Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Witajcie późnym wieczorem :wit Okna pomyte nareszcie, jakoś nie czuję wcale zbliżających się Świąt :roll: Pewnie ocknę się jak zwykle za późno :? Nie potrafię trzymać się planu .............a może uważam że jeszcze za wcześnie ;:173
Basiu ,te czerwone robaczki to poskrzypka ,zawsze około 18 tej chodzę do ogródka zbierać ;:108 Myślałam że Mirusia chcesz wykupić ;:306 ;:306
Eluniu , widzę że mamy jednako ;:224
Madonno , jak masz na imię :?: Mają rzeczywiście bardzo silny zapach i nawet na drodze je czuję ;:138
Jadziu ,bardzo bym chciała żeby rosły............ ja wiosną kupiłam i strasznie mi zależy ;:108
Tereniu ,moje też w tym roku sadzone ;:108
Marysiu ,sok z aroni mam własny ;:108 Myślę że to był stres związany z pobytem w szpitalu ;:131 Już sytuacja opanowana ;:108 Bardzo lubię tę pracę ;:138
Mateuszku , bardzo miły jesteś ,muszę koniecznie Cię odwiedzić ;:138

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

:wit :wit ;:19
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu sprytna dziewczyna już świąteczne porządki. Skarbie plany, robimy jak nam pasuje u mnie sąsiadki myją okna co dwa tygodnie, ja nie jestem taka gorliwa. W ogródku widzę sporo roślin kwitnie - nie ważne kiedy kwitły ważne piękne i zdrowe. Czy te małe bratki u Ciebie się wysiewają? czy specjalnie siejesz?
U Krysi/KaRo też takie piękne te Pęcherznice tylko ona ma ciemne - żałuję że wcześniej nie posadziłam między berberysami, teraz to musztarda po obiedzie.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Aniu ja buszuję u Ciebie ;:138 Jutro jak skończę to coś skrobnę :tan Ty też już coś przygotowujesz na Święta ;:138 Na razie oczarowały mnie Twoje różyce ;:138 Te bratki to podobno fiołki Aniu............. same się rozsiewają ;:108 Mam też bordowe pęcherznice ;:138

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
:wit
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu - Pęcherznice super a ja ciągle się ociągam z ich zakupem, ale te Orliki przecudnej wprost urody.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

;:3
Romciu - masz ogromna różnorodność roślin na swojej działeczce i to tak pięknie kwitnących. Wielka szkoda, ze to tak daleko. A swoją drogą co Was"podkusiło", żeby nabyć nieruchomość tak daleko od domu? Ile to już lat?
Przyznam się, że mimo ogromnego ogrodu, który mam, brakuje mi naszej działki nad jeziorem w poprzednim miejscu zamieszkania. Miałam do niej tylko... 7 km. :? Nie można mieć wszystkiego... :(
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu mam maleńką pęcherznicę o bordowych liściach i ciekawa jestem jak długo Twoja rośnie? Moja przez rok niewiele urosło, czy ją przycinasz? Ten ciemnoróżowy orlik przecudny :!:
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu, czy to pęcherznice diabolo :?: Miałam już nic nie sadzić, ale u Ciebie takie piękne ;:180 , że chyba się skuszę.
Na wiosnę kupiłam luteus o żółtych liściach. Urosła z 50 cm, ale się nie wybarwiła ;:174 . Miała mało słońca. Chyba.
Tak pięknych orlików nigdy nie widziałam. U mnie sieją się same, zmieniając kolory. Pełne się jednak nie zdarzają. ;:196
ciocia Dorota
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu orliki masz piękne , a zwłaszcza ten ostatni różowy - cudowny ;:oj
Hortensja ma się dobrze u Ciebie , podziwiam , bo moja taka niestety nie chce rosnąć , a po ostatniej zimie
pozostał jej mały badyl :roll:
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romciu masz prześliczne odmiany orlików, takie bogate i dekoracyjne :D Bardzo lubię te kwiatuszki, nawet jak nie kwitną, to te zielone kępki są bardzo ozdobne :D
Pęcherznice to piękne krzewy, mimo, że u mnie ciasno, a one osiągają duże rozmiary, to nie oparłam im sie i posadziłam 2 krzaki :D
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Pęcherznice pięknie wyglądają ;:138 kiedy Ci pierwszy raz zakwitły? Ja mam wsadzone dopiero w tym roku takie 50-60 cm sadzonki, ciekawe kiedy obdarzą mnie kwiatami ;:173
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5402
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Romuś witaj :wit
poczytałam sobie twój wątek i jestem pod miłym wrażeniem , piękna nowa altana i mnóstwo kwiatów ;:138
cieszę się, że samopoczucie lepsze , a zbliżające święta jeszcze bardziej poprawia nastrój :D
wysłałam Ci dzisiaj nasionka traw więc wypatruj listonosza ;:65
papa ;:196
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Powtórzę za koleżankami;cuuudooowny orlik ;:oj Żeby z nasionek taki sam wyrósł ;:173 Czy pęcherznice ci się wysiewają? Mam obydwie,przy tej żółtej odkryłam w sezonie mnóstwo siewek,ciekawe,czy przeżyją?
Dziękuję za podanie godziny na wyprawę po robactwo ogrodowe :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Romy wśród jezior -wspomnienie lata cz.6

Post »

Witam serdecznie w sobotni poranek :wit Orkan Aleksandra może gdzieś bardziej daje się we znaki ,Łódź wspałomyślnie bokiem omija :lol:
Aniu , zebrałam nasionka orlików jakbyś chciała ............tylko że one podobno nie powtarzają cech matecznych ;:173
Helenko ,to było 23 lata temu ,zawiózł nas znajomy ,było gorąco ,kąpiel w jeziorze perspektywa grzybobrania jesienią ,wszyscy zachwyceni ;:138 ;:138 ;:138 My jesteśmy zachwyceni do dzisiaj i szczęśliwi że mamy swoje miejsce ........jak pracowaliśmy dojeżdżaliśmy na weekendy, cóż to jest za odległość 100 km. jak jest auto ;:138 Teraz siedzimy spokojnie całe pół roku :tan
Marysiu , moje mają szósty rok, przycinam je ostro , nasionka orlika mam ale czy będzie ciemnoróżowy ;:oj
Dorotko moja zielona też się nie wybarwia ale pięknie wybarwiają się jej kwiaty ;:108 Pełne u mnie nawet się same nie wysiewają :wink:

Obrazek Obrazek

Tu jest przystrzyżona po kwitnięciu w oddali ..............maczuga Herkulesa ;:173

Obrazek

Jadziu ,obserwuję moje hortensje .........dokupiłam kilka w ubiegłym roku były zakopcowane bo nie zdążyłam posadzić dopiero wiosną je rozsadziliśmy i ku mojej wielkie radości wszystkie zakwitły ..........no może jedna nie ale się złamała przy wykopywaniu z dołka mam nadzieję że nie zmarnuje się :wink:
Aguś ,na szczęście można je ciąć a patyczki obcięte do ziemi ,dobrze się ukorzeniaja :tan
CDN.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”