Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

[quote="justyna_gl"]Obrazek

śLICZNOŚCI JEST NA PULPICIE ;:173 :wit
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Cdn. :oops:
Nie wyrabiam na zakrętach :shock: na urlopie...
Na szczęście najgorszy stres już a mną ;:180 . odreagowywałam sprzątaniem, tak mam.
Wczoraj wieczorem miałam ambitne plany zaktualizowania wątku, nawet zaczęłam, ale niespodziewani acz mili goście je zniweczyli ;:304 .
Potem próbowaliśmy z Młodym sprawdzić wynik na serwerze, ale ;:222 . I już nie miałam głowy do kompa ;:185 , do spania zresztą też.
Ranek nerwowy, pełen nadziei i...radości.
Egzamin dojrzałości z wynikiem pozytywnym ;:215

Pisałam o różach i bodziszkach.
Rzeczywiście to moje ulubione rośliny. I najpierw ;:167 były bodziszki. Mam ich całkiem sporo, a róże są im do ozdoby... .
I ciągle szukam kolejnych. Piszę o niepozornych bodziszkach. To naprawdę żelazne rośliny. Niektóre (np. żałobny czy korzeniasty) zachowują się wręcz jak chwasty.
Nie wszystkie znam z imienia, ale nad wszystkimi pochylam się z :D .

To część aktualnie kwitnącej kolekcji...

Obrazek

Widoki na róże z przyległościami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już jest w nowym domku.
Ostały się 2 forowe.

Obrazek

Obrazek



Zagródkowe nowości.

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Witaj zapracowana Justynko!
Kierat za Tobą, matura zdana (gratulacje dla Dużego ;:215), może w końcu odpoczniesz.
Mamy lato i to piękne ;:224.
Takie zdjęcia tego kocionka robisz i prezentujesz, że zaczynam mieć wyrzuty sumienia z wiadomego
Ci powodu :oops:.
Fajnie napisałaś o bodziszkach i różach ;:333. Bo nie to ładne, co ładne, tylko to, co się bardziej podoba :uszy.

Buziaki dla Ciebie bardzo serdeczne - Jagi
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Cd. zaległości... :oops:

Dorotko, słodziak-1 z 2, które czekają na Forumowiczów na urlopie na Kaszubach.
Małe kociaki ;:oj , chociaż łabuzują. Nasze teraz poznają świat (ogród i dom) i są coraz odważniejsze.

Obrazek

Justynko, nasionka jeszcze nie nadają się do zbioru, ale te niespotykane kolorystycznie oznaczyłam i będę zbierała.
Koteczka rośnie i czeka...Już wie, gdzie są drzwi wyjściowe do ogrodu :D .

Obrazek

Kasiu, będę miała na uwadze...Może się nadarzy okazja na spotkanie :wink: .


Obrazek

Jurku, a może w namiastce tajemniczego (dla nas-właścicieli) ogrodu tak ma być ;:108 .
Maczeta nie zając...nie ucieknie.

Obrazek

Aniu, a Okuś zniósłby konkurencję? Przecież pani może kochać tylko jego.
Zapraszam dalej...

Obrazek

Marysiu, oczywiście, że pożyczaj ;:196.
Ogrodowo trochę podziałałam, ale chciałabym więcej. Oczyściłam przedogródek i trawnik z mleczy. Jutro koszenie. Poobcinałam pousychane łebki róż i nie tylko, dałam niektórym kolejną porcję naturalnego nawozu, wyplewiłam co większe chwasty. Najwięcej czasu potrzebuję na rabatę wzdłuż żwirowej ścieżki, zakominkową i pod orzechem. Na ognistą mam sierpniowy plan, wówczas większość bodziszka korzeniastego-pole ;:202 wyautuję, przesadzę część liliowców i zrobi się miejsce dla hortensji i może jakiejś róży.
Maki wykopałam, a GT i kasandra nie wyglądają najgorzej.
Wszystko robione z tzw. doskoku i trochę chaotycznie, ale efekty już widać i chwasty nie kolą mnie w oczy podczas porannego obchodu z kubkiem kawy w garści ;:170 .

Obrazek

Asiu, ;:196

Obrazek

Jagodo, dziękuję ;:196. Trochę sobie sama tej roboty szukam. Zawsze tak mam na początku wakacji, że chciałabym zrobić wszystko, na co zabrakło czasu przez ostatni miesiąc ;:14 .
W wiadomym temacie...Nie czyń sobie wyrzutów, miłość nie wybiera...
Z kwiatami jak z pięknościami w świecie ludzi. Urok i klasa ;:333 , niekoniecznie na pierwszy rzut oka.
Zaproszenie aktualne ;:108 , początek przyszłego tygodnia?
Buziaki ;:196

Obrazek

Uff...Jestem na bieżąco ;:oj .

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do rozczochranego. jesteście tu zawsze mile widziani ;:168 .


Obrazek
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Justynko mówiłam Ci że zda... :)
A gdzie pełny bodziszek? bo mój jest chyba od Ciebie a jak nie to Ci skubnę ;:3
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Tak serdecznie zapraszasz, że wejdę oficjalnie bo do tej pory tylko przemykałam milcząc. Cudownie jest w Twoim ogrodzie. Wiem co piszę bo go widziałam :tan . Bodziszki bardzo lubię i gdybym mieszkała bliżej Ciebie to trochę bym ich wyżebrała.
Gratulację dla maturzysty. Moja córcia też zdała ten egzamin dojrzałości. Wiem co wczoraj przeżywałaś. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wypoczywania.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Piękny ogród, piękne zdjęcia! Bodziszki są świetne, bo takie bezproblemowe i efektowne. Chyba jeszcze lawendę też lubisz Justynko, bo sporo jej widzę u Ciebie. Gratuluję tobie i Lusi pozytywnych wyników matur. Mnie te emocje czekają za trzy lata.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

;:oj Kaszubki się ujawniły ;:224 .

Izo, niby miałam nadzieję, ale zawsze jest niepewność.
I to jego przekonanie, że jest ;:222 . To konkretny facet-realista, więc dopuszczałam taką myśl o niepowodzeniu.
Moi faceci to humaniści ;:223 .

Pełny bodziszek jest i ma się dobrze. Kwiatki były wcześniej, więc nie załapał się na zbiorówkę.

Obrazek

Lusiu, mamo-maturzystki ;:168 , gratuluję. I Tobie i córce ;:63.
Nie musisz żebrać. Bardzo chętnie się podzielę.
W sprawie odwiedzin...proponuję powtórkę z ubiegłego roku ;:108 .
I zapraszam serdecznie.
Pozdrawiam wakacyjnie ;:168
Obrazek

Obrazek

Kasiu, krzewy lawendy już wiekowe. Mają w większości 9 lat, tyle co nasz ogród.
Miejsce chyba im pasuje, bo co roku większe i bujniejsze. Zaczynam się jednak obawiać o ich ekspansywność wobec róż.
Im starsze dzieci tym emocje z ich przyszłością intensywniejsze.
I pomyśleć :shock: , że nie rozumiałam powiedzenia "Małe dzieci -mały kłopot, duże dzieci-duży kłopot"...
Pozdrawiam ;:196 .

Obrazek

Zaczęłam od rana bodziszkami, to jeszcze kilka...
Pogoda na Kaszubach przednia.
Zaraz wyruszam na głębsze Kaszuby - Kościerzyna i okolice, po drodze mam nadzieję na ogród Wentów :)
Dzisiaj leniwie, ale to z konieczności, bo po ostatnich intensywnych porządkach prawa ręka odmawia posłuszeństwa ;:145

Miłego dzionka życzę :wit



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Dawno nie pisałam - pomimo cichego przelotu po Twoim Królestwie ;:196 . Ciągły niedoczas ... :oops:

Wpierw - gratulacje dla w pełni Dojrzałego - zapewne i buty maturalne go już tak uwierały , że teraz stopy wypoczywają w ... skarpetkach ;:108 .

Teraz i Ty odpoczniesz - pełny luz , bo i wakacje dla Ciebie są potrzebne ;:108

Inwentarz powiększony ( ta w środku wygląda niczym z odlewu gipsowego /marmurowego ) .
Róże masz bajeczne - wielkie krzaki obsypane kwiatami , aż miło popatrzeć . Bodziszki też uwielbiam - sporą kolekcje zgromadziłaś , a żałobny - dasz wiarę - sieje się u mnie niemożebnie .

Widzę , że też masz Southcombe Double - maleńki kwiat , a jaki śliczny - nie zauważyłam u Ciebie Double Jevel , Laury i Summerskies , a wydawało mi się , że masz .

Justysiu - co wejdę w ogród z zamiarem wykonania zaplanowanej roboty - to robię naraz kilka innych . Bo to mi się nie podoba nasadzenie ( wizualnie nie pasuje ) - wiec przesadzam , a to znów w pewnych miejscach widzę , że jest zbyt dużo słońca dla danej cieniolubnej rośliny , a to znów wyrywam chwasty ( czemu one cholera rosną szybciej od ozdobnych ) , a jeszcze biorę się za przerabianie obrzeży - i tak w kółko ...

Twój ogród ma w sobie tajemniczość - fajne zakątki stworzyłaś . W takim ogrodzie przyjemnie się wypoczywa , a nade wszystko wycisza , uspokaja i pozwala pozbierać myśli - prawda ?

Miłego , słonecznego wypoczynku ;:196 :wit
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Jagódko, oni obaj, ku mojej rozpaczy, gonią po tym ogrodzie na skarpetach, a potem wszystko wnoszą do domu ;:14 .
Ale co tam, jestem asertywna (leniwa-opcja do wyboru) i ostatnio zacieśniłam ich kontakty z odkurzaczem ;:306.
Ostatnie dni stresujące, ale powoli hamuję z działalnością wszelaką i przełączam się na tryb urlopowy ;:108 . Bez planów, terminów i dzwonków :twisted: -na jedzenie i siusiu.
W kurniku ciągle coś się dzieje ;:oj . Ta siedząca na wadze pod kominkiem biała -rzeczywiście nieprawdziwa ;:306 .
Bodziszków mam znacznie więcej, to fotki tylko części.
Sukcesywnie będę dokładać. Bo je uwielbiam.
Jesteś czujna i bezbłędnie rozpoznałaś nowość-Southcombe Double ;:63 .
Z tymi pracami i chęcią zrobienia wszystkiego w jednym czasie też tak mam ;:223 .
W rezultacie wszystko rozgrzebane. M zaczyna się bać, gdy zaczynam takie gruntowne porządki ;:306 .
Planujesz odwiedziny kaszub w tym roku?
Dziękuję w imieniu Młodego ;:180
Buziaki ;:196

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Justynko-ogród jest odbiciem Twoich skrytych myśli/marzeń/osobowości?Uzupełniacie się i tworzycie spójną całość ;:138 To piękna,tajemnicza ,urokliwa i cieplutka odsłona ;:167 otulająca serdecznością ;:167 Wydobywa ze mnie tęsknoty za bezpieczną codziennością,namawia do zdjęcia zbroi wojownika stojącego wciąż na straży ...rozbraja....Piękne miejsce pięknych Ludzi ;:31
Refleksje mile mnie zaskoczyły ;:196
Awatar użytkownika
Jagodka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5409
Od: 24 sty 2011, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

O ... ;:oj masz Double Jevel ...prawda , że wytworny ? Moje ostatnie nabytki z bodziszków to versicolor , Margaret Wilson , dalmatyński i Midnight Reiter .

Mam oko , to fakt ...a nawet podwójne , z okularami na nosie ... :;230

U mnie w domu Starszy jest za odkurzającego - Młody zaś sporadycznie - woli góry w weekend , niż sprzątanie .
Tak , Justysiu - jadę w Bory Tucholskie - na drugi tydzień - jednak tylko na dwa dni .

Buziaki ;:196 :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rozczochrany -nieco różany...cz. 6

Post »

Justynko gratulacje dla Młodego Mężczyzny ;:138
Kotek cudny, szkoda tylko, że tak szybko rosną.
Zdjęcia podbieram sukcesywnie i pokazuję moim. Najlepiej przyjechałabym już...
Odpoczywaj, regeneruj siły i rękę, bo ta potrzebna. A zdjęcia wstawiaj.
Pozdrawiam - Justyna
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”