Mój ogród wśród łąk część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Małgosiu włochate pąki ślicznie sfotografowałaś. ;:138 Anemony też lubię, kwitły w ubiegłym roku, ale przepadły, oczywiście posadziłam kolejne. ;:65
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Pomimo niesprzyjającej pogody udało mi się co nieco podziałać ogrodowo. Posadziłam poziomki, nowe świerczki, hortensję, kilka karp dalii. Wykopałam również hosty z hostowiska z zamiarem posadzenia ich w innym miejscu. Jejuńciu, jakież ogromne z nich wyrosły kapuchy ;:oj . Ledwo zipałam po akcji z nimi. Muszą się koniecznie wyprowadzić, bo miejsce w którym rosły zostało pozbawione kilku okolicznych drzew i słońce paliło je za mocno.

Soniu - Anemony są cudne. Czekam z niecierpliwością aż zakwitną mi niebieskie. A przynajmniej mam taką nadzieję :D


W moim domowym foliaczku....

Bakłażany

Obrazek

Selerki

Obrazek

Cleome ciernista

Obrazek

Pomidorki

Obrazek

W warzywniku

dostałam słomę i okryłam moje roczne truskawki....


Obrazek

nowo posadzone kapusty dostały ochronę z plastikowych butelek, jak widać ochrona przed chłodem nie zdała egzaminu :;230

Obrazek

W sadzie

Pepsi otrzymała zadanie zostać koniem i specjalnie dla niej zbudowano poniżej widoczne przeszkody z którymi radziła sobie nieźle...jako dyżurny kucyk na padoku :lol:

Obrazek

I moje kwiatuszki w zbliżeniu

omieg puszcza oczko :wink:

Obrazek

cesarska pokazała koronę ;:63

Obrazek

musiałam zajrzeć do tego zaczarowanego świata

Obrazek

dla nich mam szczególny sentyment

Obrazek

szczególny układ geometryczny

Obrazek

Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Witaj Małgosiu ;:196 po dłuższej mojej nie obecności .
Jestem pod wielkim wrażeniem ile się u Ciebie dzieje , u Ciebie bakłażany już takie duże a moje jeszcze nie wysiane ;:185 tyle masz sadzonek ale będzie sadzenia. ;:215 pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Małgosiu rozsady wzorcowe, moje dużo mniejsze, no może pomidorki ciut więcej wybujały. Bakłażany za późno posiałam :wink: Kwiatki też Ci się spieszą ;:oj a ja na młode truskawki użyłam słomy i zimowego okrywania karczochów. Tylko dwa przetrwały zimę i nornice ;:124 Pepsi a la kucyk, a wysterylizowany? Marta też ma swojego w połowie haszczaka http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=28 śliczny jest i ma jedno oko niebieskie i jedno brązowe :lol:
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Wyściółkowanie truskawek słomą było świetnym posunięciem - będziesz miała czyściutkie, śliczniutkie owocki.
Ja w międzyrzędy rzucam na przedwiośniu słomę z gnojem.
Do czasu owocowania obornik się wypłukuje w ziemię, a owoce leżą na słomie.
W czasie lata słoma rozkłada się i tworzy próchnicę na kolejny sezon.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Z przyjemnością obejrzałam kwitnącą Twoją wiosnę , u Ciebie Małgosiu anemony w pąkach i lada moment otworzą swoje płateczki,ja też mam niebieskie i czerwone,rosną w pół cieniu ,i kwitną bardzo późno , muszę im koniecznie zmienić stanowisko,tylko nie wiem czy zrobić to teraz czy po kwitnieniu :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Małgoś :wit
Piękne kolorki ;:173
I anemonki tez ci juz zaczynają.U mnie też kila zaczyna.A kilka jeszcze je dokupiłam i dosadzę to potem w lecie, albo na jesieni zakwitna , jak w ubiegłym roku mialam :wink:
Korona śliczna.No i pani Pepsi, dostojna, piękna jest ;:173
Ale wrzywek juz masz. ;:224 ;:224 Ja juz kilka ogórków posiałam i mam, du=yńki i arbuza( tegoroczny eksperyment będzie)
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Małgosiu, ja to jakaś niedorobiona jestem - jak ta wiosna zupełnie ;:306 . Tak sobie ostatnio myślałam o Tobie, a tu wąteczek wypasiony, jak ta lala. No, kto to widział w środku zimy wątki otwierać, kiedy moje szare komórki śpią snem sprawiedliwego. Później się błąkam, szukam i nadgonić nie mogę. Uff... Teraz przynajmniej będę na bieżąco.

Niby zimno i ponuro, ale rośliny się nie dają i od razu robi się weselej. Nawet kiedy pada śnieg i wichrzysko łeb urywa, to widok z okna ładniejszy :D . Anemonki już Ci pięknie wystartowały. Moje zasiliły zimowy tłuszczyk jakichś gryzoni zapewne ;:222 . Korona cesarska też już lada chwila... Aż miło popatrzeć.

Na mojej działce wciąż etap krokusów, więc się nacieszam gdzie mogę.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Ach za chwile będą truskawki ;:167
Kapuste zasadziłas , nasza dopiero kiełkuje ; :;230
Ten świat piękny , bliski ;:167
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Piesek z dziećmi ;:138 i wiele pięknych kolorków ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Ja swoje truskawki obsypuję sianem po wertykulacji - nie mam dostępu do słomy , a już do takiego o jakim piesze Madzia to ;:185 , ale nie można przecież mieć wszystkiego - więc jak się nie ma co się chce to się ma co się ma ;:219 , zagmatwałam się jakoś :;230 , Ty piszesz że ja mam podgrzewany ogród , Ty ;:196 - a u Ciebie to niby skąd takie piękne kwiatki ?
Na moim Chałapucie to tylko kleszcze jeżdżą :;230 a Pepsi ;:180
Zauważyłam że jak wyciągałam w zeszłym roku anemnonki to musiałam kilka przegapić i wyłażą takie pojedyncze sztuki , dziękuję Ci za podpowiedź w tym roku na pewno zostawię je w ziemi na zimę :tan
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Małgosiu rewolucja z przesadzaniem. ;:oj Sadzonki wypasione, moja kleome ma 3 cm. ;:306 Pięknie podglądnęłaś pąki kwiatowe. ;:138 Mam włókninę na wysianych warzywach i jak wiatr, to biegam poprawiać, bo ląduje na płocie. Dzieciaki mają radość z piesia. ;:215
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Mój ogród wśród łąk część 4

Post »

Ale duże zasiewy - super.... Ja kupiłam por i seler do zrobienia rozsady i najpierw było ciągle coś innego, a potem koleżanka, której wszystko się udaje (nie wiem, jak ona to robi) powiedziała, że mam się w rozsady ie bawic, ona wszystko sieje do gruntu i rośnie.... uch... Warto jeszcze zrobic rozsadę? Może tak pół na pół?

PS - Mój bratanek ostatnio też pytał, czy może na Rozie pojeździc.
PS2 ;) Odnośnie pytania Maski - ja dziś dzwonię umawiac się na sterylkę, bo boję się, że młoda zaciążyła.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”