U Violi " Za oknem " cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Artemis to moja kolejna faworytka.
Ta pod Alden Biesen to taka sama jak moja Duchesse de Montobello.
Psiaczek na ścieżce cudny ;:167
Co do warzyw, to wg mnie jesteś królową na forum. Takich ilości przy jednoczesnym posiadaniu ogrodu botanicznego ozdobnych wkoło (przy tym b. często wyhodowanych od nasionka) nie ma nikt! Ilości w królewskiej jakości. Jesteś naprawdę niesamowita. Chylę czoła po raz setny i nie ostatni pracowita mróweczko ;:180 :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Viola warzywnik bajeczny ;:215 Różanka urozmaicona a różyczki bardzo oryginalne ;:333 i raczej mało znane ;:173 Piesełki takie słodziutkie ... tylko przytulać ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Violuś melduję się po krótkiej przerwie na forum. I od razu trafiam na pieski, sad, warzywnik i kwiaty ;:167 ;:215
Co do bobu, strąki są szybko duże, ale ziarna dojrzałe, jak dotykając go czujesz ziarna, nie gąbkę. Znaczy te ze zdjęcia potrzebuję jeszcze minimum tydzień. Bób sadzę w różnych terminach, nie wszystkie są równie wczesne a w dodatku w różnym tempie wiążą strąki na coraz wyższych piętrach, dlatego jak zbieram (a już zbieram) to macam każdy strąk i decyduję, czy już go zrywać.
malinka wygląda fajnie, jak te śliwki na sośnie z piosenki kulfona :D Tak się schowała za iglakiem :wink:
Pomidorki cudnie rosną ;:167 Może chcesz przepisy na eko-środki jakimi rok temu pomidorki pryskałam? W tym roku na razie tylko jak siedziała mszyca opryskałam Herbatką Tymiankową, a potem raz bioseptem, ale ja na zz trzymam też jeden preparat ze sklepu taki interwencyjny. Poza nim, robię IF roztwór jodyny na kisielu z przepisu z innego forum, zeszły rok non stop go używałam prócz jednego oprysku chemicznego jak wyszła ZZ i pomidory miałam aż do jesieni. A jak się pryska tym z jodyny, to pachnie jak nad morzem :lol:

Drapanko dla piesków a dla Ciebie buziaki ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Troszkę mnie nie było a tu takie zmiany :D Wszystko rośnie jak na drożdżach ;:333 Pracy też co nie miara żeby opanować to wszystko :D Ciekawe jak tam orzeszki ziemne będą smakować :wink: Piesio mądry,moje wszędzie łażą nawet między pomidorami :evil: o kopaniu dołków nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Wiolu cuda Twoje oglądam wiesz o Tym ale w końcu się ujawnię i powiem głośno ze masz przepięknie ;:167
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Kochani witam Was wieczorową porą ;:168 Wszystko rośnie, warzywka w tym roku cudowne i tyle tego wszystkiego, że codziennie mogę iść zebrać pół wiadra ogórasów, kalafiora, kapustę. Ogórków nakisiłam, mam też porobione sałatki,także z cukinii. Zamrożony szpinak, bób, koper ,zielony groszek. Strasznie się cieszę że mam to wszystko. Zapraszam na spacer po moim ogrodzie


Zacznę od świdośliwy której w tym roku pierwszy raz miałam bardzo dużo. Owocki pyszne dla mnie lepsze od borówek.


Obrazek

Powstała konfitura,z tych wspaniałych owoców, smak w słoiczku po kilku dniach - czereśniowo- różany ;:167



Obrazek



Zagadka :) co tam rośnie ? OCZYWIŚCIE kalafiorki

Obrazek



...ach jaki to smak, swojego kalafiora



Obrazek






Kapusta, też swoja bez oprysków taka pyszna


Obrazek


Pomidorki, teraz są koktajlowe ..


Obrazek


na duże jeszcze czekamy.. oby nie miały chorób.


