Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Podziwiam wasze wysiłki i życzę wytrwałości w dalszych poczynaniach.
Moje gratulacje. ;:138
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Migla napisz koniecznie jak masz na imię,bo głupio mi pisać tak jakoś bezosobowo :) taka prawdziwa stara ziemianka to moje marzenie :D a tego chłopaka to trzymaj mocno ,bo pracowitość to największy skarb ;:180 gratulacje dla was obojga za kawał cięźkiej pracy ;:180
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

:wit
Witam ;:7 Jestem pełna podziwu dla ogromu prac jakie już wykonaliście ;:63 Z doświadczenia wiem,że remont starego domu bywa kosztowniejszy od budowy nowego a zapuszczony ogród jest trudny do okiełznania.Początki są trudne ale za to zmiany dokonywane własnymi rękami dają dużo satysfakcji.Pozdrawiam i będę Wam kibicować ;:168
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Witaj też jestem pod wrażeniem prac jakie wykonaliście ,taki pracowity chłopak to skarb.Ogród za jakiś czas na pewno będzie piękny będę do Was zaglądać :wit
Awatar użytkownika
Migla88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 gru 2014, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

bejka1970 na imię mam Monika :D ziemianka jest zaniedbana i trochę zniszczona przez koparkę ale rekonstrukcja i plan na nią już oczywiście mam, choć znając siebie koncepcja zmieni się jeszcze tysiąc razy :D
ann_30 remont starego domu jest i często kosztowniejsza ale na pewno bardziej uciążliwa zwłaszcza dla ludzi którzy jeszcze w tym domu zamieszkiwali w czasie całego remontu... Sprzątaliśmy codziennie, a i tak mieszkaliśmy w brudzie i kurzu, nikomu nie polecam takiego rozwiązania bo idzie się wykończyć nerwowo i psychicznie ;:223 ale my za dużego wyboru nie mieliśmy, na szczęście najgorsze już za nami :D i już mi tak nie chwalcie tego chłopaka bo w pawie piórka obrośnie :D ale fakt faktem złotą rączkę w domy mam co ułatwia mi wszystko :wink:
jakiś czas temu udało mi się zamówić dość tanie metrowe sadzonki moich ukochanych wiśni ozdobnych, perukowca golden, berberysów, magnolii, ale niestety miały one bliski kontakt z moją malamutką która chyba też zamarzyła sobie wejść w świat ogrodu... uratowałam co mogłam, a nawet więcej niż się spodziewałam, choć sadzonki wyglądają bardzo biednie i smutno mam nadzieje że siłą umysły jeszcze coś da się z nimi zrobić :D najdziwniejszy jest chyba fakt, że wiśnia złamana na pół i wsadzona przeze mnie do osobnych doniczek przyjęła się i zaczyna wypuszczać pąki
Obrazek Obrazek
berberysom dostało się najbardziej... ale co zdziwiło mnie najbardziej to fakt że wsadziłam do wody pourywane gałązki bez korzeni a one po kilku tygodniach puściły pączki!!
Chyba tylko perukowiec golden się uchował, nie był dla mojej psiny atrakcyjnym tematem do gryzienia
Obrazek
jak kiedyś wspominałam posiadam jeszcze perukowca podolskiego, hibiskusa, ale też im się dostało po imprezie po pasterkowej jak jeden z gości miał chyba za ciasne buty i na nie wpadł i krzaczki zbierałam z podłogi, ale może jeszcze da się z nich coś zrobić.
Obrazek Obrazek
poczekam do wiosny, na efekty jeśli nic z nich nie będzie to gościa dosięgnie palec sprawiedliwości ;:124
chyba nie dostało się tylko cyprysikowi, który jest jeszcze malutki ale bardzo okazały

Obrazek

aaaaa no i jeszcze jednej wiśni ozdobnej której do dosięgnęła moja malamutka
Obrazek
oby ta piękna psina zlitowała się nad moim ogrodem w przyszłości i nie robiła podkopów pod moimi krzaczkami, może kiedyś przyda mi się do wykopania oczka wodnego, ale znając życie będzie kopać wszędzie tylko nie tam gdzie powinna ;:306
nie oszukujmy się... wiadomo że zanim te wszystkie krzaczki i drzewka wyrosną ja będę już zapewne panią z 2 dorosłych dzieci, ale co zrobić kiedy człowieka nie stać na zakup dużych sadzonek :)
w marcu jest mocny plan zrównania całego placu z ziemią, przekopania wszystkiego utwardzenia terenu i posadzenia nowej pięknej trawki, niestety pewnie na tym zakończą się prace na placu ze względu na całościowy remont łazienki który pochłonie sporo kasy, ale nie od razu Rzym zbudowano :D chciałabym ogarnąć jeszcze kupę gruzu strasząca cały plac i rozplanowanie w końcu całego terenu. Chciałabym jeszcze w tym roku zrobić kostkę brukową, ale na to chyba nie pozwolą finanse , ale trudno ważne że coś zaczęło się robić :D
patka93

