Jak miwia tworzy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

;:306 ;:306 No wcale się nie dziwię, że Cię teraz wzięło na zakupy, to przez tę niby zimę, śniegu niet to mózgi się nam lasują z tęsknoty za wiosną ;:145 dobrze, że Cię net uratował :;230 kupisz później, ładniejszy.
Piękne foteczki ;:138 ja też stosuję znicze w szklarni aby ochronić wiosenne zasiewy, polecam. ;:108
Jadziu e-babcia, nie panikuj i nic tam nie kop, poczekaj spokojnie a zobaczysz, że powojniki odbiją. ;:333
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Witaj Mirko :wit .Bardzo spodobał mi się Twój ogród taki elegancki, uporządkowany ;:138 / w przeciwieństwie do mojego ;:108 /
Urocza ta ciemna róża :shock: . Ja kupując swoją działkę też przejełam 1 piwonię różową /nazwy nie znam/. była rozrośnięta ale słabo kwitła i rosła w nieodpowiednim dla mnie miejscu. Więc podzieliłam ja i posadziłam kilka rozsad. Ladnie mi się przyjęły , rozrosły i o dziwo już w pierwszym roku kwitły. W drugim roku już miały bardzo dużo kwiatów z tym, że nie takie duże jak u Ciebie. Czyżby to efekt jakiegoś specjalnego dbania o nie, może uszczepujesz część pączków-proszę o podpowiedż ;:180 .

serdecznie pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Jadziu - witaj :) potwierdzam, że Queen of Bermuda jest cudowna. Ma niepowtarzalny kolor, bardzo ozdabia rabatę zieloną od krzewów. Moment rozrosła się w fajny krzaczek. Pędy sztywne, zdrowa, ślicznie powtarza kwitnienie, ładnie przekwita.

Jadziu, Stasiu - bardzo Wam dziękuję, że tu bywacie i dzielicie się swoim doświadczeniem ;:196 Wasze rady i uwagi są dla mnie bardzo cenne :)

Bożenko - witam Cię cieplutko, nowy Gościu :wink: To uporządkowanie to tylko pozory, wstawiam zdjęcia kilku małych kawałków, które udało mi się ogarnąć :D Gdybym pokazał fragmenty ogrodu z obu stron domu i za domem... wstyd się przyznać :oops: brakło czasu na to, żeby w jeden sezon ogarnąć kilkuletnie zaniedbanie :(
Co do piwonii - w ogóle o nie nie dbałam przez ostatnie sezony. Od czasu do czasu, czytaj 2-3 razy podczas kwitnienia, ktoś litościwie je podlał Florovitem i w czasie suszy, wodą. Jedyne, co robię, to faktycznie, końcem września obcinam wszystkie liście tak 10-20 cm nad ziemią. Z tego, co czytam u Forumowiczów, to piwonia wcale nie życzy sobie ekstra pielęgnacji. Z mojej obserwacji potwierdzam to, ale uważam, że potrzebuje wody, jak rozkwita i potem, jak kwitnie. Kiedy jest systematycznie podlewana jej kwiaty są trwalsze i większe. Nigdy jej nic nie uszczykiwałam, jedynie na bieżąco wycinam przekwitnięte kwiatki. To, że kwiaty są drobniejsze, może być spowodowane wiekiem lub/i odmianą. Krzak, który pokazałam na zdjęciu ma ok. 5-6 lat i rósł w pełnym słońcu na glinie :)

Różyczek ciąg dalszy:

Rosarium U.
Obrazek

NN
Obrazek

Kronenburg (mam już wątpliwości)
Obrazek

Handel
Obrazek

Papageno
Obrazek

NN (pnąca, na moje niewprawne oko That's Jazz)
Obrazek

New Dawn
Obrazek

Westerland
Obrazek

White Meillandina
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Wpadam z rewizytą i myślę, że zostanę na dłużej..tym bardziej, że doczytałam o zbliżających się powojnikowych zakupach ;:224 Dlaczego nie jesteś pewna swojej Kronebourg? Moja wygląda całkiem podobnie ;:108
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Witaj Mireczko ;:3

Mam też przywarkę tę o białych kwiatach, ale od trzech lat prawie stoi w miejscu ;:222 na jakim stanowisku ona u Ciebie rośnie?
Handel ;:167
Westerland mam i go uwielbia, zapach boski, wybaczam mu to ,że po deszczu nie wygląda za dobrze ;:185
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mireczko warto więc ją zdobyć do ogrodu , koniecznie muszę pomyśleć . :wit
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Witam! :wit
Ciekawie zapowiadający się wątek.
Dobry pomysł na przechowywanie szczepionych róż.
Marta
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Ja też już latam po necie i szukam w grudniu roślin. Najchętniej bym kupiła ale niektóre mają przerwę zimową. A gdzie ta zima niby, mogliby zacząć przyjmować zamówienia ;:306 . Piwonii strasznie, pozytywnie zazdroszczę.
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

U mnie facet w pracy stwierdził, że wiosna idzie ;:7
Marta
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mirka - śliczne masz te róże....

3 Koty - już lubię tego "faceta" co wiosnę zimą przepowiada.... ;:136
Awatar użytkownika
Migla88
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 12 gru 2014, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Naprawdę jestem zachwycona, widać że włożyłaś w to mnóstwo pracy, to wszystko wygląda pięknie, miną lata zanim ja tego dokonam , ale od czegoś trzeba zacząć :D pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

Mireczko, ja nie mam róż na pniu, podziwiam Twoje, są piękne, ale w szklarni, podobnie jak Ty w tym roku przetrzymuję kilka roślin i też będę paliła znicze jak ostry mróz się pokaże. Na razie magnolia ma zamiar kwitnąć, zima może w lutym nadejdzie.
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Jak miwia tworzy ogród

Post »

No no , jakie róże . ;:167


Piwonie powiem Ci , że też mam . :D Mam te stare odmiany , nie wiem ile mają lat - 20-30 ? . :lol: Rosną jak szalone i to w pół cieniu . Dzięki za rady odnośnie ich . :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”