Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Witaj Bogusiu,Twój ogród jesienny jeszcze bardziej tajemniczy,uwielbiam takie klimaty,świetnie wyszły Ci róże z liści ,ja też co krok wymyślam co by fajnego zrobić i ciągle zajmuję sobie wszystek czas i jeszcze go brakuje,ale to taka natura tkwi w człowieku i nie ma na to lekarstwa ;:306 ,pozdrawiam i uściski :wit ;:168
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Jestem u Ciebie ale nie zawsze piszę że masz zawsze cudownie bo jesteś bardzo zorganizowaną kobietą a że mieszkasz w moich dawnych stronach to Twoje wielkie szczęście ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Martuniu! :wit choć w ogrodzie dominują już rudości,przeplatające się z żółciami i intensywną zielenią trawy - to mimo wszystko uwielbiam taki ogród.Dzisiaj pogoda była u mnie wymarzona na ?jeszcze/ prace ogrodowe, zatem przygotowywałam podloże pod kolejną kamienną ścieżkę. Niestety będzie biegła w nowej " dziewiczej" ;:306 części ogrodu . Wprawdzie nasadzenia już poczynione ale zanim to się rozrośnie to trochę minie czasu.Fajnie mieć trochę zmysłu artystycznego, tanim kosztem można sprawić sobie ozdoby ;:108
Eluniu! fajnie mieć kogoś , kto zna te klimaty, te strony- dookoła lasy , woda -wspaniale ;:108
Ja tez zaglądam, ale nie zawsze wpisuje się . Czas goni, pogoda sprzyja jeszcze pracom w ogrodzie , więc działam - mniej będzie wiosną do zrobienia. Wymyślam murki, ścieżki , rabatki ;:306 a wszystko przez ten olbrzymi areał , gdyby nie było gdzie - przystopowałabym.
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu znam ,pamiętam i zawsze wspominam ;:180 Wszystko ma swoje dobre i złe strony jak mieszka się w dużym mieście i takie życie ;:196
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

bwoj54 pisze:Dzisiaj pogoda była u mnie wymarzona na ?jeszcze/ prace ogrodowe
Mieszkasz w innej szerokości geograficznej, czy jesteś masochistką? :wink: U nas w porywach 6 stopni, wiatr, mgła i padający deszczyk o konsystencji krupczatki ;:202 Chciałam, naprawdę chciałam coś porobić, ale po minucie rękawice przesiąkły lodowatą wilgocią, a wiatr przeszywał na wskroś ;:222 Pracy mam jeszcze "trochę" - myślę, że dwa ładne słoneczne dni pozwoliłyby mi się z niej wygrzebać. Ale w taką pogodę nie ma opcji ;:185
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Elu!no właśnie "coś za coś" ;:306 . Ja mam świeże powietrze , spokój, ciszę, dookoła lasy ,do małego miasta / rzut beretem/ 7km :;230 do dużego - 28. Niemal komfortowo, prawda?
Aniu! no kochana, ja mam swoisty mikroklimat :tan a w ogóle to mam "chody" tam na górze ;:306 Dzisiaj znowu pogodny dzień, cisza, spokój , bezwietrznie , bez siąpienia. Wprawdzie pochmurnie, ale liczę,że jeszcze wypogodzi się, tak jak wczoraj . Na termometrze 6,9C , całkiem przyjemnie. Kończę kawusię i robię wypad do ogrodu. Tam mi najlepiej ;:108 Utrwalę jeszcze dzisiaj złocisto- rudawe kolorki w ogrodzie, gdzieniegdzie można dojrzec jeszcze czerwienie
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Być może ktoś tu zajrzy, to zostawiam dzisiejsze zdjęcia, urzekającej jeszcze w moim ogrodzie jesieni.
Dzisiejszy dzień spędziłam w większości "ogrodowo" ,bowiem pogoda sprzyjała pracom-uwielbiam te chwile , są cudowne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

] Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Ale u Ciebie jeszcze pięknie . :D A ten staw ... bajka , pamiętam te czasy jak kiedyś łowiłem ryby , bardzo to lubiłem - wręcz kochałem ... mam nadzieję , że kiedyś one powrócą . :wink:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu jeszcze jakieś kolorki są ;:333 ślicznie przebarwiają się liście kobei!
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu pieknie jesiennie .Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam Alicja
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Bogusiu , Twoja jesień jeszcze ma urok. Moja działka to błotniste bagno. W nocy nasypało śniegu , który dość szybko rozpuścił się i narobił błota. Do tego krety rozpanoszyły się i ryją niemiłosiernie. Dzisiaj na szczycie kopca zobaczyłem jedną najładniejszych żurawek , Schanghai . Na trasie szkodnika wkopałem blachę , czy wystarczy :?: :?:
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Kochani witam serdecznie, słonecznie. ;:168 U mnie zimy jeszcze nie widać i powiem szczerze, niech tak jeszcze zostanie. Żal byloby tych różnobarwnych liści. Wiosenne stokrotki, bratki na dobre zakwitają , letnie nagietki, szałwia powabna pomyliły pory roku a róże też ponawiają kwitnienie. Krety niemiłosiernie panoszą się, kopce ogromniaste , jeden obok drugiego. Jeszcze takiej inawazji u mnie nie było. Wyobraźcie sobie ,ze przeczytałam tu na FO ,ze psująca się cytryna , włożona w kanał odstrasza jegomości. Śmiem twierdzić,ze raczej zwabia. Nie nadążam rozgarniać kretowisk. Mają bestie "cytrynową" ucztę ;:306
Pawle!kiedyś był to staw zarybiany karpiami, niestety zrezygnowaliśmy- karmę musieliśmy kupować a chętnych
/ złodziejaszków/ było wielu, zwłaszcza gdy wyjeżdżaliśmy na urlop. Teraz są tylko karasie, kilka szczupaczków/ do selekcji/ i kilka amurów, które mają za zadanie oczyszczać staw z nadmiaru roślinności.
Marysiu! ;:168 Kobea śliczna, na dodatek jeszcze kwitnie. Mam jeszcze kolorki w ogrodzie, lubie patrzeć na nie przez okno, niemal cały ogród mam w zasięgu wzroku.
Alu! :wit niech takie kolorki trwają jak najdłużej ;:108
Tadziu! Wczoraj obiecałam sobie,ze dzisiaj koniecznie muszę do Ciebie zajrzeć. Kurczę , niby tempo mam jeszcze całkiem niezłe,siły witalne mnie jeszcze nie opuszczają ;:306 a mimo wszystko czas mi ucieka strasznie, nie wyrabiam się. U mnie jeszcze typowa jesienna pogoda nawet z przebłyskami tak upragnionego słońca.Dzisiaj bezwietrznie, od czasu do czasu wygląda słońce , temp. 7,3C. Całkiem przyjemnie . ;:108 Nie mam też siły na krety, straszliwe robią u mnie zniszczenia. Kopce tak olbrzymie,ze zastanawiam się jak taka niewielka bestia może tak wielgachne kretowisko zrobić. W miejscach , gdzie dotąd ich nigdy nie było , jest ich zatrzęsienie. Spróbuję jeszcze z takim środkiem Agrecol / niby ma odstraszać / nie jest drogi ok . 12zł 500ml/ ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Barwy jesieni , wspomnienie lata- część 8

Post »

Mam pułapki na krety , ale nie chcą wchodzić , wycwaniły się bestie ;:131 A teraz właśnie na jesieni najbardziej ryją. A gdzie były , jak warzywnik przekopywałem :?: ;:oj ;:oj Darmozjady. ;:124 ;:124 A za ogrodzeniem , na ugorze , ryją dziki. ;:108 ;:108 Jeszcze tak nigdy blisko nie podchodziły. Szukają pędraków , czyżby zima miała być ''trudna'' i dlatego najadają się na zapas :?: Na łąkach też żerują , tam jeszcze większy teren poprzewracany. ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”