Na końcu wydmy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu aż mi się płakać chciało gdy czytałam o szlabanie na róże, że takie katusze musisz przeżywać. Ależ mi ulżyło gdy zobaczyłam, że jednak coś do koszyka wpadło. ;:138
Zaraz lecę wyguglać co to za şlicznotka z tej Golden Zest, że tak się z Anią rozpływacie. ;:224 Choć guglować to ja już zdecydowanje nie powinnam. ;:131
Piękne idyski. Muszę posadzić więcej odmian. Mam tylko dwie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu kto prawdziwej różomaniaczce postawi szlaban na kolejne panienki. Obrazek Irysy masz zjawiskowe, jasnoniebieskie przepiękne. ;:oj Gdyby jeszcze chciały się mnożyć, tak jak krokusy. ;:131 Kompozycja koszykowa śliczna, niebieskości z trawą wyjątkowe.Obrazek Słonecznego dnia na kolejne porządki. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu piękne połączenie tych róż! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu - pod postem z dn. 15 marca, pod odpowiedzią do Sabimki pokazujesz czerwoną różę, pustaczka. Jak się ona nazywa? Bardzo mi się podoba, a jej nie znam. Podaj proszę jej nazwę i napisz coś o niej.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

U mnie szlaban na róże oznacza, że kupuję 3 sztuki zamiast 13 Obrazek No nie dajmy się zwariować, nie bądźmy ortodoksyjneObrazek

Aniu, na zdjęciu z koszyczkiem zauważyłam że nasz na domku drewniane części elewacji. Ćwiczę właśnie ten temat. Czy mogłabyś pokazać ciut więcej? Może być na pw. Jaką metodą kładliście? Bo mam już ocieplenie i wszyscy mi mówią że to po herbacie albo bardzo drogo bo trzeba dać drogie kotwy chemiczne. Że powinno się to robić przed ociepleniem , na stelażu drewnianym i potem docieplać... No problem bo chcę i nie bardzo mogę Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Po dwóch dniach pracy w ogrodzie boli mnie... szybciej byłoby napisać co nie boli ;:306
Planowałam zrobić bardzo dużo, ale sił brakło.
Zrobiłam najważniejsze, czyli cięcie róż. Mocno się pannom dostało. Większość cięłam do kopczyka. Angielki na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, ale w trakcie przycinania okazało się, że również słabo przezimowały.
Kopczykowanie robiłam w dużym pośpiechu i pominęłam dwie dość wrażliwe róże. O dziwo obie przeżyły. Cięłam je dość nisko, ale jak widać mają się ku życiu.
Lampion, zimował bez okrycia.

Obrazek

Hot Chocolatre cięta do kopczyka ruszyła pełną parą.

Obrazek

Część róż będzie wymagała poprawy cięcia, zwłaszcza wielkokwiatowe. Usunęłam wszystko co było martwe, zostawiłam zielone i czekam na pojawienie się pąków.
Udało mi się większości zaaplikować nawóz. Dla zaoszczędzenia czasu wióry rogowe poszły razem z nawozem mineralnym, tak samo jak rok temu. Teraz czekam na deszcz. Ta piękna pogoda bardzo wysuszyła wierzchnią warstwę i tam gdzie jest nawieziona glina mam skorupę.
Z innych prac to tylko kilka przyciętych żurawek i poprzesadzane samosiejki bratków.
W tygodniu obsiałam skrzynię nowalijkami i to by było na tyle.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Aniu, kupiła jeszcze Olivię i Ancient Mariner, ale jakoś nie mogę się ich doczekać.
O nawożeniu napisałam wyżej.

Obrazek

Miłka, końca prac nie widać. Myślałam, że zrobię dużo więcej, ale dobre i to co zrobiłam.

Obrazek

Justyna, jestem dobra w łamaniu mocnych postanowień. ;:306

Obrazek

Ewa, czekam więc na poprawę. :D

Obrazek

Aneczko, nie musisz guglować, wystarczy zajrzeć do Majki ;:306
Irysy są cudne, niestety są chimeryczne i nie zawsze kwitną. Nie wiem od czego to zależy.

Obrazek

Soniu, kocham irysy. Co ja się cudeniek naoglądałam. W tym roku udało mi się kilka kupić. Niestety stare nie bardzo chciały kwitnąć. Nie wiem od czego to zależy. Za to szczypior co raz większy.

Obrazek

Basiu ;:196

Obrazek

Ewa, róża, o którą pytasz to Zoic ;:167 .
Miniaturka dość potężnych rozmiarów, rośnie powyżej 60 cm. Kwiaty ciemno bordowe, aksamitne ze złotymi pręcikami.
Zdrowotność średnia. Są lata, że choruje i wtedy słabiej kwitnie.

Obrazek

Jolu, no popatrz, mamy taki sam szlaban ;:306
Zapomniałam zrobić zdjęć elewacji :oops:
Pytałam M. i robiliśmy po ociepleniu na drewnianym stelażu. Zrobiony jest z desek na wpust. Zawsze możecie do nas zajrzeć. Po drodze jest kilka sklepów ogrodniczych ;:306 Może mają brzozy :D

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu - Gugluję na polskich stronach: róża Zoic - i nic mi się nie pokazuje :cry: Dopiero Help Me Find pokazało tę różę. Kupowałaś ją w zagranicznej szkółce? A może wiesz, gdzie u nas można ją dostać. Im dłużej patrzę , tym bardziej mi się podoba. Szkoda tylko, że zdrowotność taka sobie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu widać,że Lampion będzie żył i zakwitnie.Niektóre róże zawsze startują od zera.
Twoja Hot Chocolate mocno przycięta,ale ona jest mocarna i da radę ;:215 Moja dość dobrze przezimowała.Ona bardzo szybko startuje.
Zauważyłam,że dorwałaś błękitne bratki,których ja bezskutecznie poszukiwałam.Dam już chyba spokój i zadowolę się pastelami.

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu sporo pracy, szkoda że róże tak dostały w nosy zimą, no ale za to maleństwa które Ci kwitną robią wrażenie :) duuużo i bardzo kolorowo :) oby wszystkie róże mimo cięcia pięknie poodbijały i zachwyciły swym kwitnieniem :)
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

:wit
Właśnie chciałam zapytać o Hot Chocolate, a tu jak na zamówienie zdjęcie.
Moje jeszcze niżej cięte - nie robię kopczyków - ale tez ruszyły z buta i mają dużo pędów od ziemi.
O styl, i pozy, przyrządy i czas mojej pracy przy różach (rozłożony na raty) - lepiej nie pytaj :roll: .... generalnie nie mogły czekać dłużej i tyle w temacie... tylko ciiii :wink:
ps. U mnie mokro, masakra.... trawnika nie można zwertykulować....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Ewa. Zoic można kupić tylko w za granicznych szkółkach. To moja ulubienica ;:167 , warto ją dołączyć do kolekcji.

Obrazek

Aniu, Lampion ledwo przeżył poprzednią zimę. Nie mam pojęcia jak mogłam przeoczyć zrobienie mu kopczyka ;:223
Jak dożyję emerytury i będę mieć dużo wolnego czasu, to takie błędy nie będą się zdarzać. ;:306
Naczytałam się u Ciebie o błękitnych bratkach i zapragnęłam mieć je u siebie. Przesyt lawendowych też zrobił swoje. Szukałam takich o dużych kwiatach,ale były tylko drobne. Jak się dorwałam na targu to kupiłam wszystkie jakie były, a że było tylko kolka to musiałam pomieszać z lawendowymi ;:306
Obrazek

Mariusz, róże i tak są w zdecydowanie lepszej formie niż po poprzedniej zimie. Żadna nie startuje od zera. Czekam jeszcze na pąki u Pink Panter, ale wielkokwiatowe nie spieszą się.
Lubię kolor w ogrodzie. Nie wyobrażam sobie trawy i iglaków, nawet gdy są to trawy ozdobne ;:306

Obrazek

Justyna, nie pytam, tylko sobie wyobrażam ;:145 Najważniejsze, że zrobione, a styl ... ;:224
Ja czekałam na ten deszcz, bo u mnie jak zwykle sucho. Gdybym narzekała na nadmiar wody, to u Ciebie byłyby potop ;:306
Większość moich również mocno ruszyła, czekam tylko na dwie wielkokwiatowe, ale one zawsze późno dają znać,że żyją.

Obrazek

Kolejny weekend za nami. Niestety musiałam podzielić czas na pracę w domu i w ogrodzie. Uporałam się z najgorszą robotą, czyli rozmrażaniem lodówki, inne prace to pikuś.
W ogrodzie zakończyłam prace przy różach. Pozostało tylko kosmetyczne cięcie maruder, kila będzie się kwalifikować.
Zakończyłam oczyszczanie żurawek. W tym roku obyło się bez strat. Część starych nasadzeń domaga się odmłodzenia, ale nie wszystkie odmiany udaje mi się skutecznie rozmnożyć.
Nawóz dostały powojniki, a raczej to co z nich zostało w liczbie pięciu i hortensje.
M. rozpoczął wertykulację trawnika, ale w tym tempie potrwa to do lata :;230 Coś przebąkuje o spalinowym wertykulatorze. ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu jak pięknie u Ciebie, tulipanki dorodne, kolorowo :) Na ostatnim zdjęciu to chyba wrzośce? pięknie rosną ;:138
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu cieszę się, że róże cięte do kopczyka pięknie się rekompensują. Ilość pędów wychodzących z ziemi robi wrażenie. ;:oj A jakie będą piękne i gęste krzaczki? ;:224 Super! ;:215
Wiosna u Ciebie piekna i kolorowa i takiego właśnie życzę Ci całego sezonu. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”