Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3986
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witajcie. No i nadszedł czas na nową część wątku. Bardzo dziękuję wszystkim dotychczas mnie odwiedzającym i zapraszam ponownie.
Stary wątek jest tutaj: Jola na włościach - czyli 3 ary różności.
Oto zdjęcie części ozdobnej pod jabłonką, sprzed kilku tygodni.

Obrazek

I to co teraz kwitnie: jaskry i pierwszy kwiat liliowca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

jestem , czekam na więcej jak się ogarniesz, ciekawa jestem co aktualnie na 3arach kwitnie ;:196
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu, cudowne jaskry... Sadziłaś w tym roku czy to wieloletnie?
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jestem Jolu :wit Piękny liliowiec na otwarcie ;:333
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witaj Jolu, moje liliowce jeszcze w pąkach, ale zapowiada się piękne kwitnienie, mam nadzieję, że u Ciebie także. Ten pierwszy wspaniały kwiat o tym wyraźnie świadczy :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu i ja się witam :wit U Ciebie jak zwykle cudownie-jak spod igły. Przepiękny liliowiec. Aż sobie wzdychnęłam bo to moje ulubione byliny ;:167
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jola jestem i ja :wit
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

I ja się pięknie witam w nowym wąteczku :wit i czekam na relację z warzywnika bo ja tę zieleninkę u Ciebie podziwiam , podglądam i doszkalam się w miarę potrzeb ;:196 Jak się miewają pomidorki ? pisałaś że po deszczach dostały solidnego kopa ale nie wiem czy pisałaś o owocach , może przegapiłam :oops: coś już się zawiązało ? u mnie zimnica , szału póki co nie ma .
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu i ja się witam w nowym wątku ;:168 .
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Wczoraj pisałam, ale miałam otworzone dwie stronki i odpowiedź znalazła się w starym wątku. Piękny liliowiec :).
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Witaj Jolu! Jestem bardzo zła i nie pocieszona. Dostałam nasionka melona, chodawałam małą roślinkę, a ślimole gołe normalnie zżarły mi je. Jestem ciekawa czy Twoje melony coś ucierpiały. A z pomidorków jestem bardzo zadowolona. Rosną i zawiązują owocki. Jak pamiętasz to mój debiut w hodowli pomidorków. Już się pokazały małe owocki.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3986
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

No to znowu wpadłam na chwilę na działkę i do wątku ;:224 .
Dziękuję za odwiedziny i przepraszam, że u Was się nie wpisuję (chociaż podczytuję) bo jestem zawalona mnóstwem spraw.
Dorotko, aktualnie już sporo kwitnie, przede wszystkim jaskry, maki. Zwłaszcza maki widać. Posiałam pełne czerwone i różowe, oraz jakąś mieszankę :D .

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Aniu, jaskry kupiłam wiosną - paczuszkę pazurków w Biedronie, moczyłam kilka godzin i wsadziłam gdzie popadnie. Początkowo wcale nie chciały wyleźć z ziemi, a teraz widzę, że ładnie rosną. Wieloletnie to one nie są, trzeba po uschnięciu roślin wykopywać je. Ale nie wiem czy warto się w to bawić, bo paczuszka kosztowała parę złotych. Jeszcze kilka rozwija kwiaty. Np. ten.

Obrazek

Aniu (sweety), większość liliowców jeszcze w pączkach, ale są one duże, więc jeszcze tylko chwilka :heja . Natomiast pięknie kwitnie teraz dzwonek skupiony. Mam jego takie fajne poletko.

Obrazek

Marysiu, większość moich liliowców to zeszło-wiosenne nasadzenia, więc mam nadzieję, że w tym roku dadzą już popis.
Pojawiły się też pierwsze kwiaty złocienia. Jest tego duża kępa, więc będzie super widok, jak kwiaty się rozwiną. No i gailardia, ładnie przezimowała.

Obrazek Obrazek

Aniu (Andziu), też zakochałam się w liliowcach. A nim będzie ich obfitość, to na pociechę kwitnący tojad lisi. Kilka lat temu kupiłam jarzmiankę, wsadziłam do ziemi, a jak potem zakwitła, to się zdziwiłam, dlaczego rośnie piętrowo i ma różne kwiaty ;:oj . Poszukałam w internecie i doszłam, że oprócz jarzmianki zaplątała się w doniczce siewka tojadu. W zeszłym roku rozdzieliłam je, co nie było łatwe, ale obie rośliny przeżyły a tojadu udało mi się otrzymać dwie sadzonki :tan .

Obrazek

Dorotko, witaj :wit . Dla ciebie busz pozostałej roślinności ;:224 a gdzieś w tle pierwsze kwitnące lilie. No i niestety nie dodające uroku kreto i nornico - odstraszacze u sąsiada, które wcale tego zadania nie spełniają ;:oj .

Obrazek

Elu, warzywka rosną, chociaż przez zimno to bez szału. Pomidory też, wielkie krzaki zastałam po 2 tygodniach urlopu. Niestety pojawiła się zaraza ziemniaczana ;:202 . Sam oprysk Octanem Wapnia nie pomógł (bo grzyb był już w roślinach), poszedł w ruch Mildex, a teraz dokupiłam jeszcze Ridomil Gold i obserwuję. Na niektórych krzakach są już spore owocki.

Obrazek

Kwitnące grona megagroniastego - aż mnie sąsiad zaczepił żeby się spytać co to za cudo :heja .

Obrazek

Joasiu, witaj :wit , lilijka dla ciebie.

Obrazek

Iwonko, czekam teraz z niecierpliwością na następne kwiaty liliowców. A tu kępka bratków.

Obrazek

Mirko, moje melony od ślimaków nie ucierpiały. W ogóle mam wrażenie że w tym roku jest ich (ślimaków rzecz jasna) mniej, bo w zeszłym zbierałam je namiętnie i w związanym woreczku wywoziłam do miejskiego śmietnika ;:163 . A teraz jeszcze zakupiłam Snakol i zaczęłam rozsypywać na kwiatowych grządkach. Gratuluję upraw pomidorów ;:333 . U mnie już też na niektórych krzaczkach są spore owocki.

Obrazek

No i na koniec zdjęcia ogólne. Pierwsze to uaktualnione rabatki pod jabłonką, czyli to które w tym wątku było zamieszczone jako pierwsze.

Obrazek

I z innego ujęcia ;:65 .

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Jola na włościach - czyli 3 ary różności. cz.2

Post »

Jolu dziękuję za aktualne zdjęcia, rośliny pięknie dały radę bez Ciebie :;230 , pomidorki- takie wielkie krzaki, u mnie wszystkie warzywa w tym roku mizerne, mało słońca i zimno, do tego u mnie dochodzą wiatry silne , w tym roku już nic nie dosadzam .
Ostatnie zdjęcie- pięknie wyszedł Ci ten kącik i zasłona sąsiada - super rozwiązanie- miło, klimatycznie, stoliczek, krzesełko i piękne miejsce do odpoczywania. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”