Aprilkowy las cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Mówisz że to rudzik? Dobrze wiedzieć ;:306 nie byłam pewna
Kotę muszę pilnować z jedzeniem żeby nie poszła w ślady właścicielki. A charakter.....pożyjemy zobaczymy. Może będzie bardziej stateczna i niektóre skórzane meble będą mogły wrócić na swoje miejsce :;230 No i ostatnio zauważyłam że tapety mi podrapała bo się na ścianie przeciągała..... :twisted:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Siedzę, piję winko i zastanawiam się jak unowocześnić tę rabatkę. Jeszcze jutro posadzę brzozę Youngi (to ten cienki patyk przy jukach) i muszę szukać dalszych pomysłów. Czego tu brakuje?

Obrazek

przepraszam za jakość zdjęcia. Zrobiłam panoramę żeby złapać całą ponad 30 metrową rabatę ale przy zmniejszaniu niestety masakrycznie traci na jakości. Wzdłuż tej rabaty będzie robiony zaraz podjazd, dlatego samych brzegów jeszcze nie mogę ruszyć. Szerokość to od 7 do 4 metrów, z tyłu busz, nieuprawiany las sąsiada. Mało atrakcyjne tło.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Masz niezłe pole do popisu. Dałabym to trochę koloru. Nie robiłabym misz maszu ale może grupami dodała kilka różnych roślin. Może powiedz jakie masz pierwsze swoje przemyślenia. Jeśli chcesz dodać kolor to może podpowiedź jaki? Jest tu tyle karłowych iglaków, może pomyśl o czymś, co będzie wystawać ponad nie?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Nie widać teraz że przy tych żółtych cyprysikach są miskanty Morning Light, a pod Modrzewiem szczepionym róża Jacqueline du Pre. No i na linach pną się młode różyczki dwie po prawej i trzy po lewej.
Myślę jeszcze o cisach wąskich, kolumnowych ale nie wiem w którym miejscu. Jednak zdjęcie panoramiczne bardzo zakrzywia widnokrąg.
Maksymalnie po prawej mam dwie Lavender Lassie i Elmshorna - wszystkie prowadzone na pnące.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

A i nie napisałam o tym kolorze. Jest tam też perukowiec między tymi sznurami.
Mam pomysł żeby posadzić rząd wiśni Umbraculifera wzdłuż podjazdu ale to dopiero jak położą kostkę. Nie wiem czy to będzie dobry pomysł.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jolu cisy wbrew opiniom dość szybko rosną, zdominują rabatkę. Może zostaw jeden i radykalnie tnij. Drugiemu na pewno znajdziesz dobre miejsce. Na panoramicznej już sporo się dzieje, może dwie rośliny w dużych grupach i rzeczywiście cisy jako tło dla róży. :?:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Soniu, właśnie boję się że te cisy poszaleją. Choć planuję je mocno ciąć. Zielony cis w stożek do 1 metra a żółty cis jest to Wojtek czyli bardzo wąski - ale i tak wyżej niż 80-100 cm to mu nie pozwolę urosnąć.
Tak wczoraj policzyłam że mam 44 cisy ale i tak jeszcze mało widoczne ;:306

Na tej panoramicznej mam za dużo odmian no i sporo liściastych, których teraz nie widać. Poza tym rośliny są młode, jeszcze urosną. Mam tam dwa bonsai sosnowe które tu zginęły. Chyba jednak muszę tą rabatę pokazywać kawałkami, ale przecież ogólna perspektywa też jest bardzo istotna.

Obrazek Tak wygląda skrajnie prawa strona tej rabaty w czerwcu. Za różami jest siedem cisów posadzonych w łuk ale jeszcze małe oraz klon palmowy Atropurpureum więc czerwony ale ma dopiero metr wysokości....

Obrazek tu po lewej z modrzewiem płaczącym, z tyłu perukowiec jeszcze bez koloru
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Nie wiem czy trafię w twoje gusta, ale jak dla mnie możnaby dodać kilka kęp jeżówek tego samego koloru, najlepiej jakiegoś mocnego, żeby ożywiło rabatę.. może Tomato Soup albo Firebird..będą kolorystycznie nawiązywały do koloru klonu ;:224
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Jeżówki to dobry pomysł, sama taki jesienią miałam. Jednak czerwień lubię jedynie na liściach. Za to zamówiłam ciemny róż. Niestety nie widzę żeby miały ochotę wzejść. Obawiam się że nie przeżyły. Mam jeszcze białe i jasno różowe.
Po prawej stronie od tego kawałka z klonem mam róże 'Elmshorn, Knirps i John Cabot, czyli koloru i to mocnego tam nie zabraknie.
Dzięki, idziesz w dobrą stronę z kombinowaniem.

Jakie jeszcze pomysły?

taką fotkę jeszcze znalazłam

Obrazek ten las z tyłu przytłacza
sajvia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 22 kwie 2015, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Chciałm zobaczyć ogród, a to Twój kot mnie oczarował, jaki dostojny, co za spojrzenie :wink: Moze hortensje dosadź na tej rabacie
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Cześć Sajvia. Hortensje to dobry trop. Pewnie musiałabym sporo przesadzić tego co już rośnie. Ale generalnie chciałaby jakoś tą rabatę ujednolicić. Jedyne czego nie ruszę to róże. Nie ma takiej siły.
A w którym miejscu te hortensje dać? Pasami czy w inny sposób?
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Cebulowe,wiosenne szaleństwo by się przydało ;:131 Zerknij do KLEO -WSTAWIŁA KOMPOZYCJE ,ŻE SZCZĘKA OPADA ;:108 :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz.6

Post »

Dzięki, zaraz poszukam jej ogródka. Cebule też tam mam nasadzone, może jeszcze za mało. Pokażę jak zaczną kwitnąć.
Na razie negocjuję zakup kolejnych 5 cisów i jestem mega zakręcona bo podobno spore okazy a cena też okazyjna. W ten sposób moja cisowa kolekcja osiągnęłaby magiczną liczbę 50-1. Ale tego jednego to po drodze do domu zawsze gdzieś kupię dla okrągłej pięćdziesiątki ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”