Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

A widzisz do Kórnika już od jakiegoś czasu nie jeżdżę, bo jakoś mam za daleko ;:306 Ale jak dzieciaki były małe i ogrodu jeszcze nie uprawiałam tak intensywnie, to jeździliśmy regularnie! Pięknie tam jest i ... trochę tęsknię!
A co to za róża Ci kwitnie przy schodkach?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu, ja byłam wiosną w Marszewie. Wiem, że w czerwcu mają być letnie, zaraz sprawdzę termin.
U mnie na różach pełno mszyc, ale już tez zaczęły kwitnąć.
Pozdrawiam - Justyna
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

JULKA przegapiłaś na pewno, bo Arboretum dostępne dla zwiedzających i wąchających dwa razy w roku. Żeby nie było Tobie żal to Cię pozdrawiamy ;:196

Obrazek

MIŁKA jak się wnuków dorobisz to na pewno pojedziesz :;230 trzeba im czas organizować co by ciągle nie ganiać w chowanego albo w berka ;:108
A róża przy schodach to Mary Rosa a jak pachnie, ale to nie pierwsza która zakwitła -- to ona , a jak pachnie

Obrazek

następna, ale już złapala maczniak i musiałam zadziałać

Obrazek

tą przytachałam z ROD w ubiegłym sezonie, była marniutka, a teraz już kwitnie

Obrazek

Obrazek

JUSTYNKO wiosenne przegapiłam, ale też wydawało mi się, że były one bardzo wcześnie. Na czerwcowe się wybieram, bo było jedno stoisko gdzie były roślinki wyszukane -- może i tym razem bedzie.

zaczynają kwitnąć ostróżki, Dyptam też się rozwija

Obrazek

Obrazek

Justynko a ostróżka rośnie :?:
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu dziękuję, trudno może w przyszłym roku nie przegapię ;:223
Ale wielkie już ostróżki :shock: moje dopiero wypuszczają kłosy pąków ,a do koloru jeszcze sporo im brakuje , za to podsychają już od dołu.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu, kwitnąc na pewno nie :roll: Muszę sprawdzić czy w ogóle jest.
W czerwcu nie pojadę , bo akurat w weekend będę mieć gości i młodego kleryka w niedzielę na gościnie. Więc teraz targi odpadają. Jesienią mam już zapisane :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Witaj Krysiu.

Piękny skalniaczek tworzysz pod orzechem ;:138 masz bardzo dużo odmian żuraweczek, ich listeczki pięknie zdobią ogród o tej porze roku, mają takie soczyste kolory. Gratuluję kwitnącej róży, u mnie dopiero małe pączki. Muszę jeszcze pochwalić nowego rodusia, bardzo oryginalny kwiat. Pozdrawiam :wit Zazdroszczę wycieczki :oops:
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

:wit Krysiu dzięki za fotorelacje z Kórnika ;:196.Mnie się znowu nie udało jechać,gdybym jechała po pracy,autobusem to penie zjechałabym koło 17,a auto mój miał w pracy.Te focia z wnusiem super ;:196.
Ostróżki już z kwiatem-w ogrodniczym widziałam jeszcze bez kwiatów.A ta róża z działki pachnie-chyba miałam taką samą.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu,
na liliach tak dobrze sie nie znam, ale coś jest nie tak, liście nie powinny być skręcone... :?
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

KASIU Kórnik jak zawsze zachwyca o tej porze, nadrobisz to w przyszłym roku. Ostróżki rozrosły się w potęrzne krzaczole i muszę na zimę na pewno zmienić im miejsce bo posadzone są przy różach i róże przy nich i giną. Róża z działki pachnie bardzo intensywnie, jednak w swoich zapiskach nie mogę dojść jej nazwy.

CHIPPENDALE dwulatka będzie mnie na pewno cieszyć, szkoda tylko, że u mnie bardzo sucho - nie chce padać

Obrazek

KRYCHNA wycieczka udana ;:108 a róże kwitnące to pojedyńcze sztuki, jeszcze kilka dni trzeba poczekać, natomiast żurawki mimo suszy pięknie się wdzięczą. Jak tylko popada muszę porobić kilka sadzonek bo one jednak potrzebują odmładzania co jakiś czas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

JUSTYNKO ja jednak na czerwiec mam ochotę i chyba się wybiorę. wyszłam na taras a tu u mnie leje - jaka radość bo już bardzo sucho było.
Naparstnica zakwitła, po raz pierwszy mam u siebie białą, zawsze były ale o kolorze majtkowym :;230 / różowy zeprany/

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

EWO minęłyśmy się po drodze, lilie też mi się nie podobają, na szczęście to tylko trzy sztuki które rosną przy róży.
Pozostałe w dalszej części ogrodu normalne. A tak wyglada moja roża która pokryła się na kilku gałązkach białym nalotem, ale już zadziałałam.

Obrazek

a to zdrowe jej gałązki

Obrazek

Obrazek

i mój prezent na Dzień Mamy

Obrazek
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu piękna wycieczka ;:63 Całkowicie zapomniałam o Kórniku w tym roku i już myślałam,że ominie mnie podziwianie tych śliczności ale okazało się,że w ten weekend też będzie można podziwiać rododendrony i azalie.Jutro wybieramy się tam na rodzinną wycieczkę :heja
U mnie też pojawiła się szara pleśń na roślinach i oczywiście nie obyło się bez oprysku.Nieco mnie to dziwi bo jest wyjątkowo sucho jak na tą porę roku :?:
Pozdrawiam serdecznie ;:7
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

Krysiu. Parę lat planuje odwiedzić Arboretum w Kórniku i jakoś nigdy nie udaje mi się zgrać terminu wstępu do Arboretum i wyjazdem do dzieci a to prawie po drodze. Pewnie skończy się na marzeniach a póki co mogę tylko napawać się moim maleństwem
Obrazek
wstawiłem miniaturkę, by nie zaśmiecać Ci wątku.

Piszesz,że pojawił się mączniak na różach . U mnie na razie jeszcze nie ma ale czarna plamistość to pewnie lada dzień się pokaże .Napisz czym z nią walczysz? Czy nie masz z nią problemu, bo mnie walka z nią mizernie mi wychodzi.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli..... cz.2

Post »

ANIU fajnie, że jeszcze załapaliście się na paradę Rododendronów i Azalii, w tym roku chyba one troszkę póżniej zakwitają i możliwość zwiedzania się wydłuża, na pewno wrócicie zadowoleni i zmęczeni.
U mnie mączniak pojawił się na razie na jednej róży pnącej, pozostałe na razie czyste ale zapobiegawczo chyba zadziałam. Wydaje się, że nie powinno go być, bo u nas sucho i chłodno.
ANIU ja zaliczyłam nastęną wycieczkę w piątek -Lotnisko w Powidzu, frajda nie tylko dla dzieci, my byliśmy z naszą przyszłością, ale generalnie tłumy narodu.

Obrazek

Obrazek

JANUSZU możesz wstawiać panoramiczne, nie tylko miniaturki-- kwiaty, krzewy i wszystko co się zieleni to bliskie mojemu ;:167
A szkoda, że nie możesz zgrać Arboretum z wyjazdem do dzieci, może w następnym sezonie. Jest jeszcze zamek do zwiedzenia i blisko Rogalin - warto ;:108 . Kierunek do dzieci to rozumię, że w moje strony :?:
na razie plamistości czarnej nie widzę, ale maczniak prawdziwy już mnie nawiedził, popryskałam SCORE bo polecanego FALCONU w moim ogrodniczym nie było.

Moje irysy, mam ich nie wiele ale są i zdobią.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”