Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

:wit Michał , Ty się dobrze zastanów nad tym sąsiadem bo skoro Iwonka tak go reklamuje to obawiam się ,że potem możesz nie chcieć latać w krótkich spodenkach :;230 :;230 :;230 ;:172
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 179
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michale szkoda że daleko ,ukradłabym te świerki.Kretom wlewałam,wodę z płynem do naczyń albo miksturę z petów papierosowych,
na dłuższy czas było spokój ;:173
Fusy z kawy też daję pod świerki w donicach a z powidłami nawet bym nie pomyślała.
Moje koty też tylko ;:19 w domu chociaż bez mrozu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7820
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Na krety i wszelkie podziemne myszki to ja moje suki polecam :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michale :wit Ciekawa jestem , czy znajdziesz skuteczny sposób na krety?
Tu na FO, ktoś polecił cytrynę nadpsutą do kanałów . Spróbowałam,ale chyba je zwabiłam z całej okolicy...kopiec przy kopcu . Na dodatek dokarmiłam je jeszcze jakąś karmą z Casto , którą chyba polubiły bo odwiedzają coraz częściej, a kopce giganty.
U mnie prawdziwe przedwiośnie , takie jakie lubię. Słonecznie , przyjemnie , kury sąsiada gdaczą , kogut pieje ;:306 bazie na leszczynie , czegóż chcieć więcej , po prostu sielsko, anielsko ;:306 Jedynie krety psują dobry humor ;:108 Pozdrawiam ;:180
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Bogusiu podkarmiłaś krety i masz krety giganty to potrzebują dużych domków ;:oj Ja nic nie robię bo pomyślałam, że jak mam tam coś do zjedzenia to niech krety to zjedzą, a nie poświęcać szkodnikom korzonki moich roślinek. Gdyby nie było co jeść to krety poszłyby gdzie indziej ;:202
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Zaglądam do Twojego wątku, ale z wpisami niekoniecznie :oops: . Jeżeli pozwolisz, to pokażę, co zrobiłam dla kotów. Muszą tędy wchodzić, bo psy by ich ganiały.
Wyrzuć zdjęcia, jak obejrzysz.
Obrazek

Obrazek
to akurat kotek sąsiadów, przyszedł 'na michę'
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
mysia
100p
100p
Posty: 179
Od: 28 wrz 2014, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

i skąd ja to znam,moje wieszają się na drzwiach balkonowych i miauczą jakby ich kto z futra obdzierał,
tylko kto będzie te drzwi malował ;:224

sorki Michale że wtrąciłam swoje trzy grosze ;:oj
przypomniało mi się,że obsadzałam czosnkiem grządkę z ogórkami i nie rył w nich ani 1 kret
dookoła były ,a w ogórkach ani jednego ;:134 chyba że Twoje się wycwaniły

miłego niedzielnego popołudnia :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Halo ;:89 Michał gdzie jesteś ??? czyżby Cię zasypało ??? Pokaż co u Ciebie ? Jak twoje kotki się mają ?? Czy już coś wysiewasz ?
U mnie sypie cały dzień i jeszcze na dodatek wieje ;:223
Pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Tulap Według najnowszych prognoz już nie będzie trwałej zimy, pod koniec miesiąca się oziębi ale nie na tyle żeby śnieg długo zalegał. Choć na obecną zimę nie mogę narzekać, za grudzień najzimniej było 30.12 -14 *C, w styczniu -11 a w lutym -7 i mam cichą nadzieję, że nic nei przemarzło.
Tereniu Dziękuję :D Tak właśnie mi było ciepło bo się zgrzałem przy wykopywaniu świerków, zgnuśniałem przez zimę z braku roboty więc takie kopanie to był spory wyczyn :lol:
Marysiu Było rzeczywiście bardzo ciepło a mnie z natury jest gorąco, też w klapkach chodziłem. Tak, ten kot to Emilka. Kopców mam jakby mniej odkąd stosuję karbid, śmierdzi tot niemiłosiernie więc się nie dziwię, że odstrasza krety. Teraz jestem mocno zasypany to nie widać ale mam nadzieję, że nowych kopców nie zrobiły.
Ewa maj Mam naturalne rajstopy :lol: Tegoroczna zima na południu się udała.
Iwonka Zdjęcie było robione 17 stycznia. Doniczki mam bezpieczne...bo jest ich malutko. Pozbyłem się w listopadzie 9 paprotek bo zachorowały a na oknach mam tylko 2 kwiatki, reszta jest w dużych donicach po domu poustawiana. To już sam nie wiem czy tego sąsiada brać czy nie....
Ewa bina Ty też mnie straszysz...Bez spodenek bym lata nie wytrzymał, zakładam już w marcu a chowam w listopadzie przy dobrej pogodzie, więc chyba z tego sąsiada zrezygnuję :roll:
Mysia Świerki jeszcze wyglądają na żywe więc możesz brać :wink: Wody z płynem bym sie bał bo to do roślin wpłynie a po pety bym musiał do sąsiadów chodzić, no może czasem Darmokot by jakiego przyniósł. Powideł mam coraz więcej bo niestety bez żelfixu połowa słoików zaczęła się psuć, tak to jest jak się chemię ogranicza. Jak śnieg zniknie to zacznę kopać doły pod kwasolubne to będzie w sam raz.
Alicja W takim razie podrzuć suki, tylko koty pozamykam :D
Bogusiu Cytryna nie działa, sprawdzałem, wiem że nie lubią zepsutej cebuli bo ją wyrzucały z nor, tak samo włosów nie lubią, jednak ich to nie odstrasza. Też chyba będę mieć niedługo wiosnę bo te wielkie śniegi co przedwczoraj spadły dość szybko się topią , może będę mieć powódź :D W każdym razie ponad pół kostki jest zalane.
Marysiu obawiam się, że one zżerają pożyteczne dżdżownice a nie szkodniki.
Beatrix Moje kosiarki się nie bały, jedynie ubijarki do kostki.
Ania Pulpa Ale masz śliczną drabinkę ;:oj Moje mają zwykłą starą dechę, która stała za komórką ale w sumie nie narzekają :lol:
Mysia Od kotów mam upierniczony marmolit w wielu miejscach na domu, podrapane parapety, szyby i nawet samochód podrapały jak na dach włażą ale trudno, nic nie jest wieczne. Czosnek sadzę w warzywniku co roku i tam się rzeczywiście nie zapuszczają, może spróbuję w trawniku powsadzać, niestety przy koszeniu będzie śmierdziało za każdym razem :|
Tereniu Masz rację, zasypało mnie, miejscami jest 70 cm śniegu, naczy wczoraj było bo dziś, mimo że dosypał nowy to ten stary się rozpuszcza. Nic nie wysiewam , jedynie siać będę warzywa. Warzywnik też będzie wielkości 1/3 zeszłorocznego a na pozostałej części posadzę dalie żeby gleba się nie zachwaściła. Związane jest to ze zmianą pracy, kończę działalność, branża jednak pozostanie ta sama :D No i czasu będzie o wiele mniej. Tereniu szukałaś już czegoś do zamówienia? Mam do Konieczki listę z 40 pozycjami na razie :D

Koty w dalszym ciągu najczęściej zajmują pozycję horyzontalną

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z innych zwierząt, oprócz kretów w dalszym ciągu przychodzą bażanty, już pod sam dom podchodzą

Obrazek Obrazek

Zima prezentuje się tak, jak zwykle mnie bardziej zasypało niż okolicę

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ostatnio pisałem, że kilka razy zostałem lub zostanę wujkiem w niedługim czasie a wczoraj dowiedziałem się, że w kwietniu zostanę dziadkiem ciotecznym. Koniec świata!
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michał dziadkiem ;:306
Rozumiem kota ;:215
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michał, witaj... :wink:
Rozumiem rozgoryczenie... Sami młodzi, świat do nich należy... Niedawno zostałam matką chrzestną... A tylu młodych wokół mnie, aż się głupio w kościele czułam... Jakby obok mnie wszystko się działo...
U mnie też zima... Śniegu napadało, ale już topnieje...
Mam nadzieję, że wizyty zaplanowanej nie cofasz... Mimo, że mnie nie ma ostatnio...? Choć mentalnie jestem... Tylko gdzieś się zapodziałam... :roll:
Dobrego czasu Ci życzę...
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Witaj Michale!
Zasypało Cię bardziej niż mnie :D Wyjątkowo ta zima nas oszczędza i jak piszesz to gorzej nie powinno już być :D
Nasze koty też ciągle śpią, za to kot proszalny zewnętrzny ciągle gdzieś znika i albo go ktoś zamyka, albo już marzec czuje. Lola cieniutko wyje od paru dni więc chyba wiosna tuż, tuż :wink:
Czytam o zmianach w życiu czyżby regularna praca Cię dosięgła? ale mam nadzieję na wyjazdy będzie miał czas, bo na wizytę liczę :D
Krety oprócz tego że zjadają rzeczywiście dżdżownice to zjadają ślimaki, pędraki, drutowce oraz larwy i poczwarki wielu innych gatunków owadów. Zjadają też drobne gryzonie, które często czynią szkody w ogrodach. No więc widzisz wszystko ma swoje złe i dobre strony :tan Wyściskaj rozleniwione koty i posyłam ucałowania dla Mamy i Ciebie ;:196 ;:196

p.s. coś ostatnio bardziej podoba mi się Emilka od S. ....nie bij :uszy
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Darmokoty, Diabliki i inne kocidła w ogrodzie 3

Post »

Michałku!Zima u Ciebie na całego , u mnie inny świat ;:306 ;:306 ;:306
Odbyłam po raz kolejny wspaniały spacer po Twoim ogrodzie, w towarzystwie uroczych futrzaków. Świetne kompozycje barwne, aż dusza raduje się. Okryty białą pierzynką ogród tez robi wrażenie.Pozdrawiam cieplutko!
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”