Mój ogród- moja oaza spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Alaniu - Faktycznie pomysł z wrzosami pod brzozami jest cudowny. Jedno miejsce już obsadziłam nimi tylko zdjęcie zrobię jak będą kwitły. Obsadzam stopniowo bo fundusze nie pozwalają zaszaleć a byłoby efekt widać od razu. Ale pomalutku byle do celu. I będzie pięknie. Zapraszam Cię częściej. Dziękuję że wpadłaś.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Anuleczka pisze:Alaniu - Faktycznie pomysł z wrzosami pod brzozami jest cudowny. Jedno miejsce już obsadziłam nimi tylko zdjęcie zrobię jak będą kwitły. Obsadzam stopniowo bo fundusze nie pozwalają zaszaleć a byłoby efekt widać od razu. Ale pomalutku byle do celu. I będzie pięknie. Zapraszam Cię częściej. Dziękuję że wpadłaś.
Wiem jak to jest przy dużym ogrodzie - nie da się wszystko na raz ;:108 Aniu, twórz rabaty kolejno - lepiej zrobić jedną porządnie od początku do końca (efekt będzie cieszył w pełni) niż kilka rabat byle jakich (nie będzie cieszyć wcale) :wink: ;:7
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Alaniu no dokładnie tak właśnie mam. Wszędzie nalaptałam jak ptak po trochu bez ładu i składu, ale już wiem mniej więcej o co chodzi. I słucham Waszych rad i nie mogę się wiosny doczekać żeby zacząć ryć i przesadzać to wszystko żeby nabrał ten ogród wyglądu i żeby miało to wszystko ręce i nogi.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Dziewczyny jak też tak mam, że tu porobię trochę tam trochę i się gubię w tych działaniach :D
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Ale w takich pracach jest sama przyjemność. Ogród zrobiony przez firmę i zaprojektowany przez projektanta tak by nie cieszył. I co by człowiek w takim ogrodzie robił? A tak i ruch i kondycja przy okazji prac ogrodowych a potem niesamowita satysfakcja że człowiek to sam własnymi rękoma zrobił. W ogrodzie nie ma czasu na lenistwo, nie ma nudy rośliny się zmieniają, rosną czasami wypadają, nam zmienia się gust i upodobania. I to jest piękne ;:333 . Pozdrawiam zielono zakręconych!!!!

Obrazek

A jakby się ktoś strasznie nudził to takiego konika wystrzyc można hihi bagatelka 20 tys w szkółce!!!!
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Trytoma i maki - uwielbiam ;:167
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Anuleczka pisze:Alaniu no dokładnie tak właśnie mam. Wszędzie nalaptałam jak ptak po trochu bez ładu i składu, ale już wiem mniej więcej o co chodzi. I słucham Waszych rad i nie mogę się wiosny doczekać żeby zacząć ryć i przesadzać to wszystko żeby nabrał ten ogród wyglądu i żeby miało to wszystko ręce i nogi.
Bardzo dobrze planujesz - jak tylko przyjdzie przedwiośnie, wytycz sznurkiem zarys rabaty i zryj dokładnie, dorzuć obornika krowiego, zmieszaj z ziemią i zostaw w oczekiwaniu na lekkie ogrzanie ziemi. W marcu możesz się wziąć za przesadzanie. Ważne, żeby sadzić rośliny z tego samego gatunku po kilka szt. - to daje efekt harmonii i ładu na rabacie. Każdy brzeg rabaty wytnij szpadlem równiutko, żeby były ładne linie.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Aniu aż sobie wygooglowałam tą australijską miętę :D cudne kwiatuszki...zimujesz ją w gruncie,bo piszą ,że ona z tychwrażliwych niestety :cry:
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

:witPiękne fotki i kwiatuszki pokazałaś :)
Maki i trytoma przepiękne :D
Przelicza jest prostanthera cuneata gratuluję zakwitnięcia ;:138
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

A u mnie na razie roślinki posadzone miedzy trawą. Zastanawiam się czy wokół przekopać. Widzę w innych ogródkach, że albo kora, albo kamień, badz goła ziemia. Nie wiem co lepiej.

-- 31 sty 2015, o 00:15 --

Mi bardzo też podobają sie zawilce wieńcowe Holland i fokker.,cudne. Kupiłam w mieszance, posadziłam, ale nie wiem czy coś urośnie, bo w tym miejscu rył kret. Ale trudno jak się nie udą, to następnym razem.
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Alaniu - byle do wiosny, plan już jest czekam tylko na możliwość realizacji.

Beatko - prostanhera jest u mnie 3 lata, nie wiedziałam że jest wrażliwa na mróz, posadziłam ją pod wiązem w otoczeniu innych mniejszych roślin więc ja osłaniają. Nie wykopywałam jej na zimę i w tamtym roku zakwitła pierwszy raz. Po prostu widok jest oszałamiający. Niby nie pozorna roślinka a tyle mi dala radości. Wiem że jest jeszcze odmiana o różowych kwiatach i już się za nią rozglądam.

Pauli - dziękuję, nawet nie myślałam ze rośliny mogą sprawić tyle szczęścia i radości.

Martusiu - nie zrażaj się, trzeba próbować bo naprawdę warto. U mnie tez jest kretów co nie miara, i wkurzam się bo działka z tymi kopcami wygląda jak pole minowe, ale na trawniku mi to tak bardzo nie przeszkadza, gorzej jak mi wejdzie w rabaty. Co do tego czy mieć gołą ziemię, czy kore czy kamyki, to bardziej zależy od Twoich upodobać, trawy wyglądają ładnie na kamykach, różaneczniki i wrzosy na korze a inne byliny to chyba goła ziemia, którą w miarę ich wzrostu same przykryją. Ale to ja tak myślę.

Za oknem mokry śnieg wali tonami. Można się załamać. Naładowałam akumulatory wstępując do ogrodu Basi (Baasik). Pozdrawiam wszystkich w sobotni ranek.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

Aniu prostanthera cuneata? Bardzo ładny krzewik (wujek Gugle mi podpowiedział :lol: )
Gdzie go zimujesz?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród- moja oaza spokoju

Post »

:wit Aniu.
Przyszłam z rewizytą i zostanę na dłużej ;:108 . Posiadasz piękny kawał ziemi, czego zazdrości Ci chyba każdy ogrodowy zapaleniec. Z takim potencjałem możesz poszaleć ze wszystkimi chciejstwami. Pracy dużo, ale już widzę oczyma wyobraźni te rezultaty... Staw istne cudo, pełny romantyzm. Czytałam podpowiedzi na temat jego obsadzenia i pływających kwiatów ;:215 pomysł.
A z przesadzaniem roślin to zupełnie normalne, nie spotkałam nikogo, kto miałby ogród i nic w nim nie przesadzał i nie zmieniał. To dopiero byłoby nienormalne...w ogrodzie zawsze jest coś do przesadzenia, i te zmiany potem tak cieszą.
Jeśli chodzi o róże to mogę pomóc w wyborze odmian, tylko nie wiem jakie są Twoje oczekiwania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”