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Ooo będę wpadać i poczytywać :D Można wiedzieć ile arów ma twój plac? Wygląda na bardzo duży :D Kupa roboty przed wami :roll:

Zwierzyniec świetny ;:138 Sama mam 2 psy, kota i papugi i też sobie bez nich życia nie wyobrażam ( i co z tego,że kot ma kuwetę dosłownie wszędzie, a psy rozgryzają wszystko co się da :wink: ) :D

Fajnie się czyta Twoje wpisy. Będę czekała na nowe :wit
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

:wit

Ho ho ale kupę roboty macie już za sobą :), twój mąż to istny skarb... taki jak mój :heja . jest pracowity i pomaga mi we wszystkim, teraz kończymy wykończeniówkę i przeprowadzka za miesiąc. Ale mój ogród to plac budowy jeszcze...
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
Awatar użytkownika
Migla88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 gru 2014, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

patka93 jeśli mam być szczera to aż wstyd się przyznać ale dokładnych wymiarów Ci nie podam , jak mój BOHATER DOMU wróci z pracy to na pewno Ci napiszę, ale na moje oko to OKOŁO 45 metrów szerokości i ponad 100 metrów długości, choć pewnie rzeczywiste wymiary są zupełnie inne :;230 Masz dorodny zwierzyniec który daje Ci tam samo popalić jak mój :D

gosiakmala zachwycił Cie Twój ogródek na Milowej i nie będę ukrywać że zgapię po Tobie wiele rzeczy :D Ja sama jeszcze rok temu mieszkałam w bloku w małym mieszkanku i nic nie zastąpi posiadania własnego domku z ogrodem choć jak wszyscy wiemy praca w ogrodzie chyba nigdy się nie kończy , a w domu zawsze jest co do roboty zwłaszcza gdy dopiero skończyło się budowę :D

Korzystając z okazji że czyta mnie o dziwo sporo ludzi którzy na pewno bardziej znają się na ogrodnictwie (bo ja w tym temacie to jeszcze szczeniak) :D chciałabym zapytać o bukszpana. Mam przy domu około 20 letniego (albo i wiecęj) bukszpana który niestety jest niezadbany, nigdy nie był podcinany, jest bardzo "rozlazły" chciałabym żeby był "scalony" , gęsty, koło 2 miesięcy temu zawiązałam go sznurkiem z nadzieją że kiedyś się ładnie uformuje, pewnie muszę go jeszcze podciąć ale zupełnie nie wiem jak, a wygląda on tak Obrazek Obrazek
pewnie miną lata zanim mój bukszpanik będzie ładny i taki jak chce, ale warto od czegoś zacząć :)

mój bohater domu kupił mi kilka miesięcy temu , dwie małe kule i COŚ, nie wiedział co to jest, ale mu się spodobało więc kupił od męża Pani która hoduje takie krzaczki i iglaczki, który też nie wiedział co to jest ;:223 moje pytanie brzmi JAK MOŻE NAZYWAĆ SIĘ IGLAK KTÓRY JEST NA ŚRODKU ? :D
Obrazek
dzięki z góry :D
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

:wit
Nie jestem specjalistką ale jeśli ma miękkie igiełki to może cis? Bukszpan od związania raczej się nie uformuje ale bardzo dobrze znosi cięcie.Obcięte gałązki spróbuj ukorzenić to zyskasz darmowe sadzonki.Pozdrawiam ;:7
Awatar użytkownika
Migla88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 gru 2014, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

" Z dziennika wkurzonej ogrodniczki"

Dzień 3 wypruwam sobie flaki próbując wydobyć jak najwięcej kamieni z tej wielkiej kupy gruz, a potrzebne są naprawdę grube tysiące do dalszej realizacji moich planów, ale jak to często bywa złośliwość rzeczy martwych nie pozwoli mi ogarnąć tego tak szybko jak chciałam. Jak tak dalej pójdzie skalniak marzeń zrobię na własną emeryturę :;230 Robię co mogę a efektów niestety nie widać, gruzy zamiast być coraz mniej, wydaje mi się coraz więcej, no cóż nikt nie mówił, że będzie łatwo :D
moje wykopaliska jeszcze nie robią wrażenia ale może kiedyś :D buziaki

Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Zadbaj o ziemiankę bo to bardzo pożyteczna rzecz na działce a poza tym piesek bomba .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Moniś jak ty w styczniu głazy turlasz to strach pomyśleć co się będzie działo w sezonie :shock: :shock:
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój piękny ogród!! ale od czegoś najpierw trzeba zacząć :)

Post »

Witaj :wit
Wpisuję się i ja aby śledzić dalsze poczynania.
U mnie 4 lata temu też było tylko pole, ale powolutku, powolutku... i dziś już mam gdzie w ogrodzie poleniuchować i książki poczytać... ;:215
W końcu nie od razu Rzym zbudowano :wink:
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”