Obrazek


będą fasolki szparagowe, żółte i zielone



Obrazek




Maliny od Marty - niesamowite są ! codziennie zbieram




Obrazek





Obrazek


Małgoś zobacz będę miała selery ;:oj listki obrywam i suszę do słoika.Róża o którą pytasz jest niska i ma malutkie pełne kwiatuszki, jest piękna. Na drugi rok powiększam warzywniak i może posadzę również ziemniaki.


Obrazek






Jabłonka Szampion

Obrazek



Arbuzy
Obrazek


Moniczko dziękuję Ci za takie miłe słowa. Dużo pracy mnie to kosztowało żeby mieć takie warzywka.. ale warto było.


kolejny arbuz

Obrazek



Na rabatach zakwitły rudbekie

Obrazek





Obrazek



Ewo w różach się zakochałam ;:167 i już szykuję kolejne miejsce na różankę.


... bo jak ich nie kochać ?


Obrazek





Obrazek






Obrazek




Obrazek



Agniesiu ja już nie będę pryskała pomidorów, jak na razie są zdrowiutkie i bardzo się z nich cieszę. Te od Ciebie takie piękne krzaki ;:168



Gospel już była przycięta, a kwitnie od nowa :)

Obrazek








Obrazek





Obrazek






Obrazek


róże w gipsówce która właśnie teraz kwitnie



Obrazek





Obrazek


Mariusz orzeszki w gruncie rosną, w sumie stoją w miejscu ale może ruszą w końcu :roll: Pieski małe to kopią dołki, później z tego wyrastają .. . bynajmniej tak było z moimi dużymi psami.


Kasiu ja to wiem Kochana.. bo my dla siebie nie mamy czasu i to samo z naszą wymianą roślin ;:306 Buziaki dla Ciebie.


Dobrej nocki życzę wszystkim na forum



Obrazek



:wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Twoje zdjęcia Violu to mistrzostwo świata! Wszystko jest piękne i bardzo się cieszę, że masz takie cudowne zbiory :D
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Violka... Wiosenne godziny spędzone w szklarni... procentują ;:215 I kolekcja róż tez piękna... arbuzy wielkie jakbyś mieszkała w cieplejszym klimacie i ta żółta rudbekia ;:oj ... jeszcze takiej nie widziałam ... ale może ja mało widziałam :;230
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Witaj Violu,jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu,tyle pięknych kwiatów w tym cudowne róże,wypasiony do granic możliwości warzywnik ,aż się chce po nie sięgnąć i pieski ,ciągle w domu o nich rozmawiamy ,jestem w nich zakochana ,Twoje marzenia o ogrodzie fantastycznie się realizują dzięki uporowi i ciężkiej pracy ,podziwiam Cię za wszystko,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Wiolu, podziwiam Twoje zbiory ;:63 Nie ma to własne warzywa, kalafiory, kapusta, pomidory i oczywiście owoce. Trzeba się przy tym wszystkim bardzo napracować, ale jak widać warto! Arbuzy takie dorodne, na pewni będą pyszne :;230
Róże choć młode, to widać, że dobrze się u Ciebie czują i pięknie kwitną ;:215
Dorotko bardzo się cieszę, że miło spędziłaś czas na oglądaniu mojego miejsca na ziemi. Mam tutaj swój raj i mogę robić co chce, jeszcze dużo miejsca na rabaty, dużo miejsca na róże ;:168 To niesamowite,że znasz Jużaki ... ciekawa jestem historii o Waszej suni.
Wiolu, historia naszej suni jest dosyć zabawna. Mój szwagier miał dwa Jużaki - sukę i psa. Sunia urodziła cztery małe szczenięta i podobnie jak u Ciebie dwa znalazły nowe domy a pozostały jeszcze dwa szczeniaczki - suczka i pies. Mój teść budował właśnie dom a, że ma dosyć duży teren to potrzebował psa. Wiedząc, że u szwagra zostały dwa szczeniaki, zaproponowaliśmy mu właśnie małego Jużaka. Pojechaliśmy do szwagra zabrać pieska. Szwagier niewiele się zastanawiając wydał nam szczenię a my szczęśliwi pojechaliśmy z nim do domu. Umówiliśmy się z teściami, że podchowamy im maleństwo dopóki nie wykończą domu i nie zrobią ogrodzenia. Po dwóch tygodniach dzwoni mój szwagier i mówi, że nastąpiła pomyłka i zamiast psa dał nam sukę. Nowy właściciel drugiego szczeniaka pojechał do weterynarza a tam prawda wyszła na jaw. Dodam, że my też byliśmy u weta a ten widocznie nie dość dokładnie go zbadał. Przyjął, że skoro mówimy, że to pies, to tak jest. Wcześniej daliśmy mu/jej już imię - Hektor a później przechrzciliśmy ją na Hekcię. Nie było sensu już po kilku tygodniach zamieniać psów i narażać ich na stres. I tak ów facet zamiast suki miał psa, a my zamiast psa - sukę :;230 Szwagier przy wyborze zasugerował się wielkością, bo przyjął, że zapewne piesek będzie większy i stąd jego pomyłka. Było zupełnie na odwrót. To sunia była dorodniejsza tym razem. Żyła szczęśliwie 12 lat i była wyjątkowa. Odeszła dwa lata temu, ale do dzisiaj ciepło ją wspominamy. To naprawdę wspaniała rasa. One są bardzo terytorialne i za młodu wybierają sobie kilka najbliższych osób. Innych potem już tylko tolerują.
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Dobry wieczór

Rabata żółta :) w większości kwiaty jednoroczne ...
rosną tutaj słoneczniki,większe i mniejsze... a z tyłu przy płocie topinambur on kwitnie dopiero we wrześniu.

Obrazek




Obrazek

Moniczko dziękuję ale chyba z tym mistrzowaniem to przesadzasz Obrazek


Lilia w Rudbekii

Obrazek


Pyszny keczup z cukinii. Robiłam go pierwszy raz i jestem zachwycona smakiem, będę robiła więcej, bo cukinii u mnie nie brakuje :wink:

Obrazek



Ewciu Rudbekie kocham i zbieram nasiona różnych odmian. Ta żółta kupiona na targu od dziadka :) przezimowała i pięknie się rozrosła.

Rudbekie

Obrazek


Martusiu dziękuję ;:167 Pieski dają czadu ale z tego wyrosną.
Teraz będę miała łatwiej, mąż kupił mi pomoc ogrodową, na razie z łychą i glebogryzarką. Ale dojdzie do tego rębak taki do robienia zrębków drewnianych



Będę mogła robić zrębki, przekopywać i wozić ziemię pod nowe rabaty.


Obrazek



Dorotko historię o Hekci czytałam na głos w domu,mężowi i córkom....uśmialiśmy się :D Powiem Ci, że jedną suczkę dałam pewnej Pani która ma gospodarkę, krowy, konie, kury. Tak bardzo się cieszy z tego piesia, że dzwoni co jakiś czas i opowiada jak to bardzo ją kocha i nigdy nie miała takiego wspaniałego psa,że młode takie a mądre.Opowiada bez końca .. a ja się cieszę że sprawiłam jej radość i jej wnukom.

Zrobiłam sobie peeling różany do twarzy i całego ciała, zapach obłędny. Obrazek









Obrazek


Dobrej nocki życzę
Awatar użytkownika
daro---
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 sie 2016, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

;:63 Z takim sprzętem to nawet ten kamień będziesz mogła wydobyć na powierzchnię i zrobić z niego super ozdobę albo siedzisko na cieple wieczory ;:215
Pozdrawiam
Daro---
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Violi " Za oknem " cz.2

Post »

Violu :wit

Jestem pod wrażeniem Twoich i warzyw ze zdjeć z poprzednich postów i kwiatów ;:173 Piękne masz odmiany rudbekii, bardzo ładnie się prezentują ;:215 No i ten traktorek, super sprzęt! ;:215 Każdemu z nas przydałby się taki ogrodowy pomocnik, ile to się czasem trzeba natyrać, aby coś przenieś, worek kory czy ziemi - wcale lekki nie jest ;:224
Fajne robisz przetwory, ten peeling różany bardzo interesujący, też sobie kiedyś taki rarytasik zrobię ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”