Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Jarmuż coś główki nie zawiązał :wink: czy twój tak ma bo jest dużo jego odmian ;:224 ale mi bardzo smakuje :D
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

A jakiś jarmuż zawiązuje główki? Wydawało mi się, że każdy rośnie tworząc luźną rozetę, a różnice są w kolorze, stopniu pofałdowania liści czy rozłożystości rozet, ale żaden nie zawiązuje główki, przynajmniej w pierwszym roku. Mój jest dokładnie taki, jak na opakowaniu nasion, więc chyba ten typ tak ma i tak wygląda :)
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

W takim razie nie będę się męczyć z okrywaniem zimującej zieleniny. Też zawsze byłam przekonana, że jarmuż to wzniesione liściska a nie główki. Mati co Wy tam macie za rośliny? ;:oj
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Dzieje się ;:138
Mam trochę zdobycznego obornika, własnoręcznie zapakowanego do samochodu (tak, tak osobowego 8-) ) i przywiezionego ze wsi. Z taką porcją mogę już przystąpić do kopania szklarni.
Dzisiaj oczyściłyśmy z mamą teren, wyrwałyśmy smętne badylki po pomidorach i oberwałyśmy całą miseczkę zielonych jeszcze pomidorków koktajlowych. Sałata do pikowania chwilowo zamieszkała w pojemniku i czeka na siarkowanie szklarni. Niestety popołudniu było już zbyt zimno i wilgotno, więc siarka nie chciała się palić. Mam nadzieję, że jutro rano uda mi się przeprowadzić zabieg trucia wszelkich chorób, które atakowały pomidory, bo wtorkowe święto mogłabym wykorzystać patriotycznie na pracę u podstaw, czyli kopanie i pikowanie sałaty :wink:
Moja szklarnia dawno nie przechodziła wszystkich tych zabiegów jednocześnie. W tym roku zafundowałam jej już gruntowne mycie, do tego odkażanie siarką i porcja obornika. Zetnę jeszcze pokrzywy i też dorzucę do przekopywanej ziemi. To zawsze jakiś mały bonus witaminowy. Oby za rok szklarenka odwdzięczyła się ładnymi pomidorami :)
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

:;230 :;230 :;230
łeeeheheheheh :;230
No nie mogę :;230
Mam nadzieję,że na gazetach?Albo w czymś?Czy widły i śup? :lol:
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Na obornik była specjalnie opracowana strategia i taktyka :lol:
Wszystko testowane od lat przez znajomą. Pojechałam na wieś z dużym zapasem mocnych worków na śmieci, rękawiczkami oraz pociętym sznurkiem do związywania worków. Obornik pakowałyśmy do worków, związywałyśmy, wrzucałyśmy w drugi większy i na taczkę, a stamtąd prosto do bagażnika. Obornik jest przekompostowany, więc nie śmierdział nic, a nic. Aż sama byłam zdziwiona, bo spodziewałam się, że będę wracać z otwartymi oknami ;:224 Na pakę zmieścił się jeszcze snopek słomy :lol: Normalnie wieś na całego ;:173
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Twoja pomysłowość nie zna granic. Tak trzymać! :D
Na szczęście u nas można zamówić obornik i pan przywiezie furą, rozrzuci i przeorze. Tylko koszt całej operacji z roku na rok coraz większy. Ale czego się nie robi dla własnych warzyw, owoców a nawet kwiatów.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Elfia świetnie sobie poradziłaś. Ja tak samo robię z tym, że gotowe worki zabieram do bagażnika ;:224
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Margita pisze:Na szczęście u nas można zamówić obornik i pan przywiezie furą, rozrzuci i przeorze.
Marzenie ;:oj
U mnie rolnikom nie chce się nawet przywieźć mniejszej przyczepki. Opłaca się dopiero dużą przyczepę za 250-300 zł. Nie szukałam rolników gdzieś z sąsiednich gmin, tylko takich, którzy mają gospodarstwa niemal za rogatkami miasta, więc koszty transportu byłyby prawie żadne. Tak to jest - rolnicy mają coraz więcej kasy, więc coraz mniej im się chce wysilać za niewielkie pieniądze. Dopiero konkretna dostawa wchodzi w grę. Oczywiście o rozrzuceniu nie ma mowy. Zrzuca jedynie obornik na podjeździe, bierze pieniądze i znika, więc obornik trzeba rozwieźć na działce samemu angażując taczkę i całą rodzinę :wink:
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Ale u mnie cisza... zupełnie jak w moim ogrodzie w ciągu tygodnia. Na szczęście zaczyna się weekend, wiec jutro w końcu wybiorę się na parę godzin na zewnątrz. Mam jeszcze trochę pracy do zrobienia.
Autentycznie cieszę się, że będę mogła trochę popracować. mam wrażenie, że po całym tygodniu tęsknię już za zapachem ziemi ;:167
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Owocnej pracy życzę. :D
Ja dziś do pracy i za tydzień też, i za dwa też.
Żeby nie było, ja uwielbiam swoją pracę, ale najbardziej wypłatę. A dodatkowa jest na rozpustę, znaczy na ogród!
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

O tak, w pracy najprzyjemniejsza jest wypłata :D

A to mój listopadowy ogród. Ciągle zielony. Zatrwian jeszcze chce kwitnąć i chyba tylko zbyt mała ilość słońca utrudnia mu realizację tego planu. Za to jastrzębiec kwitnie i to nie tylko ten jeden.
Zdecydowanie pokochałam na nowo nasturcje. Do tej pory kwitną i nie zrażają się pogodą. Na przyszły rok kupiłam już nasturcję kremową. A na ebay widziałam jeszcze parę pięknych odmian nasturcji i kosmosów, które chciałabym mieć.

Obrazek Obrazek Obrazek

Dobrze, że wykorzystałam sobotę na pracę w ogrodzie, bo dzisiaj cały dzień było dżdżysto i wietrznie. Marna pogoda na jakiekolwiek prace na zewnątrz. Udało mi się przeprowadzić trochę roślin do szklarni. Wylądowały tam truskawki pnące, sadzonki tymianku z doniczki, a także szałwie omszone, które do tej pory ukorzeniały się na gruncie w miejscu, gdzie trzeba przekopać ziemię. Przeniosłam też kapusty pekińskie, bo do tej pory na gruncie ciągle coś podjadało im liście, a do tego podgniwały. Mam nadzieję, że w szklarni będzie im lepiej i doczekam się własnych kapustek. Kilkanaście najmniejszych pak-choi też wykopałam i przeniosłam do szklarni z myślą o przedłużeniu sezonu wegetacyjnego. Mama wykopała też trochę selerów, które dostały miejscówkę wewnątrz. Dzięki temu przetrwają zimę, a małe przymrozki nie zniszczą zielonych liści.

Obrazek

Mały psikus jesienny :lol:
Zostawiłam jakieś boczne pędy bobu, dookoła posiałam gorczycę i mam teraz taki oto widok:

Obrazek

Bób sobie kwitnie w najlepsze :)
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Elficki zakątek, czyli ogród w mieście

Post »

Haha ale bób :shock: :;230 wstaw go może do wątku zielone wybryki :oops:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”