Na końcu wydmy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Mariusz, lubię jak w ogrodzie jest kolorowo i stale coś kwitnie. :D

Obrazek

Aneczko ;:196
Moim zdaniem niskie cięcie w niczym różom nie przeszkadza. Gorzej jest jeżeli przemarzną i odbijają z miejsca szczepienia. Zazwyczaj trwa to dość długo i pierwsze kwitnienie jest bardzo późno.
Przy niskim cięciu nie mam dylematów czy na pewno dobrze cięłam ;:306

Obrazek

Aniu, żurawkom obcięłam prawie wszystkie ubiegłoroczne liście. Po dwóch tygodniach ładnie się zaokrągliły i wyglądają co raz lepiej.
O Lampion się martwiłam, bo miałam z nim kłopot w ubiegłym roku. Startował od zera i wypuścił tylko jedną gałąź, co prawda całą oblepioną kwiatami, ale ja mam ochotę na więcej :;230

Obrazek

Myślałam ,że po świętach rzucę się w wir prac ogrodowych, ale pogoda jaka jest każdy widzi. Do tego wszystkiego mam problem z kręgosłupem. Pewnie przyłożyły do tego łapki trzy małe angielki, które dotarły tuż przed świętami, o hostach nie wspomnę bo sama się zgodziłam ;:223 Zdecydowanie nie służy mi kopanie dołów. Początkowo planowałam posadzenie panien do donic, ale ostatecznie dwie poszły prosto do gruntu, a tylko jedna wylądowała w donicy i czeka, aż zwolni się jakaś miejscówka. Kandydatką na wyautowanie jest Crem Caramel, ale o dziwo, w tym roku postanowiła wypuścić trochę pędów, pewnie przeczuwa co ją czeka i próbuje wkraść się w moje łaski ;:306
Poniedziałkowy przymrozek położy tulipany na ziemi, wyglądały rozpaczliwie. Dwa dni potrzebowały na powrót do pionu, a tu dziś w nocy powtórka z rozrywki :twisted:
Niektóre róże ucierpiały, Biedermeier

Obrazek
Inne trzymają się świetnie, Blush Hip

Obrazek
Hot Hocolate

Obrazek

Szafirki powoli się rozkręcają :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hiacynty kończą
Obrazek

Nie mogę się napatrzeć na szachownice. ;:167

Obrazek

Obrazek

Jedyny kwitnący przedstawiciel.
Obrazek


Obrazek

I jeszcze nowy nabytek :D

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu czy tulipanki pod odpowiedzią dla mnie to Flaming Purissima? Jakbym patrzała na swoje. ;:224
A pierwsza kępa tulipanów z Twojego postu ugięła moje kolana. Uwielbiam takie stada! ;:180
Szachownice i ja mam, po raz pierwszy w tym roku. Tylko jakoś porostrzeliwałam je przy sadzeniu. Sama nie wiem dlaczego..? ;:224 Przecież tak lubię duże grupy. ;:333
Kolekcja szafirkowa godna pozazdroszczenia. Muszę popracować nad swoją. ;:224
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Napisz mi, tak szczerze, czy jesteś zadowolona z Lavender Flower Circus? Bo na zdjęciu wygląda zachwycająco. Nie umiem zdefiniować jej koloru. Czy bardziej jest w stronę Lavender Ice czy bardziej w stronę Minervy? Kusi mnie, kusi....
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu, Crem Caramel spryciula, więc chyba będziesz musiała jej dać szansę, skoro się tak stara?!
Szachownice niesamowite! ;:167 Muszę zacząć tworzyć jesienną listę zakupów i wciągnąć je na nią...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu ale u Ciebie wiosennie i tulipanowo :D Rzeczywiście Biedermeier podmarzł,ale on twarda sztuka.U mnie zimował w donicy na zewnątrz i dał radę :oops: Jak miło zobaczyć budzącą się do życia koleżankę Hot Chocolate.Ta to ma powera,od samego dołu wypuszcza przyrosty ;:215 Wreszcie dorwę w swoje łapki szachownice,tyle jest pięknych kwiatów i roślin,że nie ogarniam ;:306
Nowy nabytek to klon? :wit
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aneczko , zgadza się to Flaming Purissima. Przeżyły dwukrotny upadek, a dziś znów trzymają pion ;:306
Tulipany, które zmusiły Twoje kolana do wysiłku to Van Eijk. Wydaje mi się , że co roku ich przybywa.
Poluje od jakiegoś czasu na białą szachownicę. Niestety widziałam ją tylko w mieszanka, a ja chcę samą.
Szafirki kocham od dziecka, więc mogą rozrabiać w moim ogrodzie. :D
Basiu, potrzebuję tej miejscówki po Creme Caramel ;:224
Szachownice uwielbiam. Ten wzorek na kwiatach jest niesamowity. Koniecznie zakup jesienią. Są też białe. :D

Jolu, jestem zachwycona tą różą. Dla mnie jest to kolor koktajlu jagodowego. Zdecydowanie ciemniejszy niż Lavender Ice, ale nie zbliża się do Minerwy. Kwitnie dużymi bukietami z krótką przerwą przez cały sezon. Chorób żadnych nie zanotowałam. Zimowała dość dobrze.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Aniu, nowy nabytek to klon palmowy Orange Dream. Biegam koło niego, chucham i dmucham, zakładam na noc w czasie przymrozków kapturek. Nie mogę się doczekać rozwiniętych listków. ;:65
Szachownice musisz kupić, są cudowne, ale kocha je poskrzypka liliowa.

Weekend upłyną nam na jednej z cięższych prac do wykonania w ogrodzie, wertykulacji trawnika.
Część była zrobiona przed świętami, ale ze zdecydowaną większością rozprawiliśmy się wczoraj. Pracowała cała rodzina. Nawet maturzysta zrobił sobie małą przerwę w nauce.
Jutro tylko nawóz i oczekiwanie na deszcz. W prognozach jest :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta część była robiona tydzień temu.
Obrazek

Zdjęć nowych brak. Wszystko zahibernowane.
Tulipany podniosły się z upadku po raz drugi. :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu jak tam Twój klon się spisuje? U mnie po przymrozkach jest nieciekawie ;:222 Magnolie pomarzły i wisteria.
Po nocce z przymrozkiem pojechałam na obchód i wydawało mi się,że różyczki dośc dobrze zniosły mrozik.
Jednak moja mama była wczoraj na działce i oznajmiła mi,że niektórym różom zwisają listki.Mam nadzieję,że nie będzie pogromu.
Muszę jak najszybciej jechać i zobaczyć co się stało? Ciepła brak,u mnie w tej chwili ciemno za oknem,a myślałam,że dziś pojadę ;:224
U Ciebie praca wre,trawnik masz zawsze wypieszczony,ale jak się dba to się ma ;:215
Lavender Flower Circus mam na balkonie,wypuściła z jednego,przezimowanego pędu przyrosty :D

Miłego i ciepłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu szachownice wyjątkowo mi się podobają, ciemiernik równie pięknie pokazałaś. ;:138 Róże trochę listków straciły, moje też. ;:174 Wczoraj je obcięłam, bo mnie denerwowały. Nie dziwię się, że szafirkom pozwalasz się panoszyć w ogrodzie, są takie wdzięczne, a w dodatku masz wyjątkowe odmiany. ;:oj Pięknego iryska bucharskiego pokazałaś. Wygrabić trawnik to strasznie ciężka praca, ;:180 ale wygląd wynagradza wysiłek. Ciepła i słońca. ;:3
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Rety jakie ma zaległości w wątku ;:223
Weekend majowy dobiega końca, a ja nie miałam czasu na napisanie kilku słów.
Praca w ogrodzie jak zwykle nie do przerobienia. Zaplanowałam mnóstwo rzeczy , ale pogoda jak zwykle zweryfikowała wszystko. Udało mi się posadzić dalie i mieczyki. Przesadziłam kilka roślinek.
Walczyłam z chwastami na przykład z czymś takim.
Czy ktoś wie co to jest :?: Wyrasta mi na jednej rabacie. Ma długie białe kłącze. Trochę podobny do firletki chalcedońskiej.
Obrazek

Reasumując, tydzień zleciał, a ja nic nie zrobiłam. Tylko dlaczego wszystko mnie boli ;:124 , już wiem to po wycieczce rowerowej ;:306

Zdjęcia z początku maja co by się nie zmarnowały.

Obrazek

Pierwszy raz widzę biała niezapominajkę ;:oj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, klon ma się dobrze. opłaciło się okrywanie w czasie przymrozków. Niestety na horyzoncie ogrodnicy. U mnie zapowiadają zero.
Mróz dobrał się do kilku różyczek. Niestety dostało się czekoladce. Część róż muszę powtórnie przyciąć.
Ciekawe kiedy pojawią się pierwsze kwiaty przy tych temperaturach :?:
Pokazała się nimułka różana :twisted:
Soniu, szachownice uwielbiam, nie mogę się napatrzeć na tę krateczkę :lol: Poluję od dłuższego czasu na białą, ale jest tylko w mieszankach.
Życzenie się spełniło, dziś było powyżej dwudziestu stopni i przeszła wiosenna burza.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Dla porównania zdjęcia bieżące. :D

Magnolia kwitnie wspaniale, mimo lekkich uszczerbków w czasie przymrozków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trawnik dochodzi do siebie po wertykulacji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

No takiego trawnika to nawet w Anglii by ci pozazdrościli ;:oj . Prezentuje się pięknie po waszych zabiegach pielęgnacyjnych. U mnie taki trawnik to w sferze marzeń, raczej tych nie do spełnienia przez moje dwie hieny ( czyt psy). Jak moja wyliniała trawka nie jest skopana, to zamiast tego jest zasikana. Zaczynam poważnie myśleć o takiej obroży na prąd aby ograniczyć zniszczenia. Jestem przeciwniczką takich rzeczy, lecz jestem zdesperowana. Dzisiaj połamały mi Abrahamka :evil:
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu te dwa ostatnie zdjęcia, to spokojnie mogłyby się nadawać do jakiejś reklamy w katalogu ogrodniczym ;:167
Po prostu pięknie! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu trawnik u Ciebie jak zawsze pokazowy ;:333 Ja w tym roku jeszcze nie kosiłam trawy,no co za pogoda ;:124
Wczoraj byłam na działce,chwasty rosną na potęgę.Jedynie tulipany mnie pocieszają jak kwitną :uszy
Różyczki po przymrozkach dostały po liściach,ale już wypuszczają świeże.Oby tylko zimna zośka była znośna ;:224
U mnie dziś deszczowo,dobrze,że wczoraj wstrzeliłam się i pojechałam ;:215
Rabata tulipanowa super :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”