Taki - sobie ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Wszystkie Twoje dalie zachwycają kolorem szkoda że mam tak mało miejsca mam 11 i problemy z przechowywaniem bo w piwnicy za ciepło a w przybudówce może być za zimno (dotąd trzymam w piwnicy)jakoś dają rade
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Ja też, zaraz po obudzeniu, zamiast siusiu i kawka to poleciałam zobaczyć, czy coś się zmieniło. Ufff w ogrodzie wszystko spoko. Jeszcze nie tym razem. Ja to sobie wyobrażam, albo i nie, jaki to smutny widok, jak Twoje łany daliowe mróz załatwia w jedną noc. Nie lubię tego momentu.......bo potem robi się ponuro i buro.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłeczko, ale cudności pokazujesz, śliczne te Twoje dalie, gdy tak je oglądam zastanawiam się nad przesunięciem płotu, być może sąsiad by się nie połapał ;:306, a tak na poważnie, to naprawdę żałuję, że z tym miejscem u mnie tak krucho, teraz jest tyle cudownych odmian, nad moją faworytką nie będę się już rozwodzić, ale Citron du Cup też wpadła mi w oko. Zauważyłam, że najbardziej podobają mi się te pełne z przejściem kolorystycznym lecz nie nakrapiane, jak znam siebie, to wiosną i tak pewnie znów jakieś przytacham, a później będę się martwiała, gdzie je posadzę, chociaż w dużej donicy to też jakieś wyjście :tan. U mnie również w nocy był przymrozek, ale na szczęście wszystko okey, nadal pięknie kwitną.
Awatar użytkownika
Gabriel
200p
200p
Posty: 372
Od: 28 gru 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

:wit Całe szczęście, że mróz ominął Twoje dalie, to by był chyba najwcześniejszy przymrozek jaki pamiętam. Moim też się jeszcze upiekło, choć liście winorośli u sąsiada przymroziło.
Spóźnialskich dalii chyba każdy ma trochę, a najgorsze, że nie wiadomo czego im zabrakło. Na szczęście inne nadrabiają i pięknie kwitną, Twoja "Wittem" w ogóle nie czuje nadchodzącej jesieni. Ciekawy jestem jak zakwitnie Babylon Purple - u mnie też pomyłka. :roll:

Widzę, że to był dobry rok dla rododendronów, będzie co podziwiać wiosną :D
Pozdrawiam, Gabriel
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

normalnie, juz z pięć minut siędzę i ogladam sobie Twoje piekne dalie. ;:108
Piekne sa wszystkie i fajnie,ze masz je podpisane.
Planuję na wiosnę dokupic trochę to już co mi sie podoba zapisuje sobie.
Apache ,Burgund mają cudny kolorek, takiej żywej czerwieni to mi brakuje .
A twoje karpy to chyba są duże, bo maja tak duzo kwiatów :roll:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Cześć Gabriel! Znalazłeś mnie tu :heja
Tak! Spóźnialskie mnie strasznie wkurzają, bo rosną obok "normalnych" w tych samych warunkach, a nie rosną. Dwie sztuki podejrzewam, że obgryzły je wiosną ślimaki, kolejne cztery, pomimo, że karpy miały okazałe, nie miały silnych oczek i długo wypuszczały.
Ale Alaska (poniżej) w zeszłym roku nie raczyła pokazać kwiatów, a w tym, pomimo mizernej karpy, urosła i zakwitła. Czyli jestem dobrej myśli... ;:173

Ilonko!Dziękuję! ;:196 Mam to samo, ale będę robiła przegrupowania na jesieni, żeby jeszcze trochę dalii zmieścić!
W zeszłym roku pierwszy przymrozek był w Poznaniu 3 października. Pamiętam to, bo mama miała urodziny i chciałam jej dali narwać w prezencie i .... nic z tego nie wyszło ;:145

Małgosiu! Na szczęście jeszcze nie teraz... Ja przewiduję koniec na połowę października, ale kto tam wie... Chciałabym, żeby jeszcze popadało i karpy się napiły przed zimą. A potem jak ponuro i buro, należy próbować, czy nalewki oby nie mdłe wyszły i ... znów robi się ;:173 kolorowo

Marzenko! No właśnie z tym jest zawsze problem. Jak się ma kilka sztuk, to od biedy można przechować w lodówce, tam gdzie warzywa.

Aniu! Nie wiem jakie są karpy, przekonam się po wykopaniu. Sadzę zazwyczaj niewielkie, bo zawsze dzielę na wiosnę. Ilość kwaitów nie zależy od wielkości karpy, ale od ilości oczek . Jedną z moich dalii wyhodowałam z beznadziejnej, pojedynczej karpy, która miała kilka oczek. Taka w niej była wola życia :wink:

W sumie fajnie teraz jest, choć szkoda, że się ochłodziło. Pomidory pewnie już na krzaczkach w szklarni nie dojrzeją. Jeszcze parę dni a zlikwiduję. Obrodziły mi ostre papryczki. Są wspaniałe, aromatyczne i rozgrzewające. Muszę też z bazylii, która nie rośnie w szklarni zrobić pesto, bo jak mi ma się zmarnować, to się popłaczę.
Dyń mi 6 wyrosło. I jeszcze dwie są malutkie, może jeszcze trochę urosną ;:224

Fotki na dziś:
Color Spectacle
Obrazek

Powojnik Mikelite - tak mi się napatoczył
Obrazek

Alaska
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Dzięki Miłeczko za informacje ;:108
A ta Color Spectacle też ładniutka .
a powojnik taki czerwony , czy tak na zdjęciu wyszedł ??
Śliczny.Ja i bzika powojnikowego tez ma, tylko je dokupuje i dokupuje ,juz kilkanascie ich ma, ale jak cos ładnego jeszcze wejdzie mi w oczu to pewmnie się jeszcze skuszę,a co siatki jeszcze mam nieobsadzonej ;:306
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

'Baywatch' moim zdaniem zgadza się. Widzę, że ona wybarwia się raz jaśniej, raz ciemniej. Ale układ płatków ten sam.
U mnie podobnie jak u Ciebie - kilkanaście jeszcze nie zakwitło i w pąkach więc latam codziennie i sprawdzam.
'Apache' - łapie za serce! Będę dalej na nią polował. Ale także piękne - 'Alaska' i 'Good Earth' ;:333
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

:wit Miłeczko masz piękne dalie ;:138 bardzo mi się spodobała Mingus Randy...
to ciemne oczko i ten cieplutki kolorek.... ona musi ciekawie prezentować się w ogrodzie... ;:180
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Alaska ;:215 Boska jest.
A Miłeczko po kilku miesiącach koloryzowania świata nalewkami....znam takie miejsce gdzie bym trafiła. ;:196
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Małgosiu! Apeluję o umiar! ;:306 W małych ilościach nigdy nikomu nie zaszkodziło ;:218 Właśnie dzisiaj doprawiałam orzechówkę. ;:173 To dobre lekarstwo na kończące się powoli dalie...

Majeczko! Mingus Randy jest atrakcją tego sezonu w moim ogrodzie. Pięknie kwitnie, obficie i długo trzyma kwiat. Kwiat jest wielki, ponad 25cm. Trzeba przyznać, robi wrażenie!

Jacku! Jak co roku kilka nie zakwitnie chociaż sadzone były razem z innymi w tych samych warunkach ;:224 Właśnie rozwija się maruder od Ciebie Kennenmerland II:

Obrazek

Aniu! Powojnik, jak słusznie zauważyłaś, tak wyszedł. Jest pięknie fioletowy do purpurowego. Najbardziej udany z dotychczasowych. Reszta mizerna, niestety, mam chyba złą glebę dla powojników. Już nie kupuję. To co mam, musi starczyć. Wielkokwiatowe są mizerne. Dokupiłam włoskich, botanicznych i górskich. W nich nadzieja ;:131

Tak pięknie było dzisiaj. Dużo czasu spędziłam w ogrodzie, ale tak rekreacyjnie. Musiałam posiedzieć na ławeczce i rozkoszować się ostatnimi tak ciepłymi promieniami słońca. Dalie tak trochę koślawe, spokojniejsze. Ale dają cudowne kolorowe plamy i cieszą oko :wink: Oby to trwało jak najdłużej!
Ale jesień już galopuje, liście spadają, zapach już typowo jesienny, zwłaszcza po ostatnich chłodach i deszczach.

Kilka na dziś:

My Love
Obrazek

Classic Summertime
Obrazek

Melody Pink Allegro
Obrazek

Jowey Linda
Obrazek

Pinneland Princess
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Przez te dalie, masz mnie na sumieniu ;:7 . Poproszę o informację, jak można nabyć drogą kupna takie dalie:Autumn Fairy i Pinneland Princess. Te na razie są w 'czołówce'. Chyba zaczynam z górnej półki, ale jak szaleć to szaleć :heja .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.4

Post »

Miłko ,oj ,piękniutkie ,piękniutkie ;:333
Pozdrawiam Alicja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”