Florą malowane 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu ;:196 kiedy tak porosły ci te trawy ? ;:oj
Cudnie wyglądają takie zmrożone. Jakoś u mnie tak nie rosną. Chyba coś robię nie tak , jak trzeba.
:wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

elamZima na razie niezbyt śnieżna, ale bardzo wietrzna. Na szczęście przerwy w dostawie prądu nie były za długie.

Lisico Uwielbiam czytać, kiedyś za młodu, gdy dzieliłam pokój z siostrami, pamiętam przesiedziane w kuchni długie nocne godziny, nie mogąc się oderwać od pasjonującej lektury. Nieważne, że na niewygodnym stołku. Teraz bardzo się w tej materii się opuściłam, na dłuższą lekturę trudno mi znaleźć czas.
Moja tegoroczna świąteczna lektura może mniej ambitna, ale związana ze wspomnianym S. Barańczakiem. Uwielbiam jego siostrę Małgorzatę Musierowicz, jej ciepłe, mądre książki które czytam od ponad 30 kilku lat. Gdy tylko pojawi się kolejny tom Jeżycjady, wszystko rzucam i czytam. Przytoczony przez Irminkę wiersz S. Barańczaka, dokładnie w dniu jego śmierci, bardzo głęboki i mądry. Nie znałam go wcześniej. Bardzo dziękuję, że mnie na niego nakierowałaś.
Teraz ciekawsze książki podrzuca mi moja pierworodna. Namówiła mnie na Tajemnicę pani Ming Schmitt, teraz w kolejce czeka Sekretny język kwiatów Diffenbaugh.
Polecasz Charlotte Link, może spróbuję w ferie.

JagaS To prawda śnieg w mieście szybko robi się brzydki, co innego u mnie na wsi. Szydełkowe aniołki są dziełem mojej cioci (siostry elam)

Edytko1 I ty Brutusie....Zakupów różanych miało w tym sezonie już nie być, ale tą pastellą tak kusicie, że mieć napisałam już w czasie przeszłym

Drewutnio Wielki dzięki za życzenia, Tobie i Twojej rodzinie też życzymy wszystkiego co najlepsze.

wanda7 Na jaką grupę roślin się nastawiam, miało być bez róż, ale jak już pisałam to czas przeszły. A nastawiam się na poszerzenie kolekcji moich żurawek i podział już zadomowionych.

123katex To prawda każda pora w ogrodzie jest ciekawa, ale ja już wypatruje wiosny. Ją najbardziej lubię.

ignis05 Krysiu zdjęcie tendencyjne bo zrobione z poziomu podłogi, ale mimo wszystko ten miskant rozrósł się pięknie, tak bez rozchodzenia się. Pewnie to taka większa odmiana niestety nie znam jej nazwy.
;:303 Krysiu TY WSZYSTKO robisz TAK jak trzeba. Twój prześliczny, klimatyczny ogród o tym świadczy. ;:215
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1128
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Florą malowane 2

Post »

Po obejrzeniu całego wątku bezapelacyjnie stwierdzam Alicjo, że jesteś prawdziwą artystką w doborze barw w ogrodzie.
Marta
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

3koty Bardzo, bardzo dziękuję za nadanie mi tak zaszczytnego tytułu. ;:180 Kolory w ogrodzie bardzo lubię, szczególnie w ciepłej palecie barw.

Teraz mój ogród przysypany grubą białą kołderką.
Obrazek

Słońce jeszcze nisko, chowa się za ścianą lasu.
Obrazek

A kolorów dodają przybywające licznie do karmnika ptaki, ...
Obrazek Obrazek

....połyskujące żółtą plamą na skrzydłach dzwońce.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żółci dodają też trznadle (bardziej w wersji męskiej)

Obrazek

Obrazek

Odwiedza nas też mniej zięba, mniej kolorowa bo samiczka....

Obrazek

i bardzo kolorowy rudzik....

Obrazek

Obrazek

Najliczniej odwiedzają nas licznie sikorki bogatki, rzadziej modraszka i uboga.

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Florą malowane 2

Post »

Fajni goście ;:215 ,dzwońca też mam obok sikorek i wróbli.Lubię ten zgiełk ptasi ;:196 :wit
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu mam nadzieję że się widzimy w czwartek?
Awatar użytkownika
drewutnia
1000p
1000p
Posty: 3711
Od: 1 gru 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

Super zdjęcia ptaszków ;:138 To Ty robiłaś te zdjęcia?
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu ;:196 Ślicznie masz ogród przysypany. ;:oj
Wielkie brawa za nazywanie ptaszków. ;:138 ;:138 ;:138
Osobiście z całą pewnością rozróżniam bogatki i samca kosa. :;230
Pomyśl, może jednak zawitasz do Matarni ?
:wit
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

drewutnia pisze:Super zdjęcia ptaszków ;:138 To Ty robiłaś te zdjęcia?
Ewa Tak sama, z ciepłego domku, przez okno. Podoba się. To jeszcze raz trznadel z dzwońcem

Obrazek

Krysiu Jak wiesz, jeśli chodzi o nazywanie ptaszków, mam w domu fachowca. Nie muszę więc szukać i sprawdzać.
IzaNiestety nie uda mi się przybyć do Matarni ;:145 . Byłam już wcześniej na czwartek umówiona, ale tak jak proponuje Ewa na wiosennych targach na pewno się spotkamy.

Asia Goście fajni, a apetyt im dopisuję. Mam zadzieję, że przy okazji na deser kilka szkodników skosztują.
Obrazek
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Florą malowane 2

Post »

I w zimie Twój ogród wygląda bardzo bajkowo, okryty białą kołderką. :wit
Awatar użytkownika
Szecherezada
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 2 wrz 2014, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Florą malowane 2

Post »

Witam! :wit
Prześliczne zdjecia ptaszkow. U mnie jest szaro i nawet śnieg nie padał. Zazdroszcze uroczej zimy. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Florą malowane 2

Post »

Alu zaciekawiło mnie to drzewko na ostatnim zdjęciu na pierwszym planie. Chodzi o to zaplecione w warkoczyk. Ponieważ przymierzam się w tym roku do poprowadzenia kilku roślin tą metodą, głównie hortensji, więc interesuje mnie, co jeszcze można by tak zaplatać.
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Florą malowane 2

Post »

123katex Biała kołderka była śliczna, lecz już jest wspomnieniem.
A tak było jeszcze tydzień temu.
Obrazek

Szecherezada I u nas zrobiło się szaro i błotniście ;:222 Zabrałam się więc za porządkowanie moich zdjęć, tym bardziej, że obiecałam sobie dopisać następną część do moich przemian. I natrafiłam na powyższą przyparkingową rabatę w wersji wiosenno-czerwonej...

Obrazek

.....i żółto letniej.

Obrazek

Wandziu Twoje pytanie sprowokowało mnie do poszukiwań fotografii mojego "drzewka' forsycji i szare dni znów zabarwiły kolory ubiegłych wiosen i pełne optymizmu czekanie na przyszłą.
Forsycję- lichą z przeceny kupiłam w 2010 za grosze postanowiłam poprowadzić ją na drzewko.
Obrazek
Była to jedna gałąź.
Obrazek
Następnego sezonu pozwoliłam dorosnąć jeszcze 3 powoli plotąc je ze sobą. Następnym gałązkom nie pozwałam już wyrastać z ziemi i oczyszczam "pień" z małych odrostów.
Obrazek
Chce uformować jej okrągłą koronę na wysokoci ok 1,5 m. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na szczęście forsycja to krzew, który zniesie moje eksperymenty

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”