Mój ogród wśród łąk część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Małgosiu przyjechało 10 różyczek :heja
Baronesse, Chantal Thomas, Twiggy's Rose, Aspirin Rose, Falstaff, Queen of Sweden, Sharifa Asma, Mariatheresia, Lavender Ice, Wedding Piano. Wszystkie już posadzone.
Jesienne zdjęcia z wycieczki ;:215
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Po obejrzeniu zdjęć z Hortulusa, spojrzałam na mapę i 'mina mi zrzedła', bo to ode mnie bardzo daleko ;:145 . No nic, może w przyszłym roku, bo wybieramy się do znajomych do Białogardu, a stamtąd 'rzut beretem'. Tylko jaką porę wybrać?.
Labirynt odpada, bo mam klaustrofobię i pewnie bym ten 'tysiączek' musiała zapłacić, jakbym wpadła w panikę :;230 .
'Chyba' zazdroszczę Wam spaceru w takim otoczeniu ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Hortulus zmienia się w zależności od pory roku. Jesienią tam nigdy nie byłam i teraz widzę, jak wiele straciłam. Cudowne zdjęcia, szzególnie brzóz. A dziatwa - superaśna :D
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Viola zdolne Twoje dziewczyny i bardzo pomysłowe
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Macham i zabieram się za czytanie :D
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Gośka :wit ale Ci zazdroszczę takiego wypadu ;:215 dla nas ogrodniczek to jak raj na ziemi.
Muszę koniecznie odwiedzić to miejsce ;:108
Kupiłaś coś?
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Jakie ciekawe aranżacje ;:63 muszę zapamiętać białe dalie i werbeny ...cudo! i ta aleja brzozowa :lol:
Ciekawa wycieczka to dobrze że i u nas są takie miejsca do zwiedzenia :D
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Witam Was spod ciepłego kocyka, z grzańcem w dłoni. Pełnia szczęścia i rozkosz ciała i ducha po całym dniu machania widłami, łopatą i innymi gadżecikami ogrodniczymi. O tak, tego mi było trzeba.
Słoneczko dzisiaj pięknie świeciło, naładowało mi energię na cały dzień. Do domku uciekłam jak zapadł zmrok, czyli o 17.
A tak w skrócie, żeby nie przynudzać, to jestem w trakcie powiększania długiej rabaty, którą poszerzyłam, wyrzucając zielone, plastikowe obrzeże, o którym istnieniu zapomniałam.Inną rabatę też powiększyłam, posadziłam co nieco, a jeszcze inne oczekują na mnie od jutra. aha, i jeszcze ponad 100 cebul tulipanów znalazło swoje miejsce w ziemi. Nornice okoliczne w natarciu. Będzie wyżerka. Nawet nie sądziłam, że ja tyle tulipanów kupiłam. A miało być dość...Czas na odwyk.
W międzyczasie wpadli nasi Panowie od prac ciężkich, i dokończyli opaskę wokół tarasu. Czyli dojdzie od jutra porządkowanie, układanie, generalne porządki po remontowe. I byle do wiosny, bo trzeba będzie położyć powierzchnię na tym czymś, czyli betonie.
Umówiłam się z nimi, że zrobią mi taką fajną studnię w ogrodzie, z kamienia polnego. Mam studnię, ale to co ją otacza, to taka szybka prowizorka. Zaczynam zbierać kamienie.


Mati - Mój autoportret powiadasz?? Wyobraź sobie, że mój M też tak mówił. A w labiryncie fajnie, w sumie około 1 kilometra chodziłam, z mapką która ułatwia i trzeba pilnować. Szkoda tylko, że liści mniej na krzaczkach, i były prześwity, co nie zmienia faktu, że przez te prześwity też nie idzie przejść. :lol:
Czyli labirynt masz, skoro tylko gaju brak??

Tulapku - Z tej plątaniny w koszulce to się uśmiałam. A Ogrody Hortulus są w Dobrzycy, mieścinki położonej za Koszalinem. :wit

Jaguś - Byłam w Dobrzycy w lipcu, ubiegłego roku. Było ślicznie, kolorowo, pełno jednorocznych, mnóstwo różnych aranżacji, róże...ale zeszły rok nie był taki upalny. Teraz zaskoczył mnie Hortulus, jest w nim tyle zakątków, które są nowe, ciekawe, a inne jeszcze nadal powstają. Warto tam być o każdej porze roku. Ja bym chciała jeszcze w maju, koniecznie muszę zobaczyć ten kwitnący wisterią łuk. A bonusik dla mnie, to to, że byliśmy tam sami. Bez tłumu, bez przepychania. Bajka. ;:108

Aniu 11 - Fajnie było w labiryncie, i miałam tylko mentosy :D

Dorotko - Część urlopu to był krótki wypad nad morze. Baterie naładowane i mogę działać w ogrodzie, mam mnóstwo spraw do pozałatwiania, wiele rzeczy odkładanych na później muszę teraz wykonać. Zuza idzie rano do szkoły, M do pracy, syn już z nami nie mieszka....chata wolna.
A w ogrodach Hortulus jest bajecznie. Dla nas ogrodników mnóstwo inspiracji, nasyciłam swoje obszary ogrodnicze na maxa. ;:196

Miłeczko - Koniecznie wpadnij do Hortulusa. Ja zaliczyłam tam letni spacer i jesienny. Został jeszcze wiosenny, bo zimowy to wiesz,,,,A co roku powstaje tam coś nowego. Cały wspaniały dzień można tam spędzić. ;:108


Violka - Właśnie ten zakamarek ogrodu z beczką mi się też podoba bardzo. Lubię takie klimaty.
A Zuza dziękuje za pomysł, i dlatego też pozbyłam się już dwóch butelek plastikowych po odżywce. Na razie dzieło w trakcie podobno tworzenia.Ucałuj dziewczynki, mają fajne pomysły i zdolniachy z nich. Po mamusi :D Ja jak Twoje córki też uwielbiam morze. Mogłabym godzinami spacerować. A teraz plaże puste, niesamowicie jest....

Dorotko 350 - Tyle zakupów różanych, wow. Mam Aspiryn Rose, jej urok odkryłam jesienią. Latem miała problemy, jak wszystkie zresztą. Jest u mnie pierwszy rok, nie wiem dlaczego ją kupiłam, bo z białymi kwiatami to ja nie mam po drodze. Ale Aspirynka jest fajna. Nie choruje, fajnie kwitnie. Oj, chociaż raz mogłam błysnąć przed Kimś, kto róże ma w małym paluszku. ;:196


Aniu Pulpa - Dasz radę w labiryncie. Ja jeszcze wlazłam na wieżę widokową, miała takie ażurowe schody, wiesz wszystko było widać. Tak się zestresowałam przy schodzeniu, zwłaszcza, że wiało i ona chyba się ruszała, że wszystkie mięśnie miałam sztywne i obolałe za strachu.
Najlepiej chyba pojechać latem ale wczesnym,,,,chociaż jak dla mnie fajnie tam przez cały rok. O zimie nie wspominamy ;:136

Ewuś - Mieliśmy trochę wolnego czasu w sobotę, i mówię : chodź podjedziemy do Dobrzycy. A po co, tam teraz nic nie ma....I jakież było zdziwienie mojego M jak spacerował sobie i podziwiał, i latał z mapą jak harcerz po labiryncie :D

Aguś- ;:196

Aniu - Anym - Jedź, nie pożałujesz. A kupiłam pięknotkę i zawilca jakiegoś, ale nie pamiętam jakiego. A było troszkę fajnych rzeczy, tylko ceny raczej wysokie. :wit

Marysiu - Mnie również to połączenie białej dalii i werbeny urzekło, i wiele wiele innych. Ach, tylko czasu, kaski i miejsca brakuje żeby to wszystko pomałpować. :D


Jeszcze troszkę "nie moich " pomysłów ogrodowych, a od jutra polecę z moimi, bo wiecie Moderatorzy nie śpią :D

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

:wit
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Fajne tatuś z córcią przy ogrodowym stoliku w otoczeniu kwiatów rozczulający widok i to coś czające się z krzaków.
Pomysł z murem z czerwonej cegły ;:215
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Fantastyczna jest ta baba Jaga, bardzo mi się podobają te krasnale , ten stół na korzeniu drzewa ;:oj elf na końcu też

fajowy jest . ..nawet te bańki mi się podobają ;:167 Ja również posadziłam ostatnio sporo cebul ale dziurki od nornic

wszędzie ! szok ,nie było tak na początku ,dopiero jak zaczęłam sadzić i robić w ogrodzie to przylazły ..wszystkie cebulowe mam

posadzone w koszach :wink:

i na drucianych siatkach, ale one chyba górą też potrafią się dostać ? .
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Witaj Gosiu ;:196
Nie da się tego ukryć , że tam jest przepięknie o każdej porze roku ;:108
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Małgosiu ja i róże w małym paluszku ;:306 jeszcze dużo muszę się nauczyć, ale miła jesteś. A Twoja opinia o Aspirynce... bezcenna ;:196 Cieszę się, bo utwierdza mnie w tym, że dobrze zrobiłam zapraszając ją do siebie ;:108
Zdjęcie Baby Jagi bezkonkurencyjne ;:138
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 3

Post »

Małgosiu jakie piękne zdjęcia ;:138 i te aranżacje , jest się na czym wzorować ;:108 ale tatuś z córcią widok bezcenny , nawet te stworki z krzaczków to zauważyły . ;:7 ;:7
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”