Na końcu wydmy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Smagliczka tak podana - super ! W ogóle nie mam jednorocznych, ale ją sobie wprowadzę.
U mnie dziś biało na całej połaci...Nawet się cieszę, bo spokojnie zajmę się domem. Za kilka dni ma się ocieplić, to znowu przyrosnę do łopaty.
Fajnie, że się odezwałaś ;:100
Jakie róże zamówiłaś, bo coś nie doczytałam.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Będę brała Gorgeous pod uwagę na wiosenne nasadzenie, bo lubię takie róże ;:3
Śliczna u Ciebie ta smagliczka, ona jednak warta jest zapraszania do ogrodów.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu sadzenie róż cię czeka. Zimno, ale masz radość z nowych nabytków. ;:215 Smagliczka śliczna, ;:oj moja mimo -4 stopni nadal kwitnie. Może ostnica Brachytricha byłaby bardziej przewidywalna. ;:218 Wyższa i mniej zwiewna, ale dobrze zimuje i mniej kłopotliwa.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Piękny i kolorowy miałaś mimo wszystko październik w ogrodzie. Smagliczka w takiej ilości wygląda pięknie. U mnie się nigdy jednak nie wysiała. Jak chcę ją mieć na rabatce, to muszę ją sobie sama kupić ;:223
Co to za czerwone listki wyrastają z liści funkii? Takie koronkowe :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Ja też nie reklamowałam Zośki. Moją zamawiała Monia Soczewka, nie chciałam jej zawracać głowy. Kupiłam inne, pomyłke posadziłam w donicy. Jeśli mi coś wypadnie może wtedy kupię od nowa
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Przeczytałam przed chwilą Twój wpis u Ani Annes77, że poszalałaś u Massada ;:oj . Jak widzę słowo Massad to mnie skręca bo kocham jego róże. Napisz co zamówiłaś i gdzie? Ciekawość mnie zżera :lol: No i zazdrość trochę też ;:224. A znasz może takie róże jak : Festival des Jardins de Chaumont, La Calisonne, Les Yvelines, Nadine Xella-Ricci? No normalnie cuda na kiju ;:167 . To moje wielkie chciejstwa - może kiedyś je dorwę. Prix P.J. Redouté na razie podziwiałam u Ciebie, chociaż raczej powinnam napisać, że się obśliniałam z zachwytu ;:152 . Miałam ją zarezerwowaną u Kamili, ale nic z tego nie wyszło.
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

:wit Aniu juz kilka razy zaglądałam do Ciebie podziwiając Twój ogród , dziś ujawnię się ,
Masz piękne róże i Twój ogród jest bardzo wesoły z tak dużą ilością kolorowych kwiatów i masz dużo jednorocznych. Jednego Ci zazdroszczę że jest płasko i słonko wszędzie dochodzi.
Jak pozwolosz zapiszę sobie kilka nazw Twoich róż i poczytam a potem może i u mnie znajdą miejsce.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

No to z tymi trawami do hortensji będzie ciężko jak sama nie wiesz :wink:
Ja mam trzcinnik za rododendronami i wygląda to fajnie. Ale jednak hortensje są inne. Sprawdzone połączenie to np miskant Variegatus do Vanilla Fraise, bo rozjaśnia fajnie jak Vanilka robi się malinowa. Wszelkie cienkie miskanty typu Morning Light czy Gracilimus, też fajnie wyglądają. Ale trzeba sadzić trochę z tyłu. małe miskanty typu Silberspine. Mi się nawet Zebrinusy podobają z np Limkami. No i na przód super są molinie Variegata. Lub w odcienie niebieskości idąc: sesleria skalna. A Luzula? też są odmiany o fajnej kolorystyce.

Smagliczka super. Kiedyś miałam białą ale mnie nie zauroczyła. Koniecznie muszę zdobyć fiolet. Siejesz bezpośrednio do gruntu?
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu, pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie i byłam tutaj dłużej niż chwileczka ;:306 Z ogromną przyjemnością pooglądałam kwiatuszki a najbardziej ucieszył mnie widok róż ;:167
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

:wit

Bardzo zaniedbałam swój wątek :oops: , ale cóż czasami siła wyższa i doby się nie rozciągnie.
Z braku czasu dość późno zamówiłam róże i sadziłam je w przerwie pomiędzy przymrozkami.
Nowo posadzone panny dostały kopczyki, reszta musiała czekać do grudnia. Miałam bardzo kiepski kompost, niestety liście klonowe potrzebują więcej niż rok żeby się rozłożyć. Zakupiłam więc kilka worków ziemi i usypałam małe kopczyki. Mam nadzieję, że to im wystarczy w tym roku.
W listopadzie zrobiłam nawet trochę zdjęć, ale bardzo się zdezaktualizowały, więc pokażę tylko dwa.
Prawie przeoczyłam kwitnienie krokusów jesiennych Crocus speciosus

Obrazek

Niestety posadziłam je w złym miejscu. Brak słońca uniemożliwił im otwarcie kwiatów. Jesienią dokupię nowe :D


Obrazek

W tym roku udało się zakwitnąć mojej chryzantemie. Ktoś powiedział mi, że można posadzić do gruntu, takie co się kupuje na Wszystkich Świętych. Trzy lata temu posadziłam dwie. Pierwszą zimę przeżyła jedna. W ubiegłym roku nie dała rady zakwitnąć, a w tym się udało, po kilkukrotnym okrywaniu agrowłókniną w trakcie przymrozków. Zdjęcie z 19 listopada.

Ewo, smagliczkę posiałam raz. Teraz co roku mam siewki, które przesadzam w pożądane miejsce.
Uganiałam się wszędzie za Kizuną, niestety znalazłam ją tylko u źródła, więc dla potanienia kosztów transportu do koszyczka wpadły:
Belle de Segosa
Kizuna
La Calissonne
Chapeau de Mireille
Diablesse de Mers
Andre Turcat

Cardinal de Richelieu

Obrazek

Basiu, z Gorgeous będziesz zadowolona, jeżeli lubisz róże w intensywnych barwach.
Smagliczkę polecam, ale tylko fioletową. Biała nie jest tak efektowna.

Gipsy Boy

Obrazek

Soniu, nad trawami muszę się jeszcze zastanowić. Na razie, jaj już pisałam u Ciebie, wywalam werbenę. Spróbuję zmusić ją na współpracę z miskantami.

Henri Martin
Obrazek

Iwonko, wydaje mi się, że smagliczkę można wysiewać wprost do gruntu.
Te wystające listki to klon palmowy, tylko trochę podsuszony ;:306

Minerwa

Obrazek

Gosiu, w tym roku darowałam sobie polskie szkółki. Zamówiłam we Francji, ciekawe co wyrośnie ;:65

Acropolis
Obrazek

Werka, cieszę się, że nie tylko ja jestem zakręcona na punkcie róż Massada. Jak widzisz mam już ich kilka, ale coraz trudniej je kupić.
Wszystkie, o których piszesz oglądałam wielokrotnie, dokonałam innych wyborów oprócz La Callisonne, reszta jest wymieniona wyżej.

Ventilo

Obrazek


Jolu, w pierwszym roku ostnice wyglądały świetnie, ale nie mam ochoty kupować co roku nowych sadzonek.
Nad Twoimi propozycjami muszę się zastanowić w wolnej chwili, zima dopiero co się zaczęła ;:306
Smagliczka biała jest do niczego, spróbuj fioletową.

Ombre Parfait

Obrazek

Misiu, widzę,że podglądanie działa w obie strony ;:306 Bywam na skarpie i zawsze sobie myślałam, że fajnie jest mieć urozmaicony teren w ogrodzie.
Ze słonkiem to u mnie różnie. Są miejsca zacienione. Typowej patelni nie mam, ale są miejsca, gdzie przypalają mi się róże.
Dla Ciebie na powitanie Baron Girod de l'Ain

Obrazek

Ewa, witaj na wydmie. Mam nadzieję, że znalazłaś coś interesującego :uszy

James Veitch

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Piękne zdjęcia - co jedna róża to piękniejsza ;:333
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu tylko wzdycham do twoich piękności, Ombre Parfait przecudna. ;:oj Werbenę najczęściej przesadzam koło traw, bo jakoś tam najgorzej wschodzi. Tylko w korze pełno siewek, a miskanty bez ściółki. Samych dobrych dni w nowym roku. ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Nie dość, że same ślicznotki zamówiłaś, to i tym, które posiadasz nie można odmówić urody.
Baron Girod de l'Ain ;:167 ;:167 ;:167 Cudeńko

Obrazek

Pozdrawiam Noworocznie ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”