U Violi " Za oknem " cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Witaj Violu , zaglądam czasem na Twoje włości i stale jestem pod wrażeniem Twoich wysiewów . W tym zbliżającym się sezonie posieję pierwszy raz arbuza i zobaczę jak mi pójdzie .Startujesz z większą ilością róż ,są piękne ,chociaż czasami kapryśne ,też mam trochę .Bardzo lubię Lavender Ice bo mimo że to mała różyczka to ma duży i piękny kwiat .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Dobry wieczór kochani, jak zwykle ściskam wszystkich.Święta za pasem a pogoda w kratkę.Chyba zimy nie będzie w tym roku ;:88



Obrazek



Czosnki ozdobne Summer Drummer wychodzą z ziemi

Obrazek

Seba mam siewki,byłam sprawdziłam :)

Ciemierniki w pączkach

Obrazek

Małgosiu , jeżyka i myszkę z sianka,kupiłam na jarmarku bożonarodzeniowym ;:167


Coś fajnego Wam pokażę :) prosto z dżungli,z Kamerunu dla mnie przywiezione orzeszki i inne roślinki niektóre już kiełkujące


Obrazek




Obrazek



czerwona ziemia afrykańska
Obrazek


nasiona Koli - od Coca Coli

Obrazek


orzechy arachidowe - kiełkują

Obrazek

Może coś wyrośnie :)

Anido Witaj kochana :) Kokosy moje to rasa owczarek południoworosyjski.Chryzantemy zimujące :)

Aguś ,ja kocham chryzantemki ;:167


Margaretko , tak Skimie sadziłam kilka tygodni temu, okryłam ją gałązkami i mchem




Obrazek


Elu , arbuzy swoje z ogródka są wspaniałe, bardzo łatwe w uprawie. Ciekawa jestem Twoich :) Róże pokochałam,wiem że są trudnymi roślinami ale muszę spróbować.

Póki co róże namalowałam na pierniczkach <3
Dobrej nocy życzę :wit

Moje porcelanowe pierniki



Obrazek
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Orzeszki rosły w moim ogrodzie, gdy się wprowadziłam! Mieszkamy niedaleko, więc jak nie jest to jakaś bardzo wrażliwa odmiana, to pewnie się ładnie udadzą ;:108 Uprzedzam tylko, że po sezonie jest bardzo trudno je wykarczować ;:202
Pierniki śliczne! Malowane pędzelkiem? Kurczę, chyba za rok zgapię patent na malowanie barwnikiem, bo bardzo mi się podobają ;:167
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

:wit

Violu fajne orzechy, ciekawe co z nich wyrośnie ;:224
Widzę, że u Ciebie już wiosna... u mnie ziemia zamarznięta jest na skałę, nic nie można robić :roll:
Mam skimię identycznej wielkości co Twoja, zobaczymy co z nich wyrośnie ;:224
Uważaj na naparstnice bo to szybko rozsiewające się roślinki ;:333
Pierniki piękne ;:215


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Viola jesteś wyjątkową ekperymentatorką. ;:180 Niech te afrykańskie cuda zagoszczą trwale w ogrodzie. Pierniki jak dzieła sztuki, piękne. ;:138
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

No tymi piernikami to mnie powaliłaś na łopatki ;:63 ;:63
Własna coca cola to jest to :D
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę wszystkiego dobrego Obrazek


Agnieszko, kilka orzeszków już kiełkowało więc wsadziłam w doniczki. Piszesz, że miałaś u siebie.Były orzechy na krzaczkach ? Pierniczki, zalewam lukrem i igłą maluję w środku.


Orzeszki ziemne
Obrazek

Seba, Skimie ponoć zimują bez kłopotów. Zwłaszcza, że zimy są coraz cieplejsze Obrazek


Moja Strelicja królewska (rajski ptak) z nasionka








Obrazek





Soniu, dziękuję.


Małgosiu , taka informacja o roślince Kola.
"Świeże owoce i nasiona są używane przez miejscową ludność jako cenny pokarm, jako używka do żucia oraz jako środek leczniczy wzmacniający, łagodzący ból, usuwający zmęczenie. Wysuszone owoce w postaci nalewek, wyciągów stanowią surowiec do wyrobu win, likierów oraz innych napojów (napój coca-cola)".



Życzę wszystkim miłego dnia :wit

Obrazek
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Witam serdecznie :wink: kolejny raz przejrzałem twoje dwa wątki,ogrom pracy włożonej powala ale efekt niesamowity.Córka wybrała przyjemny kierunek w edukacji ;:333 Tak patrzałem na twoją szklarenkę z poliwęglanu która uległa uszkodzeniom podczas wiatru,na późniejszych zdjęciach ta szklarenka jest na nowej konstrukcji czy zrobiliście konstrukcję pod poliwęglan nową ?Podpytuję bo sam nie wiem czy kupić gotowca takiego jak wy macie czy też zrobić samemu.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Wiolu my się wprowadzaliśmy na wiosnę, badyl był ucięty i została część podziemna. Po orzeszku najlepiej wyrywać korzeń w dwie osoby, tak się wgryza w ziemię :wink: Na tych korzeniach były puste łupki, jak takie narośle. Albo coś je zjadło, ale orzech przez zimę w ziemi wysechł czy wygnił. Poprzedni właściciele pokazywali nam zdjęcia zebranych orzechów z poprzednich lat, więc na pewno im rosły. Oni uprawiali tu wiele ciekawych roślin bo mąż córki właściciela, który z nimi mieszkał, był Chińczykiem i przywoził od siebie różności, te orzeszki to też był jego pomysł :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Violka, zbliża się powoli czas siania. Szepnij co takiego fajnego w tym sezonie będziesz siać? Jak znam Ciebie aż mi oczy wyjdą jak zobaczę :D
Wszystkiego Dobrego Ci życzę w Nowym Roku ;:196 :wit
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Ja w tym roku zaczynam przygodę z warzywami i sama jestem ciekawa co mi z tego się uda .Violu , będę podpatrywała Twoje wysiewy , pytała i uczyła się jeżeli oczywiście pozwolisz .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

:wit Violu

Chciałam pochwalić Twoje pierniczki, bo wyglądają cudownie! Jak porcelanowe filiżanki ;:173 Zdolna jesteś ;:108

Uprawiałam kiedyś w doniczce orzeszki ziemne, ale w końcu je przelałam za bardzo i nie wyszło :( Ale to były moje początki w ogóle z wysiewaniem czegokolwiek, więc się nie dziwię :D

Kupiłam w tym roku worki jutowe do ochrony roslin, worki były wczesniej uzywane do przewozu ziaren kakaowca z Wybrzeża Kości Słoniowej. Gdy okrywałam rosliny, to znalazłam kilka ziaren kakaowca, nawet mi przez myśl przeszło czy by tego nie wysiać, ale dałam sobie spokój.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Witam wszystkich w mroźny wieczór, u mnie dzisiaj -8. Niebo było piękne i nawet troszkę słoneczka wyszło




Obrazek

Malutkie jodły i Cedruś radzą sobie doskonale


Obrazek



Obrazek


Mariusz, szklarnię naprawiliśmy tak na szybko. Trochę drewnem i aluminiowymi kawałkami.Jak na razie nic jej nie rusza :) Fajnie że zaglądasz do mnie :wit




Różyczki mają cieplutko, mam nadzieje że wszystkie dadzą sobie radę.


Obrazek

Agusia, ciekawe to co piszesz. Chińczyk ;:oj ale musiał mieć ciekawostki roślinne.



Jarmuż nie boi się mrozu


Obrazek


liście laurowe też się trzymają

Obrazek


Małgosiu, będę siała np. goryczkę żółtą, goździki pyszne,goryczkę tybetańską. Resztę zobaczysz w kwietniu na zdjęciach :wit


Kokos zimy i mrozów w ogóle nie odczuwa :)

Obrazek


Elu, wspaniale, że będziesz siała. Kochana pytaj mnie ile chcesz, jak tylko będę umiała pomogę najlepiej jak potrafię ;:196



Obrazek


Dominiko, witam Cię bardzo serdecznie ;:196. Ja często nasionka mam z różnych części świata ...ale zawsze sieję co mam. Spróbuj wysiać tego kakaowca, nie musisz robić nic specjalnego. Ja bym tak z ciekawości w kubeczku z ziemią i nakryła woreczkiem...tak aby trzymało wilgoć i zobaczysz, że wykiełkuje :heja




Obrazek


Kochani życzę ciepłej sobotniej ( pod kołderką) nocki .... z herbatką i ciasteczkami Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”