Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Marysiu
Noga to nazwisko :lol: Tylko trochę zmieniłam, żeby mnie do sądu nie podali :;230
Idę sadzić cebulę a tam upał, 20 stopni ;:oj
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Polecam kalendarz biodynamiczny ,,Dni siewu" Marii Thun.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Wiem! wiem pamiętam kiedyś wyjaśniałaś :;230
Wreszcie mamy wiosnę Agnieszko ;:3
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Madziu
Dzięki :D A gdzie można nabyć ten kalendarz :?:
Jak na razie z moich autorstwa Państwa Przybylaków jestem zadowolona :D

Marysiu
Zerknij na pogodę długoterminową :wink:
Jest pięknie :!: Nawet, gdy się ochłodzi będzie fajnie, osobiście do prac cięższych wolę chłodek.
Dziś będę siać zielone w szklarni.
To będzie prawdziwe powitanie wiosny a raczej lata, będę się musiała ostro roznegliżować :;230
Na bank przyjdzie Stefan , on jakiś radar ma :;230

Obrazek
Z. kupił stokrotki w sklepie spożywczym.

Obrazek
Macie trochę zielonego :) Przedogródek, niestety podagrycznik poczuł zew natury :lol:

Obrazek
A tu świeżo odkryta , przyspieszona magnolia.

Obrazek
Stare żonkilki w dziadkowym.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Jak to gdzie? W Internecie :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Agnieszko a wiesz, że ja znałam pana, który naprawdę nazywał się Stefan Noga. W czasach słusznie minionych był dyrektorem jednego z PGR-ów w okolicach Starogardu Gdańskiego.
Bardzo mi się podoba, że w sklepie spożywczym można kupić stokrotki ;:138
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Madziu
Tak czułam :lol:

Marysiu
Uwielbiam Twoje opowieści z tamtych czasów. ;:108
Starogard Gdański - bardzo sympatyczne miasteczko z równie miłym sklepem ogrodniczym itp...
Sporo gadżetów mam stamtąd począwszy od wideł skończywszy na aniołku.
Dyrektor PGR - ru to była persona :!:
Nasz Stefan na prawdę ma na imię Szczepan, przywdział taki pseudonim artystyczny, nie lubi tamtego i mienia. 8-)


Wiosna przyszła i mimo usilnych starań człowiek czuje się niepokojąco nieprzygotowany.
Wczoraj byliśmy w 3 City i czuję się jakbym miała zderzenie z Tirem :;230
Ośrodek sterowania mam obolały i nic mi się nie chce.

Jednak moje serce osładza świadomość nowych artefaktów jakie wspaniałomyślnie postanowiła przekazać nam Asia - asma z M- em ;:167
Wyobraźcie sobie, że mam starą beczkę i wielką kamionkę do swojej kolekcji. ;:138
O beczce to marzyłam spokojnie ze 30 lat i to marzenie pomogła mi zrealizować właśnie Asia .
Pierwszą mam już od zeszłego roku. :D
Kamionki zbieram od czasów komuny jeszcze i przez moje pazerne łapki przeszło w sumie kilkadziesiąt, część została w starym ogrodzie.
Teraz mam nowy materiał do wykorzystania w kompozycjach i aranżacjach.
Przedmioty pasują tu tak ,jak by trwały razem z naszym zmurszałym siedliskiem od stulecia.
Tak więc dzięki naszej dobrej forumce będzie u nas jeszcze bardziej klimatycznie.
Dzięki wielkie Asiu - asmo wraz z Rodzinką ;:180
Zaprezentuję nabytki wraz z dopasowaną roślinnością latem, aby w pełni ukazać ich surową urodę.

A teraz kopka w dupkę i zapylać do roboty ,sprzątać badyle pokrzyw z przedogródka bo się wiosna obrazi i pójdzie sobie. ;:306 To było do mnie o mnie.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Aguś te wielkie narcyzy z kształtu kojarzą mi się z takim starym telefonem, jaki kiedyś trzymał z sentymentu mój Tato ;) Ale pięknie rozkwitły!
Ja też wolę chłodek do ciężkich prac, całe kopanie musi się zamknąć z końcem marca, potem już jest za ciepło i jestem nieszczęśliwa, jak mam się jeszcze wziąć za szpadel ;)
Twoja magnolia ma mnóstwo kwiatów, a po perspektywie wygląda na dość niedużą. Jakaś fajna wyrywna odmiana.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Agnieszko walczę z tym paskudnym podagrycznikiem od lat, a ta wiosna widać dla niego korzystna, bo ;:124 pełno go. Spożywcze stokrotki urocze! mam nadziej, że Z o bułkach nie zapomniał ;:306
Czytam że przybyło naczyń do kompozycji to już się cieszę na nowe zdjęcia :tan
Magnolii nie mam tzn miewałam, ale one nie chciały zostać a żonkile jak wiesz uwielbiam, mam ich już pół ogrodu bo coś mi te roznosi ;:65
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Agnieszko - wiesz ja mieszkałam tuż pod Starogardem Gdańskim na przełomie lat 70-tych i 80-tych. To były bardzo dobre lata w moim życiu i często je wspominam. A jaka byłam wtedy młoda, nie miałam nawet 30 lat. Miałam tam działkę i rabatkę kwiatową przy ganku. Ciekawa jestem czy sklepik ogrodniczy - mieści się w tym samym miejscu co wtedy. Do tego z dawnych czasów trafiłabym z zamkniętymi oczami...Wiem, że teraz istnieją tam szkółki i sklepy ogrodnicze przy nich ale to już nie to...Kończę , bo okropnie przynudzam.
A wiesz co - moje kamionki to ja Ci w testamencie zapiszę ;:306
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Aguś
Stary telefon - super sprawa :D
Wiesz, poprzedniej zimy padły mi dziesiątki narcyzów a te w starym ogródku po poprzednich właścicielach, może z tego powodu, że głębiej cebulki mają żyją.
Nowe mają dopiero pączki, niektóre z ziemi wyłażą dopiero. :)
Kurcze etykietę gdzieś wsadziłam, magnolia dopiero pierwszy rok u nas , jest mała a docelowo 2 - 3 m. tylko ma mieć. To chyba magnolia stellata - gwiaździsta.

Marysiu
Z. ma bułki zakazane :;230 Staramy się tylko ciemne pieczywo jeść, oczywiście na wsi grahamek itp. brak. Pewnie sobie kupuje jak nie widzę puchate, pszenne buły ;:306 Piekę raz w tygodniu chleb orkiszowy na zakwasie i tym się żywię. Ostatnio pochwaliłam się Bratu, który preferuje zdrowe żywienie i od tego czasu wychodzi mi niski zakalec wyglądający , jak z muzeum pierwszej wojny światowej.
Podagrycznik zjadam :;230 Nie wiem czemu ale w tym starym ogródku jest plaga podagrycznika, w innych miejscach go brak. Większość ziemi jest przykryta i na to kora.
Za płotem w przedogródku po prostu koszę go i już :evil:
Magnolie wielkokwiatowe u nas by padły podejrzewam. Nasza drobniejsze kwiaty ma.
Oczywiście będą zdjęcia z wykorzystaniem pojemników od Dobrych Ludzi.

Marysiu blond
Sklep ogrodniczy w obrębie ''rynku'' na ul. Nadwodnej bodajże, nieopodal klimatyczna kwiaciarnia na parterze starego domu :D
Marysiu nigdy nie przynudzasz, poza tym ja lubię wspomnienia , opowieści i takie klimaty. ;:196
W przeciwieństwie do mojego Z., który jest sentymentalny i uczuciowy - jak ja to mówię, '' Jak ciężkie żelazko poniemieckie na duszę'' No chyba, że w grę wchodzą skoki narciarskie lub dachowe zasr...ńce ;:306
A masz kamionki ;:oj :?: Na serio to mi powinno już starczyć tych staroci.
Zgarnęłam cały zestaw mojej Prababci. ;:218

Dziś miało być Ognicho ;:oj :!:
Niestety znowu skończyło się na'' powożeniu taczką''. :roll: I po co ja 6 języków znam ;:215
Wiosenka pochłodniała i znów trza było w piecu palić, ale jaka przewaga nad blokiem, gdzie mogą sobie pomarzyć , gdy sezon grzewczy zakończony a tu śnieg z deszczem pada.
Pomidorki moje są nikczemnego wzrostu, właśnie muszę dosiać partię do gruntu i paprykę.
W ogrodzie rzodkiewka wykiełkowała , w szklarni sałata. Będę pod szkłem kwiatki wysiewać.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Agnieszko ja przez dwa lata na tym samym zakwasie i mąk z tego samego źródła piekłam chleby i według mnie i paru bliskich były pyszne, co prawda Marta określiła że taki wojskowy, ale poprosiła o kolejną kromkę. Potem stary piekarnik zaczął szwankować ...wysiadł nawiew i szarpnęłam się na nowy! Mam go od grudnia i żaden chleb na zakwasie mi na nim nie wyszedł (nawet wojskowy) :;230 przeszłam na bułki pełnoziarniste, orkiszowe a nawet żytnie tylko że na drożdżach. Gdyby to był dawny budowany piec to rozumiem ale to piekarnik elektryczny...co w nim siedzi?
Mówisz, że znasz 6 języków i malować umiesz naprawdę ładnie, szkoda mi Twoich talentów ale nie Ciebie, bo Ty jesteś szczęśliwa ;:167 , a że jesteś to wystarczy poczytać co piszesz ;:196
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród Agnieszki i Zbyszka cz. 2

Post »

Agnieszko - 6 języków ;:oj Ja jestem antytalent językowy. Nauka języków obcych zawsze przychodziła mi z wielkim trudem i wysiłkiem..
Kamionki mam i owszem. Dwa duże garnki używane do kiszenia ogórków i peklowania mięska do wędzenia, ze dwie miski makutry i kilka dzbanków i dzbanuszków - o takich

Obrazek

to jest naprawdę kamionka a nie fajans barwiony na brązowo. W tych z pokrywkami robimy herbatkę jesienią - wiesz jak długo trzyma ciepło :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”