Chałaputkowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Chałaputkowo

Post »

To miłe, że piszesz iż jesteś zadowolona z życia i z eM-a oczywiście ;:168 , bo teraz każdy narzeka, zamiast cieszyć się każdym dniem. Następnych kilkudziesięciu wspólnych lat życzę, oby nie były gorsze :heja .

Prymulki przy tej szarej pogodzie dodają energii, bo faktycznie smutno bez słoneczka ;:3 .
U mnie też sucho okropnie; teraz czekam na śnieg ;:131 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Chałaputkowo

Post »

Moniko gratuluję pożycia ;:138
Prymulki piękne :D :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Chałaputkowo

Post »

Moniko, kawałek życia przeleciał, nawet nie wiadomo kiedy... Dobrze, że jesteś szczęśliwa i ten czas upłynął Wam w miłości... to dziś rzadkie... ;:167
Prymule lubią zakwitnąć jesienią... To u nich lubię... Muszę tylko wiosną na ślimaki coś podziałać, bo liście obżarte mam okropnie... :(
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Chałaputkowo

Post »

Moniko gratulację z okazji tak pięknej rocznicy,życzę wam następnych cudownych lat w rozkwicie miłości ,oby jak najdłużej ;:215
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Chałaputkowo

Post »

Pierścionek powiadasz....no to ok, spisał się. Mój M raczej mało rozgarnięty, co nie znaczy że chytry, ale nie potrafi mnie zaskoczyć. I tu się zdziwiłam właśnie w naszą 20 stą rocznicę. Byliśmy akurat na wakacyjnym wyjeździe, nad Morzem Czarnym. Odsypiałam męczącą podróż ( dodam, że wyleciała mi całkiem z głowy ta rocznica) i nagle budzi mnie mój M z czerwonym, pluszowym pudełeczkiem. Pamiętał bestia i wlókł przez pół Europy takie cudeńka. Zaskoczenie na maxa. Tym bardziej, że ja za złotem nie przepadam ( w pudełeczku był komplet biżuterii ze złota)....o tym zapomniał, ale mu nie przypomniałam. Po co... :wink:
A ja chciałam o prymulach, a tu tak jakoś na wspomnienia mnie naszło. Otóż mnie prymule nie lubią, coś kiepsko im się u mnie wiedzie. Co one lubią, a czego nie? Sadzę co roku, i klops.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Chałaputkowo

Post »

Moniko - piękne prymule.
Dołączam się do życzeń jubileuszowych ;:196
Wasz ogród chyba wyczuwa Wasze uczucie i się dołącza do rodzinnego szczęścia. Powodzenia!
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chałaputkowo

Post »

Witaj Moniko :wit
Pamiętam, że Twój wątek odwiedziłam jako pierwszy, kiedy nosiłam się z zamiarem otworzenia swojego, jak to się stało, że śladu po swojej bytności nie zostawiłam, pojęcia nie mam ;:24
Dokładnie tak wyobrażam sobie za kilka lat moją łąkę, mam nadzieję, że sił wystarczy w nierównej walce z perzem i innymi jemu podobnymi ;:159
Kolekcja róż imponująca! ;:oj
Rozmnożyliśmy kilka sztuk z patyczków, ale czy przetrwają zimę :?:
Zobaczymy :)
Fantastyczny pomysł z pokolorowanymi łubiankami, odgapiam :uszy
Poletko mieczyków zjawiskowe! ;:oj
W tym roku nie planowaliśmy ich zakupy, dostaliśmy 10 cebul jako gratisy przy okazji innych zakupów, zdążyły zakwitnąć tylko trzy, bo bardzo późno trafiły do ziemi, reszta miała już pokaźne pąki, gdy przyszedł nocą podstępnym przymrozek, ech ;:144
Jak ja uwielbiam Góry Stołowe, zazdroszczę wycieczki! ;:173
Daleko tam mamy i jakoś od kilku lat nie po drodze, ale w przyszłym roku zaliczę Polanicę Zdrój wczesną wiosną, choćby nie wiem co, magnolie w Parku Zdrojowym ścinają z nóg ;:108
Liliowce przepiękne, podobnie lilie, o jeżówkach nie wspomnę, ogólnie rzecz ujmując oglądając Twoje zdjęcia naładowałam się mega pozytywną energią ;:215 , byle do wiosny! ;:65
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Chałaputkowo

Post »

Kochani - to prawda zgoda buduje i przyznam Wam się w tajemnicy że mimo iż czasami marudzę na tego swojego Misia to bardzo go kocham , ot taka babska przewrotność :;230
Aniu ;:196 dziękuję za życzenia , a co do prymulek , coraz mniej i mniej takich kolorowych akcentów w ogrodzie i nisko trzeba pochylić nosek by je dostrzec ale ja ostatnio wogle z nosem blisko przy ziemi łażę ( prawie jak Chałaput :;230 ) bo już widać noski krokusów , tulipanów , i...... zimowitów ;:202 znowu
Alu ;:196 kochana jesteś
Dorotko ;:196 masz ślimory na prymulach ;:202 , u mnie tylko języczki się uczepiły i co roku wygląda jak sito , a obok rosną prymule , funkie i nic :tan , widocznie mam jakiś języczkowych smakoszy :;230
Beatko - ;:196 , postaramy się by się Twoje życzenia spełniły ;:173
Małgoś - ;:196 ja kłopotów z prymulami nie mam , wsadzam do ziemi i już . Zauważyłam że nie lubią mieć sucho .
Beaby ;:168 Misio obiecał pomoc w przebudowie ogrodu , zmienimy proporcje , mniej jego ukochanego trawnika , więcej moich kwiatków :tan
Kasiu - bardzo mi miło , Witaj ;:196 oj szkoda że ta nasza Polska taka wielka i tak daleko mamy w nasze ukochane miejsca


Niby słonko od czasu do czasu zza bezdeszczowej chmurki liczko wystawi , niby widniej , pogodniej ale jakoś dziwnie sentymentalnie mi dzisiaj na duszy , więc niech się stanie kolor !!!!!!!!
Parapeciany trochę ten kolor ale zawsze kolor ;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie wszystkie jeszcze kwitną bo w sumie mam dziesięć storczyków ;:131
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Chałaputkowo

Post »

Moje storczyki bardziej leniwe...chociaż muszę je pochwalić, bo po zmianie stanowiska jakby bardziej im się chciało. Twoje ;:333 I muszę się przyznać, że kiedyś za nimi nie przepadałam :oops: . Te liście z korzonkami nie dodawały urody parapetom po przekwitnięciu. Teraz na to nie zwracam uwagi, stoją sobie i już. Staram się o nich zapominać :wink:
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Chałaputkowo

Post »

Ale piękne storczyki ;:3 ;:oj a mi wystarczyło uchylone okno w zimie ;:145
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Chałaputkowo

Post »

Moniko storczyki cudne,ja mam siedem bo tyle parapet pomieścił i trochę mają ciasno,ale tu najlepiej,najdłużej i najpiękniej kwitną.Czy ty je jakoś nawozisz czy nie?Twoje mają piękne liście a moje jakieś blade ,chociaż tyle,ze ciągle puszczają pędy .Teraz zaczynają ponowny rozkwit.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Chałaputkowo

Post »

Gratulacje - porcelanowa rocznica piękny czas w życiu i oby trwało szczęście następne lata zawsze w zdrowiu i miłości.

Moniczko wstyd mi się przyznać ale rzeczywiście jakoś nie wdepnęłam do Twojego ogródka, jedno tylko powiem trochę mnie nie było ale to małe usprawiedliwienie wiem.
Podeptałam co prawda mało jeszcze dokładnie Twój ogródek i przyznam jesteś wbrew temu co mówisz - jesteś ogrodniczka "zaprawioną w boju" ;:138 64 krzaczki róż to spore rozarium, widzę nawet rarytaski i do nich należy m.in. cudna Hokus Pokus, pięknie wybarwiona, paseczki jak ją zdobyłaś, mnie się to nie udaje.

[quote="chalaputkowo"]
Obrazek

Zdrowe róże Rumba - co lubi kaprysić, Candelight, Fresia, Kronenbourg, Papa Geno, Monika, Chopin, Caribia /tez jej czasem odbija, gubi liście/itd. przepiękna Berolina. Handel. Iceberg itp.itp.........

Ogród naprawdę dojrzały, przepięknie skomponowany - łany tulipanów, mieczyków, dalie koncertowe, przepiękne kolorowe doniczki tylko ;:180

Warzywniak to już odlotowy, podwyższone rabatki bezapelacyjnie trafione w mój gust z tego co widzę to jesteś pod każdym względem samowystarczalna - sklep nie potrzebny.

Wycieczka do Skalnego Miasta na pewno tylko mogę zazdrościć, w ub.roku był tam mój syn z rodzinką - nie mogłam napatrzeć się na jego fotki, kamień, skały to mój konik.

wymykam się cichutko do następnego razu, pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chałaputkowo

Post »

:wit
Monika wszystkiego najlepszego dla Ciebie i eMka.
Storczyki cudowne :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”