Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Najwyższy czas, żeby zmienić tytuł wątku :arrow: tu jest wiosenny wątek , bo lato zrobiło się upalne, a rośliny zachowują się jakby był środek lata.
Przypomnę, że mieszkam w pięknej podkrakowskiej wsi. Na wąskiej 45 arowej działce stoi dom, w tzw terenie ogrodzonym uprawiam ogród i połowa terenu to już zastany nieużytek. Początkowo myślałam o zaoraniu i posadzeniu tak drzew, ale cały zapał i pieniądze skierowałam na teren przy domu, który przeobrażam w ogród...wiejski ogród :lol:
Bardzo lubię kolorowe kwiaty i sadzę je wszędzie, więc nie znajdziecie u mnie eleganckich rabat tematycznych czy kolorystycznych. U mnie panuje orgia barw i kształtów, czy jest ładnie zobaczcie sami :roll: To jest mój ogród i odzwierciedlenie mojej natury. Przede wszystkim jest to ogród otwarty dla wszystkich i serdecznie Was zapraszam i wirtualnie i w realu ;:180

Nad ogrodem czuwa osobisty święty św. Fiakriusz ;:333

Obrazek

zapytacie dlaczego ten :?: , a bo ma trudne imię do wypowiedzenia i pewnie nie jest tak bardzo zajęty przez innych ogrodników :D

W tym roku, sadzone rok i dwa lata temu róże zawładnęły ogrodem. na pewno ilościowo nie jest ich dużo, ale wybierałam takie jakie mnie się podobają i na pewno jeszcze coś dokupię i będę coś zmieniać, bo chyba nie wszystkie posadziłam z głową ;:306
A oto moje wybranki!

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mogłabym tak jeszcze długo pokazywać róże, ale przecież mój ogród to również skalniak, rabatki z maleńkimi roślinkami ale i krzewy, trochę drzew. Poza tym uprawiam jarzyny, mam również owoce i wszystkiego w tym krótkim wstępie nie jestem w stanie pokazać ;:185

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uprzedzając prośby wstawiam tzw. szerszy plan ale sprzed miesiąca, bo obecnie przez cały ogród maszerują taczki pełne zaprawy i ścieżka nie wygląda najlepiej ;:219

Chociaż zrobiłam i pomijając niektóre elementy udało się coś wykroić!

Obrazek
Jest mi niezmiernie miło, że towarzyszycie mi w od 20 części i tworzeniu mojego wiejskiego ogrodu, wspierając mnie roślinami, radą i niezasłużonymi komplementami. Przyznam jednak, że wpływa to na mnie mobilizująco i znoszę trudy ostatniej inwestycji po to żeby uporządkować ogród, żeby wyglądał jak najlepiej! I dlatego bardzo Was proszę i dalsze towarzyszenie mi w tej drodze Obrazek
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Róże zawładnęły ogrodem :D To stwierdzenie bardzo mi się podoba. A zaczęłaś od mojej ulubionej :heja
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Myślałam, że choć raz będę pierwsza, ale Ania mnie ubiegła. ;:306
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Wspaniałe rozpoczęcie nowego watku Marysiu. Osobisty święty na pewno będzie czuwał na d tym pięknym ogrodem. Dziękuję za zdjęcia z większej perspektywy. , zmieniło się u Ciebie od czasu mojej wizyty ale było to już tak dawno, że nie dziwi mnie tak piękny widok ;:167 nie żeby wtedy było brzydko tylko chyba jesiennie bo już jabłka dojrzały a Ty jeszcze tworzyłaś te piękne zakątki
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Marysiu rozpoczęcie jak zwykle wspaniałe, ale trudno się dziwić Ty naprawdę masz piękny ogród, ogrom roślin i wiedzę o nich.
Rozpoczęcie w ciągu dnia, nawet takiego roboczo-biurowego i od razu tłumy ;:oj
Oczywiście będę zaglądać, z wpisywaniem się już gorzej bo ciągle w biegu ;:65
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Pięknie, moje faworytki to te żółte, Fresia jest prześliczna :)
Awatar użytkownika
Margolcia_K
200p
200p
Posty: 206
Od: 27 kwie 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie, nad Wartą w lesie

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Marysiu , jestem i jak zawsze podziwiam! ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

O jak miło, że jesteście ;:4
Aniu ona chyba z Agnes to hity tego sezonu, zostawiłam jej przekwitłe kwiatki i czekam na czerwone kulki :lol:
Marysiu gdybym wiedziała dałabym Ci znać może na następny raz się uda, bo jak chodzi o mnie to każda (-y) jest pierwsza i jednakowo ważna ;:168
Ewciu zajrzyj do poprzedniej części jest tam liliowiec od Ciebie ;:168 i musisz kiedyś odnowić wspomnienia ;:168
Olu każdą obecność doceniam, bo jaki byłby sens prowadzenia wątku dla siebie, w końcu to jest forum a nie pamiętnik ogrodniczki ;:306
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu a wiedzę o nich zdobywam tutaj od Was i swoimi doświadczeniami lubię się dzielić, a nuż komuś się przyda ;:168
Truskawki już owocują a poziomki są pyszne ;:215
Beatko bardzo się cieszę, że masz już za sobą doświadczenia ogrodnicze ;:168 może pokusisz się na ukorzenianie?
Margolciu tak się cieszę ....dziękuję ;:168
iwonaPM
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1073
Od: 13 sie 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Śliczne rozpoczęcie Maryś ;:196 co prawda Twój przepiękny ogród już widziałam ,ale przebieram nogami za kolejną jego odsłoną :heja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Iwonko bo ogród w przeciwieństwie do ogrodniczki im starszy tym piękniejszy ;:306 ja też czekam ;:168
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Maska pisze:Iwonko bo ogród w przeciwieństwie do ogrodniczki im starszy tym piękniejszy ;:306 ja też czekam ;:168
;:306

Marysiu, cieszę się z truskawek i poziomek. U mnie poziomki w ubiegłym roku miałam do października. Ciekawa jestem tych Twoich całorocznych truskawek, bo smakowo są pyszniutkie jak będą tak owocować cały sezon to będzie super!
Awatar użytkownika
zuzanna2418
1000p
1000p
Posty: 1525
Od: 15 maja 2013, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa ale i trochę lubelskie

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Marysiu, się melduję w Twoim zaczarowanym ogrodzie, nad którym niebo jest wyjątkowe a kwiaty cieszą oczy od wczesnej wiosny do późnej jesieni :)
Zuzanna Ten, kto się śmieje, ten ma nadzieję :) Nie porzucaj, nie rozmnażaj - sterylizuj
moje wątki miastowe i wiejskie
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Latem w wiejskim ogrodzie cz. 20

Post »

Witam Marysiu. :wit Melduję się w wątku i pozostaje mi tylko pozdrawiać "ozięble" w te gorące dni. ;:3 :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”