Mój ogród na górce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród na górce

Post »

Daliowa Pani balowała ;)
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród na górce

Post »

Dalie masz piękne! Jak teraz się mają?
Również podziwiam Twoje lilie, chciałabym kupić takie tygrysie, ale z liliami, to tak jak z daliami - praktycznie kupujesz kota w worku! Gdzie kupowałaś swoje?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

Witajcie
Wybaczcie tak długą nieobecność. Upały u mnie pewnie jak i u Was. I susza. Ogród zamiera bez wody. Na naszym terenie wprowadzili przerwy w dostawie wody . Proszą aby ogródków nie podlewać a deszczu nie widać ;:185 Warta wysycha. Mieszkam tu prawie 20 lat a tak niskiej wody nie pamiętam. Napiszę więcej- najstarsi mieszkańcy ledwo sobie przypominają aby były tak niskie stany. Woda niska i Warta odsłania swoje tajemnice. Odnaleziono już pocisk z drugiej wojny światowej, wrak zatopionej motorówki, a wczoraj była wielka akcja straży pożarnej bo wędkarze zauważyli dach samochodu... Emocji co nie miara. Na ogrodzie też emocje ... Czy wszystkie dalie zdążą zakwitnąć, czy przetrwają.... Podlewamy pokątnie ciemną nocą aby nikt nie widział, ale tylko tyci,tyci


Wandziu

Wielu cennych informacji o uprawie dali udzielił mi JacekP, resztę doczytałam u pana Stanisława. Na tym moich ubogich ziemniach dalie jakoś sobie radzą. Lubią tylko aby je podlewać, u mnie jest sucho i słonecznie.

Karolinko

trochę czasu spędziłam na wyjazdach i jak zwykle wakacje to czas gości. Stąd moja nieobecność. Ale teraz się poprawię ;:108 :D

Ewa

Balowałam ale tylko trochę :tan

Miłka

Dalie w te suszze i upały straciły na swojej urodzie. Zmizerniały , zbiedniały. Ja swoje lilie tygrysie mam od męża Mamy. One je kupowała kilkanaście lat temu z domu wysyłkowego . Bardzo o nie dba i i jak ma nadwyżki to się dzieli. Na jej liliach czasami pokazują się nasionka w kącikach liści u mnie nie chcą :(

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję ,że nie zapomnieliście o moim ogrodzie :wit ;:3
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

Witajcie
Pomimo suszy zakwitły nowe dalie, hura....
Na pewno pomogła im burza i obfite opady deszczu , które jej towarzyszyły







Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

Dalie potrafią być bardzo kapryśnie i potrafią zaskakiwać. W zależności od ilości słońca i opadów mogą różnić się kwiatem. Oto kilka przykładów
Niestety nie znam nazw moich dali, często zakupione dalie różnią się od tego co zamawiałam

Dalia pierwsza

Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Następny przykład


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek

Kolejny przykład


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Małe spryciule tak się maskują :D

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

Jeszcze jeden przykład


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród na górce

Post »

Ta w ostatnim poście wygląda mi na Procyon. Zmienia kolor w zależności od warunków. Kiedyś w jednym sezonie miałam wzorcowego, ale tylko ten jeden raz! ;:306
Wśród miłośników dalii znane jest powiedzenie: "dalia zmienną jest" i basta ;-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

No,to jest naprawdę Ciekawe ;:oj
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród na górce

Post »

Dalie przecudne ;:oj szkoda że nie mam ich gdzie przechowywać.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój ogród na górce

Post »

Ja niestety mam ten sam problem, brak miejsca do przechowywania karp dalii, a one takie piękne i ciągle nowe odmiany. U Ciebie Michasiu daliowy raj :D .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród na górce

Post »

Witajcie w ten piękny deszczowy chłodny dzień :wit
Wreszcie pada ;:138 I jest bardzo zimno , u nas tylko 11 st brr... Niemiła odmiana po upałach .

Miłka
Dzięki za podpowiedź jak nazywa się dalia. Pierwsze dalie dostałam od znajomych a potem wymieniałam z innymi i jakoś tak nigdy nikt nie wymieniał nazw odmian. Teraz kupiłam kilka nowych ale niektóre z nich nie wyglądają jak zamówione. Ta zmienność dali ma dwie strony mamy coś nowego a z drugiej strony niekoniecznie oczekiwanego. Ale chyba dobrze ,że nas zaskakują. Przynajmniej mi to odpowiada :D

Tulap

To nie tylko ciekawe ale potafi taka dalia mile zaskoczyć. Sadzisz jedną a masz dwie lub trzy w jednym ;:138

Marysiu
Ja na szczęście mam dużą piwnicę i dobre warunki do przechowywania cebulek kwiatowych i dali. Tylko ziemniaki już w grudniu wchodzą w okres kiełkowania a na wielkanoc już są po kwitnieniu :lol:

Daysy
Odmian dali co niemiara a ogród taki mały :D Już myślę, jak przeprowadzić remont ogrodu aby uzyskać nowe miejsca :D
W tym roku dalie słabiej kwitną z powodu suszy. Wiele z nich nie zakwitło ;:174

A teraz spacerek po wczorajszym ogrodzie


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam cieplutko
;:3
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Mój ogród na górce

Post »

Ogród masz piękny i rośliny w nim również :) Ciekawe o tych daliach, jak potrafią być zmienne.
Moje dalie też słabiutko kwitną mimo podlewania :( Taki dziwny sezon. Ale mam nadzieję, że chociaż pod ziemią karpy się rozrastają, skoro rośliny nie wydały kwiatów ;) Niedługo wykopki i wszystko się okaże :)
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój ogród na górce

Post »

Masz taki sam problem jak ja, tylko Ty z daliami a ja z różami, chciałoby się więcej i więcej, bo tyle jeszcze ślicznotek nie mamy :D
W ogrodzie miejsce wygospodarujesz, a co z pojemnością piwnicy ;:oj ;:306 .
Ja z dalii muszę zrezygnować, bo nie mam gdzie trzymać wykopanych karp. Piwnicy nie mam, bo na naszym terenie piwnice stają się jednocześnie przejściowo basenami :;230 :;230 :;230
W domu jest za ciepło, więc muszę odpuścić i pozachwycać się daliowymi widokami u Ciebie, a jest czym ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”