Dziki zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Dziki zakątek

Post »

Witaj Rozanko :wit Masz kawał ziemi z potencjałem ;:333 Niestety sezon się kończy, ale przynajmniej będzie więcej czasu na szukanie inspiracji i planowanie nowych rabatek. U mnie również niestety podmokły teren, a ten sezon to dosłownie jakaś tragedia. Wycena drenażu przez profesjonalną firmę to jakiś kosmos - chyba dla tych, którzy wygrali w totka :wink: A u mnie do odrenowania byłaby tylko niewielka część ogrodu. Można oczywiście robić samemu, wychodzi już zupełnie inna kwota, ale żwir (u mnie kilka ton), piasek, rury i wynajęcie koparki też trochę kosztuje. Kopanie pod drenaż łopatą przy mojej glinie pełnej kamieni to praca na kilka dni dla co najmniej jednej drużyny piłkarskiej :lol: Zaciekawiło mnie bardzo to, co napisała Comcia o praktycznie bezkosztowym zrobieniu drenażu.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

Hej...no właśnie, trzeba szukać tanich rozwiązań..Ja też nie mogę sobie pozwolić na kosztowne działania, nawet na zakup ziemi...zeby wyrównac teren, przynajmniej w wystarczającej ilości..
W zeszłym roku kupiliśmy przyczepę ziemi ( nie wiem dokładnie ile) ..i starczyło to na mały kawałeczek ogrodu..a i tak podnieść nie mogę terenu ze względu na nisko położony dom...Jeśli chodzi o roślinki muszę je ostrożnie dobierać , nie wszędzie będą chciały rosnąc, ze względu na pewne bardziej mokre miejsca..Będę stopniowo dobierać roślinki i najwżej posieję jakies kwiatuszki jednoroczne, TerAZ jest tyle pięnych ozdób do ogrodu itp...zawsze mogę mieć wiekszą część w donicach..:D czas pokaże co wyjdzie..:D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziki zakątek

Post »

Może to być staw, ścieżki albo odpowiednie nasadzenia.
Jest sporo wątków na forum.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

Pomalutku zapewne zdąbędę wiedzę..Trochę zjedzie zanim przewertuję forum ;:3
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Dziki zakątek

Post »

Rozano witam w twoim wątku oj pracy będziesz miała .Też zaczynałam od miejsca po stogach jak to na wsi czy pokrzyw mojego wzrostu i wszelkich chwastów a teraz trochę inaczej to wygląda a przesadzać będę zawsze i zmieniać oczywiście :D Wciąga ten zielony nałóg oj wciąga. :;230
Co do podmokłego terenu .My kopaliśmy ręcznie około 50 metrów na dwa metry głębokości ponad poziom piwnicy sypaliśmy drobne kamienie ,żwir , folie taką specjalną , rury znowu warstwę drenażu czyli drobnego kruszywa wiem ,że też kładą słomę potem zasypywaliśmy .Rury musiały być pod odpowiednim kątem i stopniem nachylenia ale to było przy przydomowej oczyszczalni ścieków drenaż musiał być jednak zachowany .Dalej było jeszcze 100 metrów wykopów w trzech rzędach ale to już koparka jednego dnia przyjechała wykopała a za kilka dni zasypała bo samemu za długo a i tak zeszło nam długo zbiorniki dwie dziękuję ,odpowietrzniki .W dół idące a z drugiej strony gdzie wyższy teren staw wykopany był Teraz wody gruntowe opadły i mniejszy kłopot jest
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

to co widać u mnie na tych zdjęciach to juz i tak lepiej wygląda.. Myślę, że jak z mężem od wiosny zabierzemy się za wilekie porządki, cos sie dosadzi, to będzie coraz lepiej...Nie mogę sie doczekać.. ;:138
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Dziki zakątek

Post »

Wszystko przed wami powoli stopniowo .My też wszystko robimy sami i schodzi długo ale nawet zima wycinka gałęzi i innych chaszczy potem przestronniej powoli stworzycie swój raj. Powodzenia :D
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Dziki zakątek

Post »

Witaj Rozana :wit
Pracy niemało Cię czeka, ale nie od razu Kraków zbudowano :) A odwodnienie warto zrobić. Można dokoła działki wykopać rowy głębokości 40 - 50 cm i szerokości około 25 cm. Na dno rowu żwir, na to rury karbowane drenarskie 100mm owinięte geowłókniną, żeby się nie zamulały, przysypane jeszcze raz żwirem i ziemią na górę. Niektórzy dodatkowo projektują ścieżki i placyki żwirowe.A jak wody niedużo to same ścieżki i placyki wystarczą, trochę głębiej podkopane i wysypane piaskiem i żwirem :)
;:7
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

Dzięki za pomysły
Warto nad tym głębiej pomyśleć :-) przedstawię pomysł mężowi :-).
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Dziki zakątek

Post »

Witaj na forum , widzę że też masz swój raj na ziemi.
Powodzenia w porządkach, sił i wytrwałości. Masz mokry teren? znam ten ból ,u mnie też naokoło stoi woda, są bagna, na działce już sobie częściowo poradziliśmy(tony ziemi na podwyższenie) ale to i tak wszystko zależy od lata. Ja właśnie się dowiedziałam że w miejscu w którym teraz nie mogę sobie poradzić 90 lat temu było jezioro ;:oj i wszystko jasne.
Będę kibicować.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

Oj, to mieskasz na jeziorze ..U mnie wanie zaley od tego jaki rok, choć dawniej było sucho..Ale Mieszkam w okolicy, gdzie kiedyś byla kopalnia siarki, ale ją juz zasypali i stworzyli jezioro..Niektórzy mówią, ze przez to mógł sie podnieść poziom wód gruntowych...
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Dziki zakątek

Post »

Pies wykopał mi dólek tam gdzie miałam kwiaty posadzone...Nie wiem czy coś pozostało w ziemi.. :( Macie jakis sposób, zeby odstraszyć psy..? Może nie lubią jakiegoś zapachu ..
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziki zakątek

Post »

Witaj i ja z zaciekawieniem będę podglądał .Sporo pracki przed Tobą .Teren masz piękny i sporo czasu do wiosny ,chętnie wesprę Cię bylinkami . ;:180
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”