Na wzgórzu z widokiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Milenka jak dużo u Ciebie się dzieje ,tyle planów i realizacja ,cudownie,lubię oglądać zmiany, zainteresował mnie zielnik , ja też mam zioła ,tyle że porozrzucane po całym ogrodzie,nie mam cząbru,hyzopu do czego ich używasz :?: , rumianek jest wieloletni :?:
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Mileno, ale ciekawie się zapowiada u Ciebie. Od razu mówię, ze najmocniej, chyba, kibicuje zielnikowi, uwielbiam takie zakątki, mniejsze i większe, w ogródkach. A u Ciebie jest niesamowity potencjał.
A pomocników masz jak znalazł :wink:
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Mati oj będzie, Ty to z pewnością sobie bez trudu wyobrazić potrafisz :)
Gracha (jak ja lubię jak wyrazy nie są zdrabniane ;) ), z hyzopu robię syrop na gardłowe sprawy na zimę, przepisy są w necie, cząber jest niesamowicie aromatyczny, całe gałązki kładę na spód blachy i tak zapiekam w piekarniku ziemniaki albo mięso a poza tym jest super rośliną okrywową i jak zakwita to tworzy piękne różowofioletowe dywany.
Rumianek jest jednoroczny ale się rozsiewa sam.
Alicja zielnik będzie miał jakieś 20 metrów, nie może być ogrodu bez ziół. To nie tylko przyprawy. Taki sobie niepozorny tymianek odstrasza bielinka :)
Pomocnicy - przeszkadzajki :lol:
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Świetne plany rabatowe, a zioła pierwsza klasa. Mój przydomowy zielnik zdewastował pomocnik budowlany M :evil: . Najbardziej było mi szkoda szczypiorku czosnkowego, który lubię do wiosennej zieleniny i masła. Na razie sadzę zioła pod jabłonią, ale marzy mi się altanka i zielnik z różami przy niej... pieśń przyszłości. Nad ławeczką już pracuję powoli - czyli pracuję nad uświadomieniem subtelnie M, że marzy o ławeczce :D .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Anula dzięki, właśnie się zastanawiałam nad szczypiorkiem czosnkowym i nie wiedziałam co ja z nim zrobię, bo nie lubię sadzić czy siać dla samej przyjemności, jeszcze musi coś z tego być :) Teraz już wiem i posieję na wiosnę, smak i zapach czosnku uwielbiamy, więc problemu nie będzie z wykorzystaniem :)

Na razie miejsce dla coraz to nowych roślin znajduję ale jak tak dalej pójdzie ;:oj

I jeszcze chcę się pochwalić, że staram się wszystkie roślinki uzyskiwać z nasionka. Pomijając oczywiście drzewa i krzewy. Jak dotąd wszystkie mi się udawały, nawet te najbardziej kapryśne :tan Takie z nasionka wydają mi się łatwiej aklimatyzować na miejscu stałym - polecam :)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

No no to chyba najdłuższy zielnik jaki widziałam, bo mój to w donicach pod ścianą stał, a reszta po ogrodzie porozrzucana była tzn w jednym miejscu mam lubczyk, w drugim szczypior, a pod ścianą resztę ;:306 ale daje radę je odnaleźć jak potrzebuję do kuchni, eee to nie jest tak źle ze mną ;:306
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Mileno widzę niezły potencjał u Ciebie. Dużo masz planów więc życzę Tobie by wszystko szło po Twojej myśli.
Krzesełko brazylijskie u nas było najbardziej obleganym rarytasem. Robiło większą furorę jak huśtawka czy hamak.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Właśnie w wakacje kupiłem to krzesło i jest super ;:215 mogę siedzieć w nim godzinami ;:191
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

I ja będę zaglądać, pergola na jeżyny wspaniała!
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Ja też jestem zachwycona pergolą. Nadaje specyficzny klimat.
Widok też masz niesamowity.
Jak ja Ci zazdroszczę, że dopiero zaczynasz swoją przygodę z działeczką.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Margito i Margo dzięki, pergola jest po poprzednim właścicielu i jest naprawdę zrobiona bardzo naprędce ale nie przeszkadza mi to, lubię kiedy nie jest od linijki. Poza tym osłania nas od słońca i sąsiadów kiedy biesiadujemy :)
Teraz jest dylemat, czy dobudowywać taras czy ulokować stół, ławkę i fotele pod pergolą ;:oj Dobrze się pod nią czujemy :)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Milena, rzeczywiście zielnik będzie imponujących rozmiarów, moje zioła szwędają się po rabatach kwiatowych. Kiedyś próbowałam zebrać je na jedną rabatę, ale w efekcie wyszedł mi jakiś śmietnik ;:306 .
Pergola fajna i rozumiem Twój dylemat. W upalne dni super jest tak sobie posiedzieć w cieniu, pod zielonym dachem, z drugiej strony jak się trafi rok z częstymi przelotnymi opadami i mżawkami to wcale nie posiedzisz na ławeczce. Ja miałam dawno temu ławkę pod rozłożystą czereśnią. Była nisko przycięta, gałęzie rozłożyły się jak parasol. Dwa lata było fajnie, a potem przyszły lata że fajnie się skończyło bo mokro było. Taraz ławki mamy pod daszkiem, fajnie jest tak posiedzieć sobie na ławeczce jak ciepły deszcz pada.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Na wzgórzu z widokiem

Post »

Danusiu na śmietnik mam sposób taki, że nigdy nie sadzę pojedynczych roślin - muszą być w grupie - tworzyć większe plamy.
Ech z zadaszeniem to pożyjemy zobaczymy, pochopnie nie chcę działać, bo wiem jak to się kończy ;)
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”