Danusia Mój ogród cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Marysiu, nie te czasy. Teraz bez chlebka ani rusz. Piekę dwa razy w tygodniu dodaję siemie lniane i orzechy włoskie. To jest mój przysmak.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Oj Danusiu ja też piekę chlebek, robię sery i tysiące różnych rzeczy a te kupne coraz mniej mi smakują. Dobrego dnia, bo piękny to u mnie się zapowiada!
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Marysiu u mnie też pięknie dziś. Widziałam Twoje sery. Kiedyś robiłam jak miałam dojście do mleka prosto z udoju. Teraz kicha, chociaż koleżanka obiecała dostawę, ale jak M się dorwie do takiego mleka to o serze mogę tylko pomarzyć ;:306
A odnośnie ekologii, zaczęłam robić kremy do twarzy i nie tylko. Proces robienia prosty jak domowa produkcja majonezu, tylko składniki inne. Baza to oleje i wywary z ziół, a łączę składniki woskiem pszczelim.
Awatar użytkownika
Vamila
200p
200p
Posty: 459
Od: 11 wrz 2014, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Kobiety jak miło Was czytać, ja też piekę chleb, bułki, robię wędliny, kremy, balsamy, mydło i szampony. Mleko z udoju, twaróg i ser żółty kupuję z dostawą do domu za ceny biedronkowe. Ale jak ognia unikam bio i eko, bo to często z prawdziwością produktu nie ma nic wspólnego. Tylko kawałka ziemi do warzyw i owoców mi brakowało ale już mam i wędzarnia z beczki stoi :tan
Pozdrawiam wszystkich zakręconych na zielono! Milena
Na wzgórzu z widokiem
Dorośli upośledzeni ludzie to dorośli upośledzeni ludzie a nie małe bezrozumne dzieci!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Danusiu ja załapałam się na mleczko od niedawna, ale tak posmakowaliśmy w serach, że jak zrobię to znika nie wiadomo kiedy :;230 Kremami to mnie zainspirowałaś i będę się musiała zapoznać z tematem, a jak jeszcze przeczytała wpis Mileny to już w ogóle nabrałam ochoty :D
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Milena, tak mnie zakręciłyście z tymi serami że spać nie będą mogła. Pewnie całą noc będę mleko warzyła. Tylko na mleko muszę czekać.
Marysiu kremy robię już od jakiegoś czasu, zaraziłam kremami moją sąsiadkę, jest zachwycona. W ubiegłym roku część ziół zlikwidował bo mało dekoracyjne były, a teraz ode mnie sadzonki pobrała bo napary do kremów jej potrzebne ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Danusiu proszę zarezerwuj mi na wiosnę cząber górski ;:168 czy robisz kremy z jakiegoś przepisu? możesz podesłać mi jakiś link? Ja robię ser typu koryciński i ricottę i mam zamiar zrobić mozarellę :D
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Dziewczyny witam :wit
Widzę że humory Wam dopisują ;:333 miałyście słoneczko i może dlatego . Serki , chlebki , kremy robicie ;:63 ;:63 Do mleka na razie nie mam dostępu więc serka robić nie będę ale chętnie bym spróbowała jakiś krem sobie zrobić ;:108 Podeślijcie jakiś przepis - proszę ;:180
Pozdrawiam cieplutko ;:4
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Marysiu. Korzystałam z tej strony,http://ziolowyzakatek.com.pl/uroda/kosmetyki-naturalne/ , skorzystałam z samego pomysłu na krem ale frakcję wodną robię z wyciągów, wywarów i octów według własnych pomysłów i doświadczeń. Co do olejowej frakcji też nie trzymam się ściśle przepisu. Ważne są podstawy resztę na drodze doświadczeń modyfikuję.

-- Śr 29 paź 2014 20:49 --

Terenu próbuj, warto. Z ilości podanej w przepisie wychodzi spory słoik kremu. Ja pierwszy zrobiłam z oleju rzapakowego i byłam bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Danusiu czy to aktualne fotki ??? U mnie klonik już poszedł spać - czy ty go na zimę czymś zabezpieczasz ??
Ale super rybki ;:333
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Tereniu, to dziś robione fotki. U mnie nawet drzewa w lesie jeszcze zielone. Dziś chodziłam nazbierać klonowych liści do stroików. Pierwsze liście dopiero opadają. Klonów niczym nie zabezpieczam. U mnie klimat dość łagodny, rzadko temperatura spada do -15, za zwyczaj kręci się w granicach do -10. Na zimę zabezpieczam tylko rośliny z ciepłej strefy klimatyczne. Jeżeli coś zmarznie to nie zimą a na początku maja.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia Mój ogród cz.4

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś nacięłam nasturcji do suszenia, jakoś w tym roku pięknie urosła i żadne robactwo jej nie ruszyło.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”