Potencjalny ogród Anulli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Wróciłam z oględzin, co prawda wieczornych, ale... Wielkość kwiatu 5-6 cm, kwitnie w bukietach. Wysokość 1,2 m, pędy proste, sztywne, z kolcami, pochylają się pod ciężarem kwiatów. Barwa intensywnie różowa, latem jaśniejsza. Również przekwitające kwiaty jaśnieją. Nie pachną intensywnie, jeśli w ogóle.
Często o jakiejś róży jest napisane, że zapach słaby, a dla mnie ona nie pachnie (chyba, że nos włożę do środka, to coś tam, leciuteńko...).

To tegoroczny kwietniowy zakup z gołym korzeniem i wypuszcza coraz dłuższe pędy. Myślę, że dopiero w przyszłym sezonie będzie widać jej właściwą wysokość.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

A już myślałem że kopiesz miejsce na nowe róże ;:224 bo znikłaś na tak długo ;:145 :;230
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

To może być jednak ona. Moje Elmshorny też nie pachną. W tej chwili mają po 2 m. Wielkość kwiatów też by się zgadzała. Wstawię dzisiaj u siebie ich zdjęcia to możesz zerknąć.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Aniu to są moje róże Elmshorn. Porównaj sobie. Takie długie, gałęziaste pędy są charakterystyczne u tej róży.


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Mateuszu, musiałam "przy okazji" zebrać suche, a powiesić mokre pranie i rozpalić w centralnym. Jakoś tak wychodzi, że na dorosłe życie składa się wiele prozaicznych spraw odrywających od ogrodu :wink: . Ja w ogóle często niby jestem na FO, a zajmuję się czym innym, tymczasem dzieci słuchają piosenek i oglądają świnkę Peppę ;:60 na komputerze.

Dorotko, wstyd przyznać, ale dotychczas nie sprawdzałam w opisach róż, tylko na oko. Faktycznie jej wygląd zgadza się z opisem Elmshorna. Zdjęcia, zarówno Twoje, jak Tereski też pasują do mojej. Zaznaczam jako rozpoznaną ;:196 .

Tereniu, gdyby nie hortensja, mogłabym się pomylić, że u mnie zrobiłaś fotki :D . To taka sama róża, zatem mam Elmshorna. No, mój to się dopiero ukorzenia (mam nadzieję) w odkładzie. Jeśli nie wyjdzie, to spróbuję latem zabawy z patyczkami.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

ASK_anulla pisze:Mateuszu, musiałam "przy okazji" słuchać piosenek i oglądać świnkę Peppę ;:60 na komputerze.
No teraz o wiele lepiej :;230 :;230 :;230 A elshorm jak zakwitnie to ;:oj ;:oj ;:oj a myślisz że peppy ja nie oglądałem no pewnie że oglądałem ;:306 Jestem świnia Peppa to mój grubszy brat George to mama świnia a to tata świnia cccchhhhhhhhhhhhhhhhhuuuuummmmmmmm :;230
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Mi się udało unikać Peppy przez 4 lata, to i tak nieźle. Bajka sama w sobie nie jest zła, tylko te świnie takie upiorne ;:192 .
Liczę na Elmshorna w przyszłym roku. Już w tym mnie zachwycił ciągłym kwitnieniem i tym, że jednak nie okazał się czerwony!

W ogródku jeszcze dosyć kolorowo. Kwitnie Aspirine Rose w towarzystwie werben. Łapie różowe piegi od porannych mgieł.
Obrazek

Obrazek

Dzielżany już gonią resztkami sił, ale kontrast z pęcherznicą dają ładny.
Obrazek

Penstemon kwitnie niezawodnie. Jeżeli nie uda mi się z wysiewem, to kupię chociaż kilka sadzonek. Lubię w nim to, że nie straszne mu pierwsze jesienne przymrozki.
Obrazek

Nieco podobna - lwia paszcza, czyli wyżlin większy. Nie posiałam w tym roku, a to jedna z nielicznych samosiejek. Brakuje mi jesiennego widoku dorodnych kęp lwich paszczy w intensywnych barwach.
Obrazek

Zapomniany nieco krwawnik kichawiec. Cały rok nie doczekał się zdjęcia, dopiero, kiedy zaczął przekwitać, przypomniałam sobie o nim. To kępa po letnim przycięciu. Bardziej mi się podoba, bo latem bardzo się wykładał.
Obrazek

Stella d'Oro się nie poddaje, ale zimne noce i wilgotne poranki sklejają jej płatki.
Obrazek

Dziwaczki też ciągle dodają barw. Swoje na działce już wykopałam, ale mama nie przechowuje, więc czekają na śmierć naturalną.
Obrazek

Uwielbiam te srebrzyste młode listki u budleji. Szkoda, że nie kwitły długo, ale to w końcu maluchy. Mam nadzieję, że przezimują i pokażą za rok, na co je stać.
Obrazek

Nawet jakiś niedobitek goździka się znalazł.
Obrazek

Osteospermum też kwitnie do mrozów, ponoć lubi pogodę bez upałów.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Tyle kolorów ;:138 a ty pranie wieszasz ;:124
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Masz Ty tych kwiatków dużo . ;:167 Piękne kolory ahh ... żeby jeszcze ciepło było . :D
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Właśnie wieszczą że od poniedziałku listopadowo :cry:
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

Nie wiem jak u was ale u mnie od tygodnia pada ... nic nie mogę zrobić przy takiej pogodzie . ;:144
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

U mnie całe lato lało w lipcu ciągłe burze i nawałnice :? opisywałem je w popr. wątku ... a teraz lepiej a od wczoraj znowu plucha :evil: ileż można
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Potencjalny ogród Anulli

Post »

O i tutaj Elmshorn. cudna jest ;:167
właśnie czekam na nią ;:65
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”