsknię za takimi kolorkami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Będę śledził kolejny wątek :)
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Witaj Dorotko ;:168 , piękne, kolorowe rabatki. Ja też już tęsknię za takimi kolorami. ;:3
Śliczne masz azalie - uwielbiam je i muszę posadzić u siebie. ;:108
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Kwiecisty ogród, nowe róże ... muszę tu być :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Melduję się w nowym wątku, oj chciałoby się już takie widoki oglądac na żywo. :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Melduję się w nowym wątku Dorotko.
Miejmy nadzieję, że będzie lepszy niż poprzedni, zwłaszcza lato, które dało nam popalić.
Ale skoro mamy zimę, to może i lato będzie lepsze. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

I ja się melduję.
Dorotko jakie piękne kolory na skalniaku i azalia i tawuła(chyba :;230 )- to białe. Też tęsknię.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Dorotko jestem w nowej części i podziwiam wspomnienia. Pierwsze zdjęcie prześliczne ...i ten klonik ;:63
Ja też już tęsknię, jednak białe szybko się nudzi ;:306
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Serdecznie witam się z Tobą Dorotko w nowym wątku ;:196 ...pięknie rozpoczętym kolorami wiosny .
Klon palmowy masz spory - moje marzenie ... kupiłam jesienią 2013 roku - 80 cm - trzymałam w donicy , by zasadzić go na wiosnę i ...zdechł ;:145 . Czy Ty swojego okrywasz ...i ile ma lat ?

Śniegu u mnie po pachy ...wczoraj okropna śnieżyca , a dzisiaj cały dzień prószyło . A ja byłam na rozjazdach ...aż strach jechać ...najgorsza droga do mnie - jedna ślizgawka , aż błyszczy .

Buziaki ;:196 .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Witam wszystkich miłych gości serdecznie ;:196 :wit
Przez dwa dni mieliśmy piękną zimę, a dziś lepiej nie mówić, szaro, buro, brudno, śnieg spływa, nocą zaczął padać deszcz i nie ma zamiaru odpuścić.


Konradzie zapraszam zawsze kiedy masz czas i ochotę, furtka otwarta, ławeczki czekają, nowy niski stolik na filiżankę kawy i ciasto czeka ( to najnowszy zimowy wyrób mojego męża, podpatrzony w styczniowym Działkowcu).

Makda wszystkim nam się marzą takie kolorki, ja uwielbiam wiosnę, wtedy mój ogród jest bardzo kolorowy. Chociaż jest jeszcze taki niedoskonały, młody, wiele zakątków wymaga jeszcze dużo pracy, ale wszystko przede mną :lol:
Azalie dosadzam każdego roku, uważam że są piękne i mniej z nimi zachodu niż z rododendronami. W zeszłym roku jedną małą azalię podczas remontu płoty straciłam, pan niechcący ją złamał, na pewno coś nowego wiosną dokupię.
Sadź je u siebie, będziesz zadowolona.

any57 zapraszam, miło mi będzie Ciebie gościć ;:180

Kasiu witaj, już niedługo będziemy mieć takie widoki, a wtedy pracy na rabatkach też nam wiele przybędzie.

Grażynko zima była wczoraj, dziś wszystko spływa, ale woda jest ziemi potrzebna. Szkoda tej pięknej wczorajszej bieli, zapowiadają cieplejsze dni to i może wiosna wcześniej do nas zawita. Lato musi być piękne, tylko ja wolę taką temperaturę optymalną 24-28st, tropiki mnie wykańczają, no i ogród mam cały zwiędnięty, żal wtedy patrzeć.

Doroto skalniak najładniej prezentuje się wczesną wiosną, jest bardzo kolorowy. Tawuł mam kilka odmian, bardzo lubię ich kwitnienie, biel ich kwiatów jest piękna.

Marysiu białe tak naprawdę nie zdążyło się znudzić, u mnie dziś po deszczowej nocy szaro i brudno ;:222
Klonik jest naprawdę piękny, na wiosnę jego czerwień przyciąga wzrok. Mam jeszcze jeden o żółtych liściach, ale ten jest bardzo delikatny, na zimę pomimo porządnego okrycia zawsze jakaś gałązka mu przemarznie.

Jagódko jak miło, że mnie odwiedziłaś. Tak bardzo cieszyłam się z naszego niedawnego spotkania ;:196 teraz czas na rewizytę.
Klon rośnie u mnie już 6 lat, kupiłam go jako mały krzaczek, przez pierwsze 4 lata okrywałam na zimę, teraz jest za duży więc zimą musi sobie radzić. Przeżył bez problemu zimę stulecia, inne krzaczki mi wymarzły, a on dał radę. Dwa lata temu w maju przyszły przymrozki, zważyły mu młode listeczki, myślałam że już po nim, listeczki opadły, następne odrosły i szybko wrócił do formy.
Nawet nie wiesz jak ja się boję jeździć jak jest ślisko, dziś czeka mnie wieczorna podroż, mam nadzieję, że ta woda na drogach nie zamarznie.

Sezon zakupowy mam rozpoczęty, większość nasion kupionych przez moją mamę. Mam nadzieję, że ten rok będzie udany i wszystko pięknie wykiełkuje i będzie swoimi pięknymi kolorami i kwiatami zdobiło rabatki, donice i skrzynki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lobelia, heliotrop, petunie zostały posiane już kiełkują. Cd. nasion niebawem nastąpi. A miało być ich tego roku dużo mniej ;:219
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

to wrzuć parę fotek mebli ogrodowych :wink:
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

Konradzie na razie mam mały stoliczek ;:306 , 2 odnowione stare krzesła, jedno na pewno posłuży jako kwietnik, do wymalowania stoi już przygotowana waga szalkowa.
Zrobię zdjęcia stolikowi to pokażę.

Teraz szukam instrukcji jak wykonać samodzielnie takie podpórki wiklinowe do pnączy https://encrypted-tbn3.gstatic.com/imag ... htw-mAvg3M
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Kwiecisty ogród Doroty cz. 8

Post »

;:224 widzę, że ostro zabierasz się do pracy.
Plany jak się domyślam też szerokie i to w stylu Country. :uszy
Sama też z chęcią podpatrzyłabym te twoje krzesełka.
No to trzymam kciuki żeby się powiodło. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”