Ucieczka z Krakowa --- początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Dario marzenia są po to, żeby je powoli spełniać. :) Jak by mnie ktoś parę lat temu powiedział, że wybuduję dom i przeniosę się na wieś, to dopiero bym się uśmiała. Już masz działkę, a reszta z czasem się pojawi. ;:108 Przynajmniej masz miejsce na składowanie materiału do kompostowania, a ja zapełniłam swój kompostownik po brzegi. Miejsca na pryzmę niestety brak.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Fajne pomysły moża u Ciebie Dario znaleść ;:333
Dyniowa górka pierwsza klasa . ;:108
Ja w zeszłym roku miałam kilkanaście odmian i bardzo dużo owoców . W tym roku tylko trzy rośiny i cztery owoce . W przyszłym roku też będą najwyżej trzy . Wszystkim można się ochwacić , u mnie jedynie pomidory się opierają i w przyszłym sezonie znowu będzie ich dużo .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Beatko pomidory zdominowały uprawy warzywnicze :;230 Każdy hoduje pomidory czy ma do dyspozycji balkon czy hektary :;230 Trzymajmy kciuki żeby następny sezon też był taki zdrowy dla naszych pupili :D
Pozdrawiam leśną koleżankę ;:196
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Marysiu
Jak miło Cię spotkać u Darii . :D
Pewnie , że będę trzymać kciuki za pogodę . Za pogodę dla nas wszyskich ;:4
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Beatką my u siebie bywamy i osobiście miałyśmy okazję się spotkać ;:4
Jeszcze trochę i będziemy przebierać nasionkami, pojemniczkami, doniczkami i stawiać konstrukcje z rozsadami ;:306
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Marysiu, Beatko - choroba pomidorowa jest bardzo zaraźliwa! :lol:
Ale co się dziwić - dziś M kupił pomidorki koktajlowe na straganie i nie wiem czego się spodziewał, ale były okropne - nie miały ani smak, ani zapachu. :? Bleee! Z pomidora został im tyko względnie kolor i konsystencja.
A takie swoje z krzaczka - mmmmmm, poezja smaku! :D

Soniu - wiosną pewnie sporo kompostu zużyjesz do sadzenia, to Ci się miejsce zwolni. :wink:
Ja miałam w planach więcej roślin posadzić i przesadzić, ale znów mi czasu zabrakło. No trudno, czekam na wiosnę.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Trochę o tym czytałam ;:108
Dobrze Wam , bo mieszkacie blisko siebie . Fajnie ;:333
Do mnie wiosna przychodzi późno i takie figle zacznę dopiero w drugiej połowie marca . :D
Teraz mam czas na przemyślena :;230
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Ja miałam na dziś w planach mielenie i okrywanie figi i laura. Laur przycięty prawie przy ziemi i okryty, a na figowaca już nie starczyło czasu, przygotowałam ledwo konstrukcję i zaczął śnieg padać. Jest biało i nastrojowo jak przed samymi świętami. U mnie dziś podłoże w garnku to tym bardziej aura kojarzy się ze świętami. Dzisiaj do południa zięć mielił gałęzie i już nie proponował że przywiezie. Cieszę się bardzo, ja dam radę z tym co mam, a jak każda matka chciała bym dla nich jak najlepiej, ale nie śmiałam naciskać. Chcieli mieć elegancko z korą. Pyta ostatnio zięć co zrobiłam z gałęziówką mieloną którą ostatnio od nich dostałam , jak zobaczył to co zostało pod malinami z wiosennego ściółkowania to od razu zmienił punkt widzenia. I dobrze, ja mam jeszcze s[poro gałęzi po przycięciu tuji i cyprysów. Musi starczyć.
W nasionka boję się jeszcze grzebać bo jak by mnie skusiło i zaczęła bym sianie przed świętami to eM eksmisje chyba by mi zrobił ;:306
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

O ja z choroby pomidorowej pomału wychodzę, nasion mam na kilka lat do przodu z Pomidorlandii i Pomidorowej Doliny, w przyszłym roku sieje z rozsądkiem, zbyt dużo na raz zjeść się nie da, a na przetwory nie wszystkie się nadają, w zimie wybiorę kilka odmian do konsumpcji bieżącej a kilka do suszenia i na przetwory.
Moja figa jeszcze nie okryta ale u nas zapowiadają ciepło, natomiast karczochy wstępnie okryte.
Moje dyniowisko powiększone a jak tylko się ociepli to przygotowuję górkę :D
Dario, pomidorów w zimie nie kupuję, zamieniam je na kiszone ogórki :wink:
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Iwonko :wit
Przeczytałam w Twoim poście , że okryłaś wstępnie karczochy . I ja w tej sprawie .
Okrywać to jeszcze nie mam czego , bo mam dopiero w planach wysiane nasion karczocha . Może podpowiesz jak do tego podejść i kiedy się za to zabrać .
Nasiona już mam , wątek karczochowy przejrzałam , jednak jak zobaczyłam słowo karczoch to musiałam się zapytać :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2870
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Beatko, to będzie trzecia zima moich karczochów. karczochami zaraziła mnie Marysia/Maska, wysiałam wiosna w domu, rozsady wysadziłam do gruntu w maju, już w pierwszym roku mogłam się delektować własnymi karczochami, baaadrdzo lubię, liście suszę bo to jest cudowne zioło na herbatki lecznicze. Na razie mam okryte włókniną, niebawem będą zasypane czym się da, słomą korą im więcej tym lepiej, odkrywam pomału wiosną, całkowicie dopiero po ustąpieniu przymrozków, mam wielka nadzieję że i tą zimę przetrwają. Warto, warto i jeszcze raz warto pokusić się o własne karczochy. Zresztą tak samo jak i o szparagi, grządkę szparagową też mam ;:333
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Mnie też Marysia przypomniała o karczochach . (Kilka lat temu miałam z nimi nie udany eksperyment )
Na wiosnę wysiewam obowiązkowo ;:108
Już mam miejce dla nich , przy domu , pod oknem , wystawa południowo-wschodnia .
Szaragi też mam w planie , bo muszę odnowić stare karpy . :D
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ucieczka z Krakowa --- początki

Post »

Dario nawet szybciej zużyłam trochę kompostu na kopczykowanie róż. M zajrzał i okazało się, że na samym dnie już gotowy. ;:215 Rok dla pomidorów był doskonały, nawet taki laik, jak ja podjadał własne z donic. ;:152
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”