Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Tadziu!ja mam jednak nadzieję na łagodną zimę. Dzisiaj u mnie była fantastyczna pogoda , słonecznie , przyjemnie.Na razie zima w dalszej perspektywie ;:108 Jutro zamierzam wytoczyć wojnę kretom...pułapki? karbid? odstraszacze ?...nie wiem czy coś poskutkuje.Dzisiaj po obiadku wybrałam się z mężem do Zielonej Góry. W powrotnej drodze zajrzeliśmy do marketu ...najpierw buntowalam się , radość moja była wielka gdy udało mi się za grosze kupić spore krzewy w dobrej kondycji. ;:108
pozdrawiam cieplusio!
Anetko!bardzo dużo czasu poświęcam ogrodowi , a to tylko dlatego ,ze mam go w zasięgu ręki. Lubię uporządkowane swoje terytorium ;:306 i w domu i ...w ogrodzie.Kochana, czasu mi brakuje , cały czas biegiem ,ale mimo wszystko jestem szczęśliwa ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu jeszcze ja zajrzałam do jakże pięknego uporządkowanego jesiennego Twojego królestwa.
Jesień u Ciebie jest przepiękna tyle kolorów jeszcze u mnie niestety coraz bardziej szaro buro i ponuro . ;:108
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu, piękne, jesienne zdjęcia :roll:
Jeszcze tyle kolorów w ogrodzie .
Dziś u nas też było słonecznie, wreszcie ;:333 , po wielu deszczowych i ponurych dniach :wink:
Pochwal się co za krzaczki kupiłaś .
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Marysiu!miło mi ,ze jesteś w moim ogrodzie. Naprawdę ,wiele jeszcze w nim kolorków. Wczoraj jadąc do Zielonej Góry podziwiałam przydrożne lipy, niektóre mają sporo zielonych liści . Nie wygląda to wcale na końcówkę listopada. Sporo czasu spędzam jeszcze w ogrodzie, bo żal nie bywać w nim skoro jeszcze tyle barw i pogoda sprzyjająca. Dzisiaj zamierzam kontynuować prace przy kamiennej ścieżce, która będzie biegła w nowej części ogrodu ozdobnego / po warzywniku/. Efekty pokażę ;:108 Zapraszam w każdej wolnej chwili ;:168
Kasieńko! zachwyca mnie jesień tego roku szczególnie. Wierzby, perukowce, hortensje ogrodowe , rozchodniki , laki a nawet kwitnące, pojedyncze jeszcze złocienie wśród traw, tworzą niesamowity widok. Bratki i szałwia powabna szczególne robią wrażenie.
Oczywiście ,już piszę, co kupiłam za parę złotych:
róże okrywowe The Fairy ,Dziurawiec "Orange Flair', dławisz okrągłolistny, tawuła japońska 'Anthony Weterer'. ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu najpiękniejsze są z Twojego siewu :)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
atena40
500p
500p
Posty: 967
Od: 3 lut 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Boguniu, nawet nie wiesz, jak zazdraszczam Ci stawu :D Woda w ogrodzie daje tyle uroku. Ja na wiosnę, mam nadzieję zrealizuję swoje marzenie i powstanie na Zagórku oczko wodne. Daleko mu będzie do Twojego stawu. Ale i tak się cieszę ;:138 Buziaki i miłego dnia. U nas piękne ;:3
Pozdrawiam, Atena
Mój wiejski bałagan
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bardzo fajne zakupy ;:215 , niech zdrowo rosną .
Róże The Fairy już masz , jeśli dobrze pamiętam, ale ona jest taka śliczna i bezproblemowa, że więcej krzaczków nie zaszkodzi.
Tawułę taką mam u siebie, wspaniale kwitnie wiosną .
Będziemy podziwiać w przyszłym roku :D
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Milenko! tak, są wspaniałe. Wypadałoby już je odstawić , ale są tak piękne i jeszcze dają namiastkę ...lata ;:108 ;:168
Anetko! szum wody w ogrodzie ;:215 Uwielbiam pływające dzikie kaczki, brodzącą brzegiem czaplę , widoczne w słońcu ławice karasi ;:215
Kasiu! The Fairy moje ulubione, a w moim mega, nigdy nie za wiele. Mam już 6 szt rożowych i 2 szt. czerwone. W tygodniu wybiorę się do ZG , kupię jeszcze kilka / oczywiście jeśli jeszcze będą/ , zaopatrzę się jeszcze w krzewuszki/ były białe i czerwone/ i jeszcze tawułki/ mimo,ze mam kilka/. Wszystko do nowego ogródeczka po warzywniku ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

bwoj54 pisze:Wszystko do nowego ogródeczka po warzywniku
dlatego Bogusiu choć Twój ogród bardzo mi się podoba to nigdy nie zazdrościłem - wyobrażam sobie gdybym zaczął pod róże likwidować warzywniki, trawniki, potem staw zasypywać ;:306
ależ jeszcze kolorowo u Ciebie :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Rabata będzie duża i dużo roślinek się zmieści ;:333
Warto skorzystać z promocji wyprzedaży :D
Krzewuszki są fajne, i tawuły, różne gatunki , fajnie przebarwiają się jesienią .
The Fairy mam tylko różową i bardzo lubię tę różę .

Duży ogród jest piękny ale też i dużo kosztuje , zarówno pracy jak i finansowo :wink:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Witaj Bogusiu,nowe zakupy i nowa praca i piękne widoki ,tak po kolei ,ciągle nam mało,ta choroba nie zna granic ,czy to nie jest piękne? :uszy
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu a ja zazdroszczę Ci tak pięknych widoków za oknem i to własnych ;:138
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Kochani! witam cieplutko choć na moim niebie ;:306 rozciągnięta dzisiaj szaro - bura szmata. Bardzo przygnębiająca pogoda , trochę mżyło - na razie przerwa , a ja jeszcze muszę posadzić nowe nabytki.Wczoraj posadzilam tylko róże , pod pozostałe muszę znaleźć odpowiednią miejscówkę.
Sprostowanie- czerwone,okrywowe róże to Red Fairy
Andrzeju! :wit kolorków jeszcze w ogrodzie , jak na ten czas, jeszcze sporo :tan
gdybym zaczął pod róże likwidować warzywniki, trawniki, potem staw zasypywać ;:306
Warzywnik muszę wiosną koniecznie przenieść w inne miejsce/ mniej będę sadziła ziemniaków/, ponieważ pod brzozami marniały
warzywa. Nie wiem jak będą rosły w bliskim sąsiedztwie / okolo 2m/ krzewy i byliny. Trawników nie będę już wydzierała bo ja lubię bylinowe rabatki w otoczeniu zieleni. Poza tym musi być miejsce na grillowanie, basen , trampolinę i i gry / siatkówka , badminton ;:108 / Staw okazał się zbawienny podczas remontu,.Nornice ryją ,obsypują się skarpy zatem było gdzie wysypywać gruz/ nie był zasypywany, tylko wzmacniane skarpy i utwardzane przejście wokół stawu. Jest ;:215
Kasiu! tak rabata spora około 80m2 jednak część zajmują truskawki posadzone wiosną,które sporo owocowały. Nawet jeszcze teraz są czerwone owoce/ to odmiana powtarzająca owocowanie/Przez rabatę krzewiasto - bylinową przebiegać będą kamienne ścieżki . Z jednej strony całość ograniczona będzie murkiem z cegły/. Wykop pod fundament już wykonany z pomocą syna . Czekam cierpliwie / choć nie wiem jak długo zdołam wytrwać w stanie cierpliwości ;:306 / na pomoc ze strony męża na wylanie fundamentu. /chciałabym przed zimą/. Betoniarkę włączyć i zrobić zaprawę poradzę sobie sama , gorzej przewieźć tę zaprawę w docelowe miejsce ,a wcześniej zrobić szalunek , Pod kamienną ścieżkę podłoże przygotowałam . Zapowiadają u mnie
na czwartek i piątek pomyślne prognozy , jeśli sprawdzą się, to jedną ścieżkę zrobię.
Kasiu! czerwona okrywowa to RED Fairy / wkradł się z mojej winy błąd/ i też czerwoną / nowy nabytek/ mam Merkury 2000 Koniecznie jeszcze w tym tygodniu muszę wybrać się w to miejsce poczynionych zakupów. Pogoda jeszcze sprzyja , zatem można mieć nadzieję,ze roślinki w ogrodzie zewnętrznym jeszcze będą.

Martusiu! wspaniałe te nasze zakupowo- ogrodowe pasje. ;:108 Uwielbiam wybierać nowe roślinki,planować nasadzenia
;:108 ;:108 ;:108

Jadziu! no właśnie , to jest cudowne- patrzeć na ogród, podziwiać swoją pracę przez okno, cały czas.
W każdej chwili możesz do niego "wyskoczyć" ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”