Moja działka po rewolcie - giza/2007-8/

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Moja działka po rewolcie - giza/2007-8/

Post »

Witam serdecznie wszystkich działkomaniaków :D
Od pewnego czasu często tutaj zaglądam, czytam - podziwiam fotki. A jest co! :shock:
Na forum można znależć wiele cennych informacji, porad.
No i postanowiłam się odezwać :wink:
Działke mam od dośc dawna. Niestety nie dawałam sobe z nią rady, to nie było to co bym chciała. KOmbinowalam, wymyslałam,zmieniałam "asortyment", wszystko z kiepskim efektem. Głównym powodem, tak myślę było to,że wymagało to systematycznej pracy. 2-3 tygodnie przerwy i cała dotychczasowa praca ....
Wiosną tego roku postanowiłam oddac ogrodek. Ale dziwnym zbiegiem okoliczności, pojawiła sie dziewczyna / koleżanka córki/, ktora poszukiwała kawałka gleby :) do poeksperymentowania /w temacie obeznana z teorii-wykształcenie/.
No i zaczęło się... Działka stała się trawiasto-kwiatowa / w planie malutki 'wiejski" ogrodek z pojednczymi warzywami, malwami, słonecznikami itp otoczony niewysokim , białym płotkiem :wink: o pow ok 8m2
Wszelkie rabatki, przejscia przestały byc regularnego kształtu, zastąpiły je łuki ,zakola. I właasnie tego mi wczesniej brakowało. Działka nabiera, a własciwie juz nabrała swoistego charakteru. Mamy coraz więcej pomysłów. I na pewno juz działki nie oddam bo teraz już jestem w stanie ją okiełznać :wink:
POchwale sie skalniakiem, pierwsze ujęcie maj tego roku, nastepne sierpień.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A teraz roslinki jeszcze bardziej się rozrosły, trzeba było juz niektóre karczowąc i doszły inne:)
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Podobają mi się dwa ostatnie zdjęcia :lol:
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
Dorota-C
500p
500p
Posty: 613
Od: 25 wrz 2007, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Moim Dzieciaczkom też. One lubią takie malutkie krasnalki, żabki i inne ozdóbki.
"Wszędzie kwitną kwiaty dla tego, kto chce je dostrzec."
Storczyki i ogródekDorotki
Doniczkowe
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Jak to miło miec znajomości. Zawsze twierdziłam, że mamy dobrą młodzież (wbrew narzekaniom). Twój ogród jest tego przykładem. Skalniaczek zmienił się nie do poznania. Ciekawe jak będzie wyglądał na wiosnę gdy przyjdzie mu zakwitnąc:)
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witamy Cię w naszym gronie :D . Bardzo fajna przemiana działki, świetny skalniak z korzeniem - też muszę sobie taki korzeń upolować :lol: Rzeczywiście jest tak, że potrzebujemy czasem "natchnienia", jakiejśc inspiracji, iskry która pozwoli nam rozwinąć skrzydła. Ty masz koleżankę córki, ja np. to forum :D :D :D .
Pokazuj dalej swoją działeczkę, będę do Ciebie zaglądać.
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Witaj gizo!
Czyli brakowało pomiocnej ręki abyś odnalazłą się w działkowej twórczości....
Jestes już z nami i wiem,że przyniesie Ci to niesamowitą przyjemność a także korzyści...
Dzięki tajemniczej dziewczynie zyskaliśmy forumowiczkę....i mam nadzieję,że już zakręconą ogrodniczkę....
Witaj ,witaj i czuj się jak u siebie Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj! Pierwsze koty za płoty ale mam nadzieję ,że wkrótce pokażesz kolejne zdjęcia. Może jeszcze kilka słów o działce?
Milutki ludek przy korzeniu- pomocnik czy jak?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dziękuję za miłe przywitanie :D Zakręcona to ja już jestem, wrecz niezdrowo :P
Moja "ogrodniczka" rzeczywioście dała mi niezłego kopa :lol: ale ciesze się podwójnie, bo jej to tez sprawia przyjemność i nadajemy na tych samych falach / mimo "różnicy pokoleń" :D /. Dziewcze lubi to, czuje i swietnie w tym potrafi się znależć. Jako architekt krajobrazu /tak to sie mądrze nazywa/ będzie niezłym doradcą.
Moja działka jest niewielka, 350 m2 typowa "pracownicza". Kiedys uprawiał ją mój tata, ja dołaczyłam z czasem a od kilku lat niestety tylko ja :? . Bawiłam się w pomidorki i inne warzywka. Ale ziemia kiepska a roslinki nie moga liczyc na moją systematyczną, troskliwa opiekę / problemy zdrowotne młodszej córki/.
ALe mimo to żal była oddać ogródek. Planowałam przerobic ją na typowo rekreacyjną ale jakoś brakowało mi pomysła :x
Co mam /mamy :) / na działeczce? kilkanaście róż, byliny różne /czesc młodziutkich/, z drzew sliwa ulena, wisnia, papierówka, brzoskwinia.Teraz poluję na morelę, uwielbiam je. Z małych berberysów powstał łuk oddzieljący róże od trawnika, wierzba mandżurska, jasminowiec, żylistek, pęcherznica bordowa no i trochę innych roislin.
Zdjęcia na pewno będę dodawać,niestety "komórkowe" póki co.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dzisiaj spróbuje zrobic zdjęcia bardziej całościowe, jeszcze na niektórych fragmentqach nie ukazała sie trawka ale....
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Skalniaczej super. Czekam na następne zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Obrazek

widac poziomeczki ozdobne:)

Obrazek
biedronka w odwiedzinach:)

Obrazek
berberysy posadzone kilka dni temu i niewschodząca trawka:)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Karo, co to za cuda :D miałam problemy min z tym zdjęciem, ale myslałam że to wina mojej sieci...
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Obrazek
marcinki górą!
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”