Ogród ?po 30-tce?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu, zaglądam często, ale wolę z Tobą pogadać telefonicznie niż tutaj coś pisać ;:306
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Rabata z chryzantemami bardzo mi się podoba ;:138 Jak widać jesienią też może być kolorowo i wesoło.
Jaka różyczka jest na zdjęciu?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Godz. 4.00 rano, +13*C na zewnątrz ;:oj .

mmudant -dziękuję, że jesteś ;:168 .

Iwona - wiem, że nie lubisz pisać. Jak to mówią:'napisane, nie zmazane' :;230 ;:196 .

dorotka 350- ech Ty moja "Różana panienko" ;:167 - to Compassion. Ruszyła w połowie lata i teraz nie może się zatrzymać ;:306 . A kolorki lubimy, och bardzo lubimy ;:108 .

Obrazek
NN pnąca, pachnie obłędnie dawnym zapachem róży (jak dla mnie, wspomnieniowo ;:131 )
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Witam o poranku mrocznym ale dość ciepło się zapowiada ale wietrznie i bez ;:3 A wczoraj było cudownie ale tylko na cmentarzu byłam w południe...Żałowałam ,że bez aparatu bo piękne widoki jesienne w starym ponad 100 letnim cmentarzu , nostalgicznym...tonącym w szeleszczących pod nogami liściach dębów leciwych i lip...Jesienne stroiki i lampiony znowu ktoś nam "zwinął"...hieny cmentarne ! :evil: :(
Jak nie będzie przymrozków to jeszcze coś tam w ogrodach kwitnącego wypatrzymy! :) Oby jak najdłużej!
Miłego dnia Aniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu nie mogę się napatrzeć na ten twój krzaczek ;:oj Ja tylko raz spróbowałam swych sił w strzyżeniu :oops: i jak mój em zobaczył ten niby bonsai to go wykopał ...z litości jak stwierdził...bo i tak padłby ze wstydu ;:209
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Piękna ta pnąca NN ;:108
A próbowałaś ją zidentyfikować? Może któraś z dziewczyn pomoże?
Mi ostatnio w identyfikacji pnącej NN pomogła Tara :) i już nie jest NN, tylko ma imię.
Twoja jest taka śliczna...może warto spróbować?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Maryniu - no cóż, z tego, co czytam w prognozie, to u nas mają być przymrozki od czwartku do niedzieli - potem znowu cieplej. Muszę nabrać 'przyspieszenia' i zabezpieczyć wreszcie doniczki :oops: . Pewnie wszystko zmarznie, reszta liści opadnie i będzie 'po zawodach'. Ale pomimo, że to nieuchronne, to jakoś smutno ;:145 . Wczoraj wybrałam się na dłuższy spacer do Lidla i fajnie szurałam nogami w liściach. Było rano i ludziska spieszyli się do pracy, więc nikt nie kiwał z politowaniem głową ;:185.

bejka1970 - nie wiem, cz Twoj eM się nie pospieszył. W pierwszym roku mój też wyglądał jak drapak; dopiero po kilku latach dał się'okiełznać'. Jak masz na czym, to próbuj dalej ;:134 . Już 8 lat go strzygę.

dorotka350 - ta różyczka rosła słabiutko, dopiero w tym roku wypuściła dwa długaśne, miękkie pędy. Mam nadzieję, że jak teraz zakwitnie, to uda się ją zidentyfikować. Wg moich notatek miał to być Cardinal de Richelieu, ale nijak nie jest ;:145 . No cóż, ma ładne kwiaty i jak pisałam, pięknie pachnie- czysto różany zapach, a to jest to, co lubię :D .

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

PulpeciQ, jak ja Ci zazdraszczam tego spaceru w liściach..chcę na emeryturę! ;:145
Tempo życia zaczyna mnie mierzić- bladym świtem /właściwie to już czarnym/ gnam do pracy mijając po drodze setki pędzących imadeł podobnych do mnie, noc wygania z domu, noc przygania, a świat wycieka przez palce i tak do 67 lat? Toć to chore! ;:178
Broniąc się przed chandrą pooglądałam sobie Twój jeszcze ciągle mieniący się feerią barw ogród, jakbym mi trochę lepiej :)
Awatar użytkownika
Iw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 942
Od: 4 sie 2008, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Kasiu, podpisuję się pod tym co napisałaś. To chore !!!!
Mnie jeszcze trochę zostało. i o ile czas gna, to emerytura przybliża się POWOLI ;:145 , tak jakby szła krok do przodu, dwa do tyłu ;:223
U Ani kiedyś, nie tylko w ogrodzie, było kolorowo ;:306
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

kryzysowa - wiem, że teraz praca to 'zwariowane lotnisko', ale jeżeli robisz, to co lubisz, to tak trzymaj ;:65 . Nie wszyscy nadają się na emeryturę; tak, tak - ja na pewno nie ;:185 . Fakt, praca dla kobiet do 67 lat to naprawdę jest chore, ale 55 lat, to znowu za wcześnie. Ja miałam pracę, która była "tym, co mi lekarz przepisał", ale za szybko wszystko zrobiłam i wtedy też nie znałam powiedzenia, że "jeżeli chcesz zrobić karierę, musisz być posłuszny władzy" ;:174 . Dłuuugo przestawiałam się na inny rytm :( .
Wracając na bezpieczny temat ogrodu, to koloru coraz mniej, a jak złapie przymrozek, to i żółtego zabraknie, bo spadną liście z miłorzębu w jednej chwili ;:145 . Spadną też ciężkie liście magnolii, które są jeszcze zielone, i te muszę zebrać, bo zaduszą wszystko pod drzewem.

Iwona - o jakich kolorach myślisz, o storczykach?. Fajne doświadczenie, ale cierpliwości zabrakło i za bardzo chimeryczne były ;:306 . Ale nie żałuję, chociaż to dość drogie hobby było ;:224 . Czasem oglądam sobie zdjęcia swojej hodowli ;:131 . Może dlatego też lubię bardzo kolorowo w ogrodzie, bo w jednym kwiatku storczyka było często kilka kolorków.
Moja rudbekia też jeszcze kwitnie :D
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Ja uwielbiam róże, które mają historyczny zapach! Aż w głowie się od niego kręci!
W ogrodach jeszcze cudownie, ale już widać, ze wszystko powoli idzie spać... Aż żal...
Ta paproć fajna! Co to? Można tak w sklepie kupić?
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Mam tylko The Fairy be zapachu, ale to też przypadek. Reszta pachnie i to mocno, ale u tej ostatniej to tak, jak kiedyś marmolada w pączkach :;230. Mam nadzieję, że jak zakwitnie, to ktoś ją pozna.
Paproć to narecznica - Dryopteris 'Linearis Polydactyla'. U mnie rośnie w dołku po oczku wodnym, więc ma wilgoć i jest dość duża ;:oj .
O tą Ci chodzi?
Obrazek
Czy o tą? Dryopteris erythrosora
Obrazek
Obie można kupić w Bergenii.

A ja idę dołować doniczki i siebie ;:222 .
;:199
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród ?po 30-tce?

Post »

Aniu - a co Ty o 4.3o robisz na FO ;:111
Ja się o tej godzinie przewracam na drugi bok przed pobudką, ale teraz już zawsze, o ile będę przytomna o tej porze ;:306 to będę myślała o Tobie :lol:
Ale foteczki piękne pokazujesz !!
Zawsze ładuję u Ciebie bateryjki na cały dzień :lol:
Róże nadal cudne ;:167 ale i reszta zieleninek ma się super !!
Pozdrawiam i zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”