Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Stasiu ;:168 dobrze że jesteś :)
Madziu zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę. Dlatego najpierw muszę zająć się uporządkowaniem tego co jest że tak "powiem" w środku. Czyli w ogrodzeniu. Jak to uporządkuję , będę się zastanawiała co dalej. Nie mogę brać się za wszystko bo nie ogarnę niczego.
Aniu wszystkie powojniki trafiły na siatkę. Marzy mi się taka ściana powojnikowa. Są miejsca w których widzę w wyobraźni jakieś fajne obeliski. Ale trzymam się planu. Jak zapełnię moją "ścianę" to wtedy pomyślę o innych podporach. Mam też kilka planów na ścianę powojnikowo- różaną zasłaniającą basen od strony drogi. No ale to już dalsze plany.
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Gratuluję nowych nabytków i nie mogę się doczekać, kiedy pokażesz zdjęcia obsypanej kwiatami ściany powojnikowej :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja się też nie mogę doczekać. Marzy mi się to. Jeszcze do niedawna bałam się róż. A teraz śmiem twierdzić że róże to pikuś przy powojnikach. Te to dopiero potrafią kaprysić.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu, u mnie też niedaleko jest planatacja aronii... a raczej pole, które sobie stoi i nikt tam nawet owoców nie zbiera, bo się nie opłaca. Zostaw las. To jednak zawsze jest las, dusza świata - las, znaczy świat...
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Dusza świata - dobrze powiedziane.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Magdo a w ogóle jaką powierzchnie ma twoja działka? Chcesz w przyszłości się tam pobudować? Bardzo dobry pomysł aby przerzedzić las i posadzić jakieś roślinki rh by się pięknie prezentowały w takim lasku ;:167
Zapytałam właśnie mamy ( bo dokładnie nie pamiętałam) ile jej znajoma obsadziła ziemi ziemniakami, więc jest tego 20 hektarów i na same sadzeniaki wydali aż 80 tysięcy :shock:
oni mają gospodarstwo, prowadzą sklep i mają hurtownie i wyglądają obydwoje jak śmierć na chorągwi.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Aguś, Madziu póki co las zostaje. Bo i tak nie mam pomysłu na niego.
Anitko dokładnej powierzchni nie pamiętam. Nie mam zamiaru tam mieszkać. To tylko działka a na starość azyl na ciepłe dni. Nic poza tym. Pomysł z dosadzeniem czegoś był po to aby niecała ziemia leżała odłogiem. No i wpadał jakiś grosik za ewentualne zbiory. Ale to na razie wolne plany. Sadzić roślin w lesie nie będę, bo mam dużo miejsca na trawniku na nasadzenia. Chciałabym aby tu było ładnie. A las to jak już mi się miejsce skończy :)

Zebrałam pierwsze swoje ogóreczki w weekend. Wyszło 2.650 kg. Zrobiłam słoiczki. Będę je teraz chyba co weekend robić. Do jesieni się zje a jesienią zapasy na zimę. Wiem, że to tylko ogórki. Ale jestem dumna, bo z własnego ogródka.
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

I badz dumna ,ze masz swoje ogorki ;:138
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Magdziu gratuluje własnych ogórków ;:215 a jednak udał sięwysiew ;:215
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Jestem :wit
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Pati jestem, jestem :)
Kasiu wysiew się udał. Ale trochę za gęsto. Nie ma za bardzo gdzie nogi wstawić. Muszę sobie radzić. W przyszłym roku chyba je w druga stronę muszę posadzić. Albo po prostu mniej. Mimo wszystko jestem zadowolona. Ekologiczne i zdrowe.
Aguś ;:168
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Moje drogie kochane forumki. Czy macie jakieś fajne przepisy na domowe lody bez maszyny? Wiem, że to wątek ogrodowy. Ale w końcu lody mogą być owocowe. Mam truskawki, borówki, maliny, poziomki. Pomyślałam o lodach. Jak macie jakieś fajne sprawdzone przepisy, to prosiłabym o pw :)
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja jak podlewałam nasze ogórki musiałam ustać w środku grządek na jednej nodze bo na drugą nie było miejsca :D takie poświęcenie.
Też robimy już ogórki najlepsze są małosolne robiłaś Madziu?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”