Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aneczko ...mam wrażenie , jakby Okami chciał przywitać jakiegoś gościa ...pewnie ( jak i Tobie ) smutno , że teraz jesteście tylko oboje ... ;:108
Nie do uwierzenia , że - dla osłody - kwitnie Ci teraz sasanka , pełnik chiński i tyle róż - nic , tylko się cieszyć ;:196 ...to zapewne w ten sposób chcą wynagrodzić Ci trud w ich pielęgnacji , no i - radować Twoje serce i oczy ...myślę , że już lepiej ;:196 .
W B**** jest sporo - w różnych kolorach - szlumberger ...w różu ostrym , czerwieni i jasnej pomarańczy ...

Pozdrawiam serdecznie ;:196 :wit ...a o ś***** jeszcze nie wspominaj ...dopiero na Święta ...albo na Mikołaja , by dzieci miały frajdę . Przecież zanim wyjedziesz do pracy - musisz odwalić kawał roboty przy odśnieżaniu ...a po co masz się spocić ...więc ...poczekaj z tymi prognozami ;:168 .
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu! :wit sprawdziłam przed chwilą w swoim notatniku,ze 24 stycznia wysiewałam pierwsze pelargonie. Mówisz o śniegu , no coś Ty- tyle pięknych kwiatków pokazujesz. Niech cieszą nasze oczęta ;:306 jak najdłużej. Ja z tych co nie przepadają za zimą.
U mnie jeszcze jesiennie z małymi epizodami lata/ gazanie, lobelie, pelargonie/ ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu, ja jakoś za śniegiem i zimą nie tęsknię ;:185 , choć może to lepsze od tej burej szmaty za oknem która już kilka dni psuje mi nastrój ;:131
Na szczęście są takie wątki jak Twój, gdzie mogę nacieszyć oczy słonecznymi fotkami :tan Wymizaij Okusia za uszkiem ode mnie ;:168
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu piękna jesień u Ciebie ;:138
Przyznam się ,że i ja tęsknie za śnieżną zimą , ale u mnie raczej długo będę musiała czekać :roll:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu nic nie przesadzałaś?
Ja już to zrobiłam, mimo, że już nic nie palnowałam. Ja chyba nie umiem żyć bez tego.
Mało kupowałam, ale przesadzałam dużo, bo za gęsto sadziła wcześniej i musiałam trochę rozluźnić rabaty.
Ciekawe jak będzie u Ciebie w przyszłym roku.
madonna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 lis 2014, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Alpy

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

a dlaczego moj wpis wyrzucilas??
Użytkowniczka otrzymała zgodę na pisanie bez polskich znaków diakrytycznych. Adm.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

madonna pisze:a dlaczego moj wpis wyrzucilas??
Hanno to na pewno nie Ania, wyjaśni się, bo ja napisałam do moderatorki :D
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

A mnie tam do zimy tęskno, podobały mi się te zdjęcia z zaspami śnieżnymi u Ciebie. Moja córcia już truje że chce śnieg. :;230
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4320
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

no tak Aniu - zaczynam zakładać różankę i ... na razie muszę poczekać do wiosny by zobaczyć ile patyczków mi się odwdzięczy :wink: ale "acropolis" obejrzałem, doczytałem i ... będę miał na uwadze :wink: pozdrawiam życząc zdrowia.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Mi też zamarzyły się róże na mikołajki i jutro będę je miała, całe 5 sztuk. Pada deszczyk, jutro też ma, więc róże zadołuję i posadzę na właściwe miejsce wiosna, może tak być? Podpowiedz.
Pozdrawiam - Justyna
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

duju pisze:Mi też zamarzyły się róże na mikołajki i jutro będę je miała, całe 5 sztuk. Pada deszczyk, jutro też ma, więc róże zadołuję i posadzę na właściwe miejsce wiosna, może tak być? Podpowiedz.
Tez byłabym zainteresowana tym sposobem. Jedna różyczka jeszcze czeka, a od przyszłego tyg. w nocy zapowiadają u nas minusy, dlatego trochę martwię się, czy przeżyje bidulka.
Aniu dzięki za Twoje tipy:) :wit
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

Aniu :wit . Dawno mnie na fo nie było. A jak wróciłam, to mi gdzieś umknęłaś. No i jestem. Na 15 stronie ale jestem :). Zdjęcia fantastyczne. Czuję się jak w sierpniu u Ciebie. U mnie już rośliny śpią. Śliczne masz te stokrotki amerykańskie. Podpowiedź mi, czy to się kupuje w sadzonkach czy w nasionkach? One są jednoroczne? Okami jest znakomitym modelem. Ale to już wiem od dawna :) Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród w dolinie cz. 12 - Jesienne impresje

Post »

No i zrobiło się zimno ;:224 Czego jednak wymagać końcem listopada... Góry pięknie się zabieliły.

Obrazek

Obrazek

Co jeszcze zdążyłam pokazać wcześniej - zmarło. Poza różą White Cover, która z zimy sobie nic nie robi. Zabezpieczyłam zatem moje dwie You're Beautiful, które rosną w donicach na tarasie. Każda z donic została owinięta filcem, a następnie - jutą. Zostały także postawione na styropianie. A dziś dodatkowo zyskały świerkowe stroisze. I na razie wyglądają tak

Obrazek

A potem uzupełnię je o ozdoby świąteczne :D Słowem, donice z różami zmienią się w bożonarodzeniowe kompozycję.

Przed domem stanęła też zimowa panienka

Obrazek

Obrazek

W kuli w gwiazdki można postawić świece. Zacznę je palić w okolicach Mikołaja, bo już wówczas można zacząć okres przedświąteczny.

A lustro w przedpokoju zyskały dzwonki, kupione w Warszawie w czasie ostatniej delegacji.

Obrazek

Jakiś czas temu w Y&M kupiłam natomiast odlotową świnkę - baletnicę na choinkę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mateuszu (mati1999)! Teraz po ostatnich mrozach faktycznie został tylko Okami :wink: Na razie jednak pokaże to, czego jeszcze nie zdążyłam

Marcinki w listopadowej szacie

Obrazek

Grażynko (kogra)! Faktycznie góry zbielały. Był moment, że i w dolinie leżał śnieg, jednak rozgrzana ziemia zrobiła z nim porządek. Teraz jak zrobiło się znacznie zimniej, to może możemy liczyć na biała kołderkę :lol: ? Dziś jakby coś padało... A Okamiego to musiałam różnymi sposobami zachęcać, by spojrzał w moja stronę. Zainteresowany to on nie był ;:185

Ostatni kwiat You're beautiful. Dziś go ścięłam

Obrazek

Stasiu (stasia_ogrod)! Już po wszystkim. Mróz zrobił swoje, choć przyznam, że część róż nadal nieźle wygląda. Kiedyś myślałam, że róże są bardzo wrażliwe, a okazało się, że to terminatorki. Z oczami lepiej, ale miałam nadzieję, że zmętnienia całkiem znikną. Może jednak trzeba jeszcze poczekać?

Prymulki o tej porze roku lubią kwitnąć

Obrazek

Jagi! U mnie teraz znowu słonecznie, ale mroźno i wietrznie. A mnie marzy się śnieg :D Choć zaraz mnie inni napadną za takie marzenia ;:224 Okami też brudzi w domu oraz znosi na futrze liście, gałązki i nie tylko. Tak to jest, jak się ma zwierzątka :D

Gartnerfreude nadal, mimo mrozów, nadal świetnie wygląda

Obrazek

Aniu (Patiann)! Może się pomieszać, bo w forumowych ogrodach jest dosłownie wszystko :D Róże spokojnie można zadołować. Wiele osób tak robi.

Nasiona języczki pomarańczowej

Obrazek

Ewo (ewaw)! Cieszę się :D Jakoś dawno Cię nie było na forum...

Planten un Blomen

Obrazek

Elu (Ellebelle)! Faktycznie zamarznięte róże nadal ładnie wyglądają. Niestety chryzantemy wyglądają już fatalnie. Byle do wiosny! ''

Nasiona clematisa McKenzi

Obrazek

Jagódko! Okami już przywykł do tego, że mieszkamy tylko w dwójkę. Ale chciałabyś zobaczyć jak cieszy się, gdy przyjedzie Aga. Po prostu szaleje, a skacze na wysokość 160cm. A ja? Też trochę przywykłam. Wbrew pozorom mam sporo pracy, bo cały dom na mojej głowie. Najgorzej przy czynnościach, przy których przydałaby się pomoc np. wczoraj przy wiązaniu zabezpieczeń na różach. A za odśnieżaniem nie tęsknie, co nie znaczy, że kocham jak jest biało. Zatem niech pada. Tylko bez przesady.

Berberysy pięknie się czerwienią w słonku

Obrazek

Bogusiu (bwoj54)! Czyli niedługo znowu będziemy siać ;:224 Teraz po mrozach w ogrodzie niemal wszystko zmarzło. Ale w końcu mamy zimę :D To niepopularne, ale wolę taką prawdziwą - białą. Lubię porządek. Także w porach roku.

Wrzosiec nadal wygląda znakomicie

Obrazek

Teresko (tesia39)! A wiesz, jak cudnie wygląda słonko skrzące się w śniegu? A Okami też uwielbia śnieg.

Planten un Blomen

Obrazek

Jadziu (e-babcia)! To razem czekamy na białą kołderkę :heja

NN

Obrazek

Gosia (Margo2)! Przesadziłam tylko 2 kaliny i krzewuszkę. A poza tym NIC ;:215 Zastanawiam się nad przerobieniem jednej z rabat, ale to już wiosną. Jakoś strasznie zarosła i mam wrażenie bałaganu. A tego nie lubię :( Ale kupić to już zupełnie NICZEGO nie kupiłam. I jestem z siebie niezwykle dumna.

Ostatni kwiat Pomponelli. Niestety już zmarzł

Obrazek

Madonno! Marysiu (Maska) To nie ja wyrzuciłam wpis, ale to już wszystkie wiemy ;:185

Planten un Blomen jeszcze raz

Obrazek

Pastella

Obrazek

Justynko (justyna_gl)! To jest nas więcej. A moja Aga, choć nieco większa od Twojej Basi, też czaka na śnieg :D

Pąki Lady of Megginch nie zdążyły się rozwinąć

Obrazek

Andrzeju (any56)! To teraz zdradź, jakie róże mają rosnąć na nowej różance :lol:

Czy dobrze pamiętam, że robiłaś jakąś nalewkę z owoców berberysu?

Obrazek

Justynko (duju)! Odpowiedź dostałaś na pw. Zatem Twoje róże pewnie już zimują ;:224

Azalie w jesiennej kolorystyce

Obrazek

Magdo (MID2006)! Cieszę, ze nadal się Ci się u mnie podoba. Stokrotki afrykańskie kupuję jako sadzonki. Drogie nie są, a i nigdzie nie widziałam jej nasion. To na prawdę fajna roślina. Kwitnie całe lato, jesień aż do przymrozków. Okami ;:167

Bratek - to dziecko moich wiosennych bratków

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”