Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

[quote="cyma2704"]

Obrazek


Pieknie wygląda ta tawuła z kwitnącą szałwią w tle. Świetne zestawienie kolorystyczne. ;:215

W ogóle zauważyłam, że coraz bardziej podobają mi się rośliny o limonkowatych liściach. I wszelakie niebieskości jak i fiolety super wyglądają na ich tle.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Beatko święta racja. Jeszcze nie pochwaliłam się, ale część trawnika jesienią została przekopana na powiększenie warzywnika. ;:65

Aneczko ;:196 to Golden Princess, mam ją od początku. Bardzo ją lubię. Nie choruje, nie kaprysi, rośnie i kwitnie pięknie, tnę ją raz po kwitnieniu. Fioletową grządkę szałwiową zmniejszyłam. Powędrowała tam firletka i trzy białe szałwie. Wiosną będzie inaczej. Tak wyglądała w sierpniu.

Obrazek
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zgadzam się z Anuą. Princesski z szałwią wyglądają szałowo. Mnie też to zestawienie się bardzo podoba. Dodam, że i ja jestem zadowolona z Golden Priness. Są te rośliny bezproblemowe. Chciałabym je kształtować w kulki ale coś kiespsko mi idzie bo rosną jak chcą :D.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Madziu dzięki, ;:196 już w pierwszym roku je cięłam, a teraz tnę mocno. Zastanawiam się nad innym kształtem, ale nie mam pomysłu.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

U Ciebie są bardzo zgrabniutkie. A u mnie są takie nieregularne. Ale pracuje nad nimi.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Madziu nie bój się cięcia, Tnę w czerwcu prawie do gołego drewna, jak tu.

Obrazek

Zarzekałam się, że dopiero za dwa tygodnie zacznę prace w ogrodzie. ;:306 Dziś było 14 stopni, a w słońcu sporo więcej, więc grzechem było by siedzieć w domu. Poprzycinałam suche liście bylin, pozbierałam trawy, które wiatr rozwiewa mimo wiązania. Jak wszyscy boję się powrotu zimy. Większość bylin ruszyła. Kocimiętka, orliki, szałwie na wierzchu. Najbardziej zaskoczyła mnie werbena patagońska, prawie wszystkie rośliny żyją, jeśli nie będzie mrozów odbiją od korzenia. ;:215 Podobnie trawa Hakonechloa ma zielone kiełki.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzięki Ewie mewa ;:180 dowiedziałam się, że moja hortensja Grandiflora to Pink Diamond. :evil: Podoba mi się dalej, ale patyczki będą z niej. :oops:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Hah! Życie Soniu... pewnie nie jedyna ogrodowa pomyłka. Tez tego nie lubię, szczególnie jeśli zależy mi na czymś konkretnym przy zakupie.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu nie masz czego żałować :wink: - zamiast pokładających się pędów masz piękne wyprostowane koronkowe kwiaty Grandiflora ładnie wygląda po dobrych kilu latach ;:306
Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Ogród zielonej

Post »

Ślicznie wygląda ten rządek z Tawuły . :D Muszę u siebie coś podobnego zrobić . Zamierzam swoją tawułę rozmnożyć na wiosnę z patyków , ciekawe z jakim wynikiem mi się to uda . :D
Awatar użytkownika
Helen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1874
Od: 30 sie 2010, o 19:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Sonia śliczna ta rabatka z tą szałwia wysoką. ;:215 U mnie tawułki u nasady gubią liście i chyba też będę musiała je mocniej przycinać aby były ozdobą.
Jutro to niespodzianka, wczoraj to już historia, a dzisiaj to wielki dar.

Ogród Helen cz.1,cz.2.
Awatar użytkownika
Butterfly1007
50p
50p
Posty: 99
Od: 20 sie 2014, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Hortensje są przepiękne ;:167 . Powiedz jak on nie dbasz? Kiedy przycinać, jak to zrobić w jakim celu jest ten zabieg. Jak pozyskiwać patyczki do rozmnożenia? Czy ona zimuje? Jestem amatorką w tej dziedzinie ;:oj
Natalia
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widzę że i Ciebie nosiło po ogrodzie ;:215 . Jakie to przyjemne wreszcie zacząć coś robić. Tawuł aż tak bardzo nie cięłam. W tym roku spróbuję. Hortensją się nie przejmuj. Pink Diamond też jest ładna. Ale ja wiem, że takie pomyłki potrafią rozwścieczyć